Luk
<  Forrige uge
7. august 2019 – 14. august 2019
Næste uge  >

Onsdag 7. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Bremer SV – SC Borgfeld Oberliga Bremen – Tyskland 1 – 1
18:45 Holstein Kiel II – Oldenburg Regionalliga Nord – Tyskland 1 – 1
18:45 FC Hansa Lüneburg – Eintracht Norderstedt Regionalliga Nord – Tyskland 1 – 1
19:15 SC Weiche Flensburg II – Eckernförder SV Oberliga Flens – Tyskland 6 – 0
19:15 TSV Bordesholm – SV Todesfelde Oberliga Flens – Tyskland 2 – 2
19:15 Inter Türkspor Kiel – Oldenburger SV Oberliga Flens – Tyskland 3 – 6
19:15 SV Frisia 03 RL – TSB Flensburg Oberliga Flens – Tyskland 2 – 2
19:15 Lübeck II – Union Neumünster Oberliga Flens – Tyskland 5 – 0
19:15 TSV Kropp – Husumer SV Oberliga Flens – Tyskland 1 – 3

Torsdag 8. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 FC Rottach-Egern – Bayern München Træningskamp 0 – 23
20:30 FC Vaduz – Eintracht Frankfurt Europa League Kvalifikation 0 – 5

Fredag 9. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 SpVgg Bayreuth – FV Illertissen Regionalliga Bayern – Tyskland 7 – 2
18:30 1. CfR Pforzheim – FSV 08 Bissingen Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 3 – 1
19:00 TSV Steinbach – Bayern Alzenau Regionalliga Sydvest – Tyskland 4 – 1
19:00 TSV Concordia – Victoria Hamburg Oberliga Hamborg – Tyskland 2 – 1
19:00 SV Curslack-Neuengamme – Hamburger SV III Oberliga Hamborg – Tyskland 2 – 4
19:00 TB Uphusen – Eintracht Northeim Oberliga Niedersachsen – Tyskland 0 – 1
19:00 TSV Schott Mainz – Kaiserslautern II Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 3 – 2
19:00 Wormatia Worms – Eintracht Trier Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 0 – 1
19:00 FC Gütersloh – SC Wiedenbrück Oberliga Vestfalen – Tyskland 1 – 1
19:30 Gladbach II – Oberhausen Regionalliga Vest – Tyskland 1 – 5
19:30 Wuppertal – Dortmund II Regionalliga Vest – Tyskland 1 – 0
19:30 Kickers Offenbach – Aalen Regionalliga Sydvest – Tyskland 1 – 1
19:30 SC Hessen Dreieich – FC Hanau 93 Oberliga Hessen – Tyskland 1 – 1
19:30 SV Rot-Weiss Hadamar – FC 1931 Eddersheim Oberliga Hessen – Tyskland 1 – 2
19:30 FV Dudenhofen – Pfeddersheim Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 4 – 2
19:30 SV Gonsenheim – Hassia Bingen Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 2 – 2
20:45 KFC Uerdingen – Dortmund DFB Pokal – Tyskland 0 – 2
20:45 Ingolstadt – Nürnberg DFB Pokal – Tyskland 0 – 1
21:30 Sandhausen – Mönchengladbach DFB Pokal – Tyskland 0 – 1

Lørdag 10. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 FC Eilenburg – Plauen Oberliga NOFV-Sud – Tyskland 4 – 1
13:00 Wolfsburg II – Hamburger SV II Regionalliga Nord – Tyskland 3 – 3
13:30 SC Weiche Flensburg – BSV Rehden Regionalliga Nord – Tyskland 0 – 2
14:00 Fortuna Düsseldorf II – Bonner SC Regionalliga Vest – Tyskland 1 – 3
14:00 Sportfreunde Lotte – VfB Homberg Regionalliga Vest – Tyskland 1 – 0
14:00 Fortuna Köln – Wattenscheid Regionalliga Vest – Tyskland 1 – 1
14:00 Schalke 04 II – Lippstadt Regionalliga Vest – Tyskland 1 – 1
14:00 Hoffenheim II – Bahlinger SC Regionalliga Sydvest – Tyskland 3 – 2
14:00 FSV Frankfurt – Mainz 05 II Regionalliga Sydvest – Tyskland 1 – 1
14:00 Elversberg – Freiburg II Regionalliga Sydvest – Tyskland 0 – 0
14:00 Pirmasens – FC Giessen Regionalliga Sydvest – Tyskland 0 – 1
14:00 TSG Balingen – FCA Walldorf Regionalliga Sydvest – Tyskland 1 – 3
14:00 FC Schweinfurt – SV Heimstetten Regionalliga Bayern – Tyskland 3 – 2
14:00 Burghausen – Viktoria Aschaffenburg Regionalliga Bayern – Tyskland 0 – 0
14:00 TSV Rain/Lech – SV Schalding-Heining Regionalliga Bayern – Tyskland 1 – 3
14:00 Nürnberg II – 1860 Rosenheim Regionalliga Bayern – Tyskland 1 – 3
14:00 SV Türkgücü Ataspor – Augsburg II Regionalliga Bayern – Tyskland 3 – 2
14:00 TSV Aubstadt – FC Memmingen Regionalliga Bayern – Tyskland 1 – 1
14:00 Greuther Fürth II – VfR Garching Regionalliga Bayern – Tyskland 2 – 1
14:00 Meiendorfer SV – FC Suederelbe Oberliga Hamborg – Tyskland 1 – 1
14:00 TSV Ilshofen – Reutlingen Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 0 – 0
14:00 Freiberg – Neckarsulmer Sport Union Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 1 – 1
14:00 Dorfmerkingen – FV Ravensburg Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 2 – 0
14:00 St.Kickers – Freiburger FC Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 0 – 0
14:00 SV Sandhausen ll – Göppinger SV Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 0 – 3
14:00 TSV Landsberg – SV Pullach Oberliga Bayern Syd – Tyskland 0 – 1
14:00 TSV Dachau – Ingolstadt II Oberliga Bayern Syd – Tyskland 3 – 1
14:00 FC Ismaning – TSV Schwaben Augsburg Oberliga Bayern Syd – Tyskland 1 – 2
14:00 Eintracht Bamberg – TSV Grossbardorf Oberliga Bayern Nord – Tyskland 3 – 3
14:00 SV Seligenporten – DJK Vilzing Oberliga Bayern Nord – Tyskland 1 – 2
14:00 Eintracht Stadtallendorf – FSV Fernwald Oberliga Hessen – Tyskland 5 – 1
14:00 Lübeck II – TSB Flensburg Oberliga Flens – Tyskland 5 – 3
14:00 TSV Kropp – Oldenburger SV Oberliga Flens – Tyskland 1 – 4
14:00 TSV Bordesholm – SC Weiche Flensburg II Oberliga Flens – Tyskland 1 – 2
15:00 SSV Jeddeloh – TSV Havelse Regionalliga Nord – Tyskland 2 – 4
15:00 SG Barockstadt Fulda Lehnerz – VFB Ginsheim Oberliga Hessen – Tyskland 2 – 0
15:00 SC Waldgirmes – Hessen Kassel Oberliga Hessen – Tyskland 1 – 2
15:00 Preußen Münster – Dortmund Træningskamp 0 – 4
15:30 Kaiserslautern – Mainz 05 DFB Pokal – Tyskland 2 – 0
15:30 Alemannia Aachen – Bayer Leverkusen DFB Pokal – Tyskland 1 – 4
15:30 TuS Dassendorf – Dynamo Dresden DFB Pokal – Tyskland 0 – 3
15:30 FC 08 Villingen – Fortuna Düsseldorf DFB Pokal – Tyskland 1 – 3
15:30 SV Drochtersen/Assel – Schalke 04 DFB Pokal – Tyskland 0 – 5
15:30 FC Viktoria 1889 Berlin – Bielefeld DFB Pokal – Tyskland 0 – 1
15:30 SC Verl – Augsburg DFB Pokal – Tyskland 2 – 1
15:30 Wacker Nordhausen – Aue DFB Pokal – Tyskland 1 – 4
15:30 Magdeburg – Freiburg DFB Pokal – Tyskland 0 – 1
15:30 SV Oberachern – Stuttgart II Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 1 – 3
15:30 Nöttingen – SV Linx Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 2 – 2
15:30 FV Diefflen – TuS Mechtersheim Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 3 – 1
15:30 Hertha Wiesbach – FV Engers Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 3 – 0
15:30 Eisbachtaler Sportfreunde – Elversberg II Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 2 – 4
16:00 TuS Bersenbrück – VfL Oldenburg Oberliga Niedersachsen – Tyskland 1 – 2
16:00 FT Braunschweig – Kickers Emden Oberliga Niedersachsen – Tyskland 3 – 0
16:00 BW Schwalbe Tündern – Arminia Hannover Oberliga Niedersachsen – Tyskland 0 – 3
16:00 ATSV Erlangen – FC Sand Oberliga Bayern Nord – Tyskland 4 – 1
16:00 SV Straelen – Cronenberger SC Oberliga Niederrhein – Tyskland 2 – 0
16:00 Velbert – SC Velbert Oberliga Niederrhein – Tyskland 4 – 1
16:00 Inter Türkspor Kiel – Eutin 08 Oberliga Flens – Tyskland 0 – 3
16:30 Spelle-Venhaus – MTV Wolfenbüttel Oberliga Niedersachsen – Tyskland 3 – 4
18:00 DJK Ammerthal – TSV Abtswind Oberliga Bayern Nord – Tyskland 3 – 1
18:30 Würzburger Kickers – Hoffenheim DFB Pokal – Tyskland 7 – 8
18:30 KSV Baunatal – Bochum DFB Pokal – Tyskland 2 – 3
18:30 Ulm – FC Heidenheim DFB Pokal – Tyskland 0 – 2
20:45 Delmenhorst – Werder Bremen DFB Pokal – Tyskland 1 – 6

Søndag 11. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 RW Essen – FC Köln II Regionalliga Vest – Tyskland 2 – 1
14:00 Holstein Kiel II – Werder Bremen II Regionalliga Nord – Tyskland 5 – 2
14:00 St. Pauli II – Eintracht Norderstedt Regionalliga Nord – Tyskland 4 – 2
14:00 Niendorfer TSV – Uhlenhorster SC Paloma Oberliga Hamborg – Tyskland 3 – 2
14:00 SV Rugenbergen – Bramfelder SV Oberliga Hamborg – Tyskland 3 – 2
14:00 TSV Buchholz – TSV Sasel Oberliga Hamborg – Tyskland 1 – 2
14:00 SV Eichede – Union Neumünster Oberliga Flens – Tyskland 2 – 3
14:30 Arminia Ludwigshafen – FC Karbach Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 2 – 1
15:00 FC Hansa Lüneburg – Hannover 96 II Regionalliga Nord – Tyskland 3 – 0
15:00 HSC Hannover – Oldenburg Regionalliga Nord – Tyskland 0 – 3
15:00 MTV Gifhorn – FC Hagen/Uthlede Oberliga Niedersachsen – Tyskland 0 – 2
15:00 VfV Hildesheim – FC Germania Egestorf-Langreder Oberliga Niedersachsen – Tyskland 4 – 0
15:00 Heeslinger SC – Lupo-Martini Wolfsburg Oberliga Niedersachsen – Tyskland 2 – 1
15:00 DJK Don Bosco Bamberg – SpVgg Bayern Hof Oberliga Bayern Nord – Tyskland 2 – 1
15:00 Sportfreunde Baumberg – Ratinger SV Oberliga Niederrhein – Tyskland 4 – 0
15:00 SpVg Schonnebeck – TSV Meerbusch Oberliga Niederrhein – Tyskland 2 – 2
15:00 Union Nettetal – SW Essen Oberliga Niederrhein – Tyskland 0 – 3
15:00 FC Kleve – FC Kray Oberliga Niederrhein – Tyskland 0 – 2
15:00 VfB Hilden – FC Monheim Oberliga Niederrhein – Tyskland 1 – 1
15:00 TSG Sprockhövel – FC Kaan-Marienborn 07 Oberliga Vestfalen – Tyskland 4 – 2
15:00 SV Schermbeck – SC Westfalia Herne Oberliga Vestfalen – Tyskland 3 – 3
15:00 TuS Erndtebrück – TuS Ennepetal Oberliga Vestfalen – Tyskland 3 – 5
15:00 RW Ahlen – Eintracht Rheine Oberliga Vestfalen – Tyskland 2 – 0
15:00 SC Paderborn 07 II – ASC Dortmund Oberliga Vestfalen – Tyskland 1 – 2
15:00 Sportfreunde Siegen – Holzwickeder Oberliga Vestfalen – Tyskland 3 – 3
15:00 SV Frisia 03 RL – SV Todesfelde Oberliga Flens – Tyskland 3 – 1
15:30 FSV Salmrohr – Holstein Kiel DFB Pokal – Tyskland 0 – 6
15:30 Germania Halberstadt – Union Berlin DFB Pokal – Tyskland 0 – 6
15:30 SV Rödinghausen – Paderborn DFB Pokal – Tyskland 5 – 7
15:30 Waldhof Mannheim – Eintracht Frankfurt DFB Pokal – Tyskland 3 – 5
15:30 Oberneuland – Darmstadt DFB Pokal – Tyskland 1 – 6
15:30 Saarbrücken – Regensburg DFB Pokal – Tyskland 3 – 2
15:30 Lübeck – St. Pauli DFB Pokal – Tyskland 6 – 7
15:30 VfB Eichstaett – Hertha Berlin DFB Pokal – Tyskland 1 – 5
15:30 Osnabruck – RB Leipzig DFB Pokal – Tyskland 2 – 3
16:00 Jahn Regensburg II – SV Kirchanschoring Oberliga Bayern Syd – Tyskland 1 – 3
16:00 1860 München II – TSV Schwabmünchen Oberliga Bayern Syd – Tyskland 1 – 1
18:30 Chemnitz – Hamburger SV DFB Pokal – Tyskland 7 – 8
18:30 Duisburg – Greuther Fürth DFB Pokal – Tyskland 2 – 0
18:30 Wehen – FC Köln DFB Pokal – Tyskland 5 – 6

Mandag 12. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:35 SV Lichtenberg 47 – Union Berlin Træningskamp 1 – 4
18:30 Hallescher FC – Wolfsburg DFB Pokal – Tyskland 3 – 5
18:30 Karlsruhe – Hannover 96 DFB Pokal – Tyskland 2 – 0
18:30 Hansa Rostock – Stuttgart DFB Pokal – Tyskland 0 – 1
20:45 Cottbus – Bayern München DFB Pokal – Tyskland 1 – 3

Tirsdag 13. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 FC Giessen – TSV Steinbach Regionalliga Sydvest – Tyskland 0 – 1
18:00 Bayern Alzenau – TuS RW Koblenz Regionalliga Sydvest – Tyskland 2 – 0
18:15 TSV Rain/Lech – Greuther Fürth II Regionalliga Bayern – Tyskland 0 – 1
19:00 FCA Walldorf – Hoffenheim II Regionalliga Sydvest – Tyskland 3 – 0
19:00 FV Engers – FV Diefflen Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 1 – 4
19:00 Hassia Bingen – TSV Schott Mainz Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 1 – 3
19:30 Kaiserslautern II – Arminia Ludwigshafen Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 0 – 0
19:30 Eintracht Trier – FV Dudenhofen Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 1 – 1
19:30 Elversberg II – Wormatia Worms Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 1 – 1

Onsdag 14. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Freiburg II – Homburg Regionalliga Sydvest – Tyskland 2 – 2
18:00 Saarbrücken – FSV Frankfurt Regionalliga Sydvest – Tyskland 3 – 0
18:00 Bahlinger SC – Kickers Offenbach Regionalliga Sydvest – Tyskland 1 – 2
18:30 Heider SV – Lübeck Regionalliga Nord – Tyskland 0 – 4
19:00 Altonaer FC 93 – SV Drochtersen/Assel Regionalliga Nord – Tyskland 2 – 1
19:00 Ulm – Pirmasens Regionalliga Sydvest – Tyskland 2 – 0
19:00 Augsburg II – FV Illertissen Regionalliga Bayern – Tyskland 3 – 3
19:00 TuS Mechtersheim – SV Röchling Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 0 – 1
19:00 FC Kray – Union Nettetal Oberliga Niederrhein – Tyskland 5 – 0
19:30 Aalen – Elversberg Regionalliga Sydvest – Tyskland 2 – 2
19:30 Mainz 05 II – TSG Balingen Regionalliga Sydvest – Tyskland 1 – 0
19:30 FC Karbach – Eisbachtaler Sportfreunde Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 2 – 1
19:30 Pfeddersheim – Hertha Wiesbach Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 2 – 8
19:30 Koblenz – SV Gonsenheim Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 1 – 1
19:30 TSV Meerbusch – SV Straelen Oberliga Niederrhein – Tyskland 0 – 4
19:30 Cronenberger SC – Sportfreunde Baumberg Oberliga Niederrhein – Tyskland 1 – 3
19:30 FC Monheim – FC Kleve Oberliga Niederrhein – Tyskland 2 – 1
19:30 Ratinger SV – VfB Hilden Oberliga Niederrhein – Tyskland 5 – 2
19:30 TuRU Düsseldorf – SpVg Schonnebeck Oberliga Niederrhein – Tyskland 1 – 2
<  Forrige uge
7. august 2019 – 14. august 2019
Næste uge  >