Luk
<  Forrige uge
21. august 2019 – 28. august 2019
Næste uge  >

Onsdag 21. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 RW Erfurt – ZFC Meuselwitz Regionalliga Nordeast – Tyskland 1 – 2
19:00 SV Röchling – Koblenz Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 0 – 1

Torsdag 22. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:30 BSV Rehden – Oldenburg Regionalliga Nord – Tyskland 1 – 1
20:30 Strasbourg – Eintracht Frankfurt Europa League Kvalifikation 1 – 0

Fredag 23. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 FC Pipinsried – TSV Kottern Oberliga Bayern Syd – Tyskland
18:00 TSV Schwabmünchen – Ingolstadt II Oberliga Bayern Syd – Tyskland
18:00 Hansa Rostock II – Tennis Borussia Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
18:15 Heider SV – SV Drochtersen/Assel Regionalliga Nord – Tyskland
18:15 SC Weiche Flensburg – Hamburger SV II Regionalliga Nord – Tyskland
18:15 SpVgg Bayreuth – 1860 Rosenheim Regionalliga Bayern – Tyskland
18:30 Darmstadt – Dynamo Dresden 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Aue – Stuttgart 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 TuS Schwachhausen – Bremer SV Oberliga Bremen – Tyskland
18:30 Eintracht Bamberg – FC Sand Oberliga Bayern Nord – Tyskland
18:30 SpVgg Bayern Hof – SC Eltersdorf Oberliga Bayern Nord – Tyskland
18:45 TuS Haltern – Dortmund II Regionalliga Vest – Tyskland
19:00 Ingolstadt – Hansa Rostock 3. Liga – Tyskland
19:00 SC Verl – Bonner SC Regionalliga Vest – Tyskland
19:00 SV Heimstetten – SV Schalding-Heining Regionalliga Bayern – Tyskland
19:00 Lokomotive Leipzig – Optik Rathenow Regionalliga Nordeast – Tyskland
19:00 Hertha Berlin II – Berliner AK 07 Regionalliga Nordeast – Tyskland
19:00 SV Curslack-Neuengamme – TuS Dassendorf Oberliga Hamborg – Tyskland
19:00 St.Kickers – SV Sandhausen ll Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland
19:00 SC Waldgirmes – FSV Fernwald Oberliga Hessen – Tyskland
19:00 Hertha Wiesbach – FV Diefflen Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
19:00 Union Sandersdorf – FC Eilenburg Oberliga NOFV-Sud – Tyskland
19:15 Bayern München (k) – 1. FC Frankfurt (k) Bundesliga (k) – Tyskland
19:30 Wuppertal – FC Köln II Regionalliga Vest – Tyskland
19:30 RW Essen – Wattenscheid Regionalliga Vest – Tyskland
19:30 Cottbus – VfB Auerbach Regionalliga Nordeast – Tyskland
19:30 HSV Barmbek-Uhlenhorst – FC Suederelbe Oberliga Hamborg – Tyskland
19:30 SC Borgfeld – SG Aumund-Vegesack Oberliga Bremen – Tyskland
19:30 SV Breinig – SV Eilendorf Oberliga Mittelrhein – Tyskland
19:30 Hassia Bingen – Eisbachtaler Sportfreunde Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
19:30 TuS Mechtersheim – TSV Schott Mainz Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
20:00 Hamburger SV III – TuS Osdorf Oberliga Hamborg – Tyskland
20:30 FC Köln – Dortmund Bundesliga – Tyskland

Lørdag 24. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Hannover 96 – Greuther Fürth 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Regensburg – Bielefeld 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Bochum – Wehen 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 TSG 1899 Hoffenheim (k) – FC Köln (k) Bundesliga (k) – Tyskland
13:00 Wolfsburg II – Eintracht Norderstedt Regionalliga Nord – Tyskland
13:00 Werder Bremen III – Habenhauser FV Oberliga Bremen – Tyskland
13:00 SpVg BW 90 Berlin – TSG Neustrelitz Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
13:00 Plauen – Hohenstein-Ernstthal Oberliga NOFV-Sud – Tyskland
13:30 SV Lichtenberg 47 – Wacker Nordhausen Regionalliga Nordeast – Tyskland
13:30 FSV Union Fürstenwalde – Babelsberg Regionalliga Nordeast – Tyskland
13:30 Bischofswerdaer FV – FC Viktoria 1889 Berlin Regionalliga Nordeast – Tyskland
13:30 VSG Altglienicke – BFC Dynamo Regionalliga Nordeast – Tyskland
13:30 SC Weiche Flensburg II – Inter Türkspor Kiel Oberliga Flens – Tyskland
14:00 Braunschweig – Würzburger Kickers 3. Liga – Tyskland
14:00 Preußen Münster – KFC Uerdingen 3. Liga – Tyskland
14:00 Sonnenhof Großaspach – Viktoria Köln 3. Liga – Tyskland
14:00 Bayern München II – Chemnitz 3. Liga – Tyskland
14:00 Magdeburg – 1860 München 3. Liga – Tyskland
14:00 Meppen – Carl Zeiss Jena 3. Liga – Tyskland
14:00 Alemannia Aachen – VfB Homberg Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 Gladbach II – Lippstadt Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 Bergisch Gladbach – Oberhausen Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 Sportfreunde Lotte – SV Rödinghausen Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 St. Pauli II – Hannover 96 II Regionalliga Nord – Tyskland
14:00 Ulm – TuS RW Koblenz Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 FC Giessen – FSV Frankfurt Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Bayern Alzenau – TSG Balingen Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Saarbrücken – FCA Walldorf Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Kickers Offenbach – Elversberg Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Bahlinger SC – Homburg Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Aalen – Pirmasens Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Burghausen – FC Memmingen Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 FC Schweinfurt – Viktoria Aschaffenburg Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 Greuther Fürth II – TSV Buchbach Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 TSV Aubstadt – Augsburg II Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 VfB Eichstaett – FV Illertissen Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 SV Türkgücü Ataspor – Nürnberg II Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 Meiendorfer SV – TSV Sasel Oberliga Hamborg – Tyskland
14:00 Brinkumer SV – Leher Oberliga Bremen – Tyskland
14:00 TSV Ilshofen – SV Linx Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland
14:00 Freiberg – Freiburger FC Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland
14:00 Dorfmerkingen – FSV 08 Bissingen Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland
14:00 1. CfR Pforzheim – Göppinger SV Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland
14:00 TSV Dachau – SpVgg Hankofen-Hailing Oberliga Bayern Syd – Tyskland
14:00 SV Seligenporten – TSV Grossbardorf Oberliga Bayern Nord – Tyskland
14:00 Eintracht Stadtallendorf – SV Steinbach 1920 Oberliga Hessen – Tyskland
14:00 Kaiserslautern II – Wormatia Worms Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
14:00 Brandenburger SC Süd – CFC Hertha 06 Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 Staaken – SV Victoria Seelow Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 VfB Krieschow – 1. FC Merseburg Oberliga NOFV-Sud – Tyskland
14:00 FC Grimma – Oberlausitz Neugersdorf Oberliga NOFV-Sud – Tyskland
14:00 Husumer SV – SV Eichede Oberliga Flens – Tyskland
14:00 Eutin 08 – SV Frisia 03 RL Oberliga Flens – Tyskland
15:00 Fortuna Düsseldorf II – Schalke 04 II Regionalliga Vest – Tyskland
15:00 Blumenthaler SV – Oberneuland Oberliga Bremen – Tyskland
15:00 DJK Vilzing – DJK Don Bosco Bamberg Oberliga Bayern Nord – Tyskland
15:00 Wuerzburger – TSV Abtswind Oberliga Bayern Nord – Tyskland
15:00 SV Rot-Weiss Hadamar – SC Viktoria 06 Griesheim Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 FC Hanau 93 – KSV Baunatal Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 SC Hessen Dreieich – Hessen Kassel Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 Turk Gucu Friedberg – FC 1931 Eddersheim Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 VfL Halle 96 – Carl Zeiss Jena II Oberliga NOFV-Sud – Tyskland
15:00 Oldenburger SV – Lübeck II Oberliga Flens – Tyskland
15:30 Hoffenheim – Werder Bremen Bundesliga – Tyskland
15:30 Fortuna Düsseldorf – Bayer Leverkusen Bundesliga – Tyskland
15:30 Mainz 05 – Mönchengladbach Bundesliga – Tyskland
15:30 Augsburg – Union Berlin Bundesliga – Tyskland
15:30 Paderborn – Freiburg Bundesliga – Tyskland
15:30 SV Oberachern – Neckarsulmer Sport Union Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland
15:30 Nöttingen – FV Ravensburg Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland
15:30 FC Rielasingen-Arlen – Reutlingen Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland
15:30 FV Engers – SV Gonsenheim Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 Pfeddersheim – SV Röchling Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 FC Karbach – Eintracht Trier Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 Koblenz – Arminia Ludwigshafen Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
16:00 Geestemuende – BTS Neustadt Oberliga Bremen – Tyskland
16:00 Delmenhorst – FC Germania Egestorf-Langreder Oberliga Niedersachsen – Tyskland
16:00 MTV Gifhorn – Arminia Hannover Oberliga Niedersachsen – Tyskland
16:00 ATSV Erlangen – DJK Gebenbach Oberliga Bayern Nord – Tyskland
17:00 TSV Rain/Lech – VfR Garching Regionalliga Bayern – Tyskland
17:00 TSV 1861 Nördlingen – TSV Schwaben Augsburg Oberliga Bayern Syd – Tyskland
18:00 FC 08 Villingen – Stuttgart II Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland
18:30 Schalke 04 – Bayern München Bundesliga – Tyskland

Søndag 25. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Waldhof Mannheim – Duisburg 3. Liga – Tyskland
13:30 Nürnberg – Osnabruck 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 FC Heidenheim – Sandhausen 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Karlsruhe – Hamburger SV 2. Bundesliga – Tyskland
14:00 MSV Duisburg (k) – Wolfsburg (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:00 SC Sand (k) – SGS Essen (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:00 Bayer Leverkusen (k) – SC Freiburg (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:00 Turbine Potsdam (k) – FF USV Jena (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:00 Unterhaching – Hallescher FC 3. Liga – Tyskland
14:00 Altonaer FC 93 – TSV Havelse Regionalliga Nord – Tyskland
14:00 Freiburg II – TSV Steinbach Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Mainz 05 II – Hoffenheim II Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Niendorfer TSV – TSV Concordia Oberliga Hamborg – Tyskland
14:00 SV Rugenbergen – Victoria Hamburg Oberliga Hamborg – Tyskland
14:00 TSV Buchholz – Uhlenhorster SC Paloma Oberliga Hamborg – Tyskland
14:00 FC Strausberg – Hertha Zehlendorf Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 1. FC Lok Stendal – Ludwigsfelder FC Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 FSV Wacker Nordhausen II – Askania Bernburg Oberliga NOFV-Sud – Tyskland
14:00 FSV Luckenwalde – FC International Leipzig Oberliga NOFV-Sud – Tyskland
14:00 SV Todesfelde – TSV Kropp Oberliga Flens – Tyskland
14:30 Teutonia Ottensen – Bramfelder SV Oberliga Hamborg – Tyskland
15:00 FC Hansa Lüneburg – SSV Jeddeloh Regionalliga Nord – Tyskland
15:00 HSC Hannover – Werder Bremen II Regionalliga Nord – Tyskland
15:00 TB Uphusen – BW Schwalbe Tündern Oberliga Niedersachsen – Tyskland
15:00 Eintracht Northeim – Kickers Emden Oberliga Niedersachsen – Tyskland
15:00 Heeslinger SC – MTV Wolfenbüttel Oberliga Niedersachsen – Tyskland
15:00 TuS Bersenbrück – MTV Eintracht Celle Oberliga Niedersachsen – Tyskland
15:00 FT Braunschweig – Spelle-Venhaus Oberliga Niedersachsen – Tyskland
15:00 VfV Hildesheim – Lupo-Martini Wolfsburg Oberliga Niedersachsen – Tyskland
15:00 Borussia Freialdenhoven – DJK BW Friesdorf Oberliga Mittelrhein – Tyskland
15:00 FC Hürth – FC Hennef 05 Oberliga Mittelrhein – Tyskland
15:00 Elversberg II – FV Dudenhofen Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:00 FC Kray – Velbert Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 Ratinger SV – Union Nettetal Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 VfB Hilden – FC Kleve Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 TSV Meerbusch – Sportfreunde Baumberg Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 TuRU Düsseldorf – Cronenberger SC Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 SC Velbert – SV Straelen Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 FC Bocholt – SpVg Schonnebeck Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 SC Paderborn 07 II – FC Gütersloh Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 Sportfreunde Siegen – Eintracht Rheine Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 Hammer SpVg – TuS Ennepetal Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 RW Ahlen – Westfalia Rhynern Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 TuS Erndtebrück – FC Kaan-Marienborn 07 Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 TSG Sprockhövel – ASC Dortmund Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 Eckernförder SV – Union Neumünster Oberliga Flens – Tyskland
15:15 SpVg Frechen 20 – FC Wegberg-Beeck Oberliga Mittelrhein – Tyskland
15:15 Siegburger SV 04 – Spvg Wesseling Urfeld Oberliga Mittelrhein – Tyskland
15:15 SC Westfalia Herne – Holzwickeder Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:30 RB Leipzig – Eintracht Frankfurt Bundesliga – Tyskland
15:30 SFL Bremerhaven – FC Union 60 Oberliga Bremen – Tyskland
15:30 SV Deutz 05 – Pesch Oberliga Mittelrhein – Tyskland
16:00 Jahn Regensburg II – FC Ismaning Oberliga Bayern Syd – Tyskland
17:00 DJK Ammerthal – Ansbach Oberliga Bayern Nord – Tyskland
17:30 Viktoria Arnoldsweiler – Düren Oberliga Mittelrhein – Tyskland
18:00 Hertha Berlin – Wolfsburg Bundesliga – Tyskland

Mandag 26. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 FSV Zwickau – Kaiserslautern 3. Liga – Tyskland
20:30 St. Pauli – Holstein Kiel 2. Bundesliga – Tyskland

Tirsdag 27. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 ZFC Meuselwitz – Hertha Berlin II Regionalliga Nordeast – Tyskland
19:00 TuS RW Koblenz – Saarbrücken Regionalliga Sydvest – Tyskland
19:30 VfB Auerbach – Lokomotive Leipzig Regionalliga Nordeast – Tyskland
19:30 HSV Barmbek-Uhlenhorst – TuS Dassendorf Oberliga Hamborg – Tyskland

Onsdag 28. august 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:30 Berliner AK 07 – VSG Altglienicke Regionalliga Nordeast – Tyskland
17:30 BSG Chemie Leipzig – FSV Union Fürstenwalde Regionalliga Nordeast – Tyskland
18:00 BFC Dynamo – SV Lichtenberg 47 Regionalliga Nordeast – Tyskland
18:30 Delmenhorst – MTV Eintracht Celle Oberliga Niedersachsen – Tyskland
19:00 TSV Havelse – Oldenburg Regionalliga Nord – Tyskland
19:00 Werder Bremen II – SC Weiche Flensburg Regionalliga Nord – Tyskland
19:00 Hamburger SV II – BSV Rehden Regionalliga Nord – Tyskland
19:00 Altonaer FC 93 – FC Hansa Lüneburg Regionalliga Nord – Tyskland
19:00 SSV Jeddeloh – Heider SV Regionalliga Nord – Tyskland
19:00 SV Drochtersen/Assel – St. Pauli II Regionalliga Nord – Tyskland
19:00 Hannover 96 II – Holstein Kiel II Regionalliga Nord – Tyskland
19:00 Homburg – Ulm Regionalliga Sydvest – Tyskland
19:00 FC Viktoria 1889 Berlin – Cottbus Regionalliga Nordeast – Tyskland
19:00 Optik Rathenow – RW Erfurt Regionalliga Nordeast – Tyskland
19:00 Babelsberg – Bischofswerdaer FV Regionalliga Nordeast – Tyskland
19:19 Lübeck – Wolfsburg II Regionalliga Nord – Tyskland
19:30 Eintracht Norderstedt – HSC Hannover Regionalliga Nord – Tyskland
19:30 Wacker Nordhausen – Germania Halberstadt Regionalliga Nordeast – Tyskland
19:30 FC 08 Villingen – FC Rielasingen-Arlen Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland
19:30 Eintracht Trier – Kaiserslautern II Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
<  Forrige uge
21. august 2019 – 28. august 2019
Næste uge  >