Luk
<  Forrige uge
5. september 2019 – 12. september 2019
Næste uge  >

Torsdag 5. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
16:00 Wolfsburg – Hamburger SV Træningskamp 1 – 1
16:05 Freiburg – Aarau Træningskamp 4 – 2
17:30 Union Berlin – Chemnitz Træningskamp 3 – 1
18:20 Tyskland U21 – Grækenland U21 Venskabskamp U21 2 – 0
18:30 Wehen – Mönchengladbach Træningskamp 1 – 1
19:00 Schwarz-Weiss Duesseldorf – Fortuna Düsseldorf Træningskamp 1 – 6

Fredag 6. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:05 Cottbus – Dortmund Træningskamp 0 – 5
17:30 DJK Ammerthal – ASV Cham Oberliga Bayern Nord – Tyskland 0 – 0
18:00 Gladbach II – Schalke 04 II Regionalliga Vest – Tyskland 4 – 1
18:00 TSV Rain/Lech – TSV Buchbach Regionalliga Bayern – Tyskland 0 – 0
18:10 Schalke 04 – Viktoria Köln Træningskamp 2 – 4
19:00 Ulm – TSG Balingen Regionalliga Sydvest – Tyskland 1 – 3
19:00 SV Heimstetten – VfR Garching Regionalliga Bayern – Tyskland 3 – 4
19:00 SV Curslack-Neuengamme – FC Suederelbe Oberliga Hamborg – Tyskland 1 – 1
19:00 Nöttingen – FSV 08 Bissingen Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 2 – 2
19:00 SC Eltersdorf – DJK Vilzing Oberliga Bayern Nord – Tyskland 1 – 2
19:30 TuS Osdorf – TuS Dassendorf Oberliga Hamborg – Tyskland 1 – 3
19:30 HSV Barmbek-Uhlenhorst – TSV Sasel Oberliga Hamborg – Tyskland 2 – 2
19:30 Oberneuland – Bremer SV Oberliga Bremen – Tyskland 3 – 1
19:30 Turk Gucu Friedberg – SC Viktoria 06 Griesheim Oberliga Hessen – Tyskland 0 – 0
19:30 RW Ahlen – SC Wiedenbrück Oberliga Vestfalen – Tyskland 1 – 1
19:30 SV Schermbeck – TuS Ennepetal Oberliga Vestfalen – Tyskland 0 – 0
20:05 Eintracht Frankfurt – BSG Chemie Leipzig Træningskamp 5 – 1
20:45 Tyskland – Holland EM Kvalifikation Gruppe C 2 – 4

Lørdag 7. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:30 TSV Landsberg – TSV 1861 Nördlingen Oberliga Bayern Syd – Tyskland 3 – 1
13:00 Werder Bremen III – SV Hemelingen Oberliga Bremen – Tyskland 1 – 1
13:30 SC Weiche Flensburg II – TSV Kropp Oberliga Flens – Tyskland 2 – 1
14:00 Fortuna Düsseldorf II – SC Verl Regionalliga Vest – Tyskland 0 – 4
14:00 Sportfreunde Lotte – Oberhausen Regionalliga Vest – Tyskland 0 – 2
14:00 Bergisch Gladbach – Lippstadt Regionalliga Vest – Tyskland 1 – 5
14:00 Fortuna Köln – Bonner SC Regionalliga Vest – Tyskland 0 – 1
14:00 Dortmund II – VfB Homberg Regionalliga Vest – Tyskland 3 – 0
14:00 TuS Haltern – FC Köln II Regionalliga Vest – Tyskland 1 – 3
14:00 Alemannia Aachen – SV Rödinghausen Regionalliga Vest – Tyskland 3 – 2
14:00 Wuppertal – Wattenscheid Regionalliga Vest – Tyskland 1 – 2
14:00 Lübeck – SC Weiche Flensburg Regionalliga Nord – Tyskland 2 – 0
14:00 Werder Bremen II – Oldenburg Regionalliga Nord – Tyskland 3 – 1
14:00 Elversberg – Homburg Regionalliga Sydvest – Tyskland 2 – 3
14:00 Kickers Offenbach – Pirmasens Regionalliga Sydvest – Tyskland 0 – 0
14:00 Bahlinger SC – TSV Steinbach Regionalliga Sydvest – Tyskland 1 – 3
14:00 Aalen – TuS RW Koblenz Regionalliga Sydvest – Tyskland 0 – 0
14:00 Saarbrücken – Hoffenheim II Regionalliga Sydvest – Tyskland Stoppet
14:00 Bayern Alzenau – Mainz 05 II Regionalliga Sydvest – Tyskland 0 – 3
14:00 FC Giessen – FCA Walldorf Regionalliga Sydvest – Tyskland 0 – 0
14:00 Burghausen – Augsburg II Regionalliga Bayern – Tyskland 3 – 2
14:00 Greuther Fürth II – FV Illertissen Regionalliga Bayern – Tyskland 1 – 3
14:00 VfB Eichstaett – SpVgg Bayreuth Regionalliga Bayern – Tyskland 0 – 1
14:00 SV Türkgücü Ataspor – 1860 Rosenheim Regionalliga Bayern – Tyskland 4 – 1
14:00 SV Schalding-Heining – Viktoria Aschaffenburg Regionalliga Bayern – Tyskland 3 – 2
14:00 FC Schweinfurt – FC Memmingen Regionalliga Bayern – Tyskland 2 – 0
14:00 Meiendorfer SV – Uhlenhorster SC Paloma Oberliga Hamborg – Tyskland 2 – 1
14:00 Dorfmerkingen – 1. CfR Pforzheim Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 1 – 1
14:00 St.Kickers – Göppinger SV Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 2 – 0
14:00 Freiberg – SV Sandhausen ll Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 5 – 1
14:00 TSV Ilshofen – FV Ravensburg Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 0 – 2
14:00 Eintracht Bamberg – DJK Gebenbach Oberliga Bayern Nord – Tyskland 5 – 4
14:00 SV Seligenporten – FC Sand Oberliga Bayern Nord – Tyskland 2 – 1
14:00 Eintracht Stadtallendorf – SG Barockstadt Fulda Lehnerz Oberliga Hessen – Tyskland 1 – 3
14:00 KSV Baunatal – Hessen Kassel Oberliga Hessen – Tyskland 0 – 1
14:00 Eutin 08 – Lübeck II Oberliga Flens – Tyskland 3 – 1
14:00 TSB Flensburg – Union Neumünster Oberliga Flens – Tyskland 5 – 0
14:00 TSV Bordesholm – Inter Türkspor Kiel Oberliga Flens – Tyskland 2 – 1
15:00 Blumenthaler SV – Leher Oberliga Bremen – Tyskland 6 – 0
15:00 Donaustauf – FC Ismaning Oberliga Bayern Syd – Tyskland 0 – 0
15:00 Wuerzburger – Ansbach Oberliga Bayern Nord – Tyskland 0 – 1
15:00 SC Waldgirmes – SV Steinbach 1920 Oberliga Hessen – Tyskland 2 – 0
15:00 SV Rot-Weiss Hadamar – RW Walldorf Oberliga Hessen – Tyskland 2 – 2
15:00 Oldenburger SV – SV Eichede Oberliga Flens – Tyskland 2 – 4
15:30 FC 08 Villingen – Neckarsulmer Sport Union Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 2 – 0
15:30 Tuerkspor Augsburg – TSV 1880 Wasserburg Oberliga Bayern Syd – Tyskland 0 – 1
15:30 FV Diefflen – SV Röchling Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 2 – 0
15:30 Hertha Wiesbach – SV Gonsenheim Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 2 – 5
15:30 Pfeddersheim – TSV Schott Mainz Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 0 – 5
15:30 FV Engers – Arminia Ludwigshafen Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 1 – 1
15:30 Kaiserslautern II – Elversberg II Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 1 – 0
15:30 TuS Mechtersheim – Eisbachtaler Sportfreunde Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 0 – 1
15:30 Hassia Bingen – Eintracht Trier Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 0 – 2
16:00 SSV Jeddeloh – Holstein Kiel II Regionalliga Nord – Tyskland 4 – 2
16:00 SV Drochtersen/Assel – Wolfsburg II Regionalliga Nord – Tyskland 0 – 5
16:00 TSV Aubstadt – Nürnberg II Regionalliga Bayern – Tyskland 1 – 1
16:00 BW Schwalbe Tündern – Kickers Emden Oberliga Niedersachsen – Tyskland 0 – 2
16:00 Delmenhorst – Lupo-Martini Wolfsburg Oberliga Niedersachsen – Tyskland 6 – 3
16:00 FT Braunschweig – Eintracht Northeim Oberliga Niedersachsen – Tyskland 1 – 1
16:00 FC Hanau 93 – TUS Dietkirchen Oberliga Hessen – Tyskland 0 – 2
16:30 FC Karbach – FV Dudenhofen Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 4 – 1
17:00 MTV Eintracht Celle – FC Hagen/Uthlede Oberliga Niedersachsen – Tyskland 2 – 2
17:00 FC Pipinsried – SV Kirchanschoring Oberliga Bayern Syd – Tyskland 5 – 0
17:00 TSV Dachau – SV Pullach Oberliga Bayern Syd – Tyskland 2 – 0
17:00 TSV Karlburg – TSV Abtswind Oberliga Bayern Nord – Tyskland 0 – 0
18:00 SC Hessen Dreieich – FSV Fernwald Oberliga Hessen – Tyskland 3 – 1
18:00 Sportfreunde Siegen – Westfalia Rhynern Oberliga Vestfalen – Tyskland 1 – 1

Søndag 8. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 Geestemuende – FC Union 60 Oberliga Bremen – Tyskland 3 – 3
13:00 Hamburger SV III – Hamm United Oberliga Hamborg – Tyskland 2 – 0
13:00 TuS Schwachhausen – SG Aumund-Vegesack Oberliga Bremen – Tyskland 3 – 2
13:00 Brinkumer SV – Habenhauser FV Oberliga Bremen – Tyskland 4 – 1
14:00 TSV Havelse – Hamburger SV II Regionalliga Nord – Tyskland 3 – 2
14:00 Eintracht Norderstedt – BSV Rehden Regionalliga Nord – Tyskland 1 – 0
14:00 Altonaer FC 93 – St. Pauli II Regionalliga Nord – Tyskland 2 – 1
14:00 Niendorfer TSV – TSV Buchholz Oberliga Hamborg – Tyskland 0 – 0
14:00 SV Rugenbergen – TSV Concordia Oberliga Hamborg – Tyskland 1 – 2
14:00 SV Todesfelde – 1. FC Phoenix Luebeck Oberliga Flens – Tyskland 3 – 1
14:30 Teutonia Ottensen – Victoria Hamburg Oberliga Hamborg – Tyskland 2 – 2
15:00 FC Hansa Lüneburg – Heider SV Regionalliga Nord – Tyskland 1 – 1
15:00 Union Tornesch – Bramfelder SV Oberliga Hamborg – Tyskland 2 – 1
15:00 SC Borgfeld – BTS Neustadt Oberliga Bremen – Tyskland 3 – 4
15:00 BSC Hastedt – SFL Bremerhaven Oberliga Bremen – Tyskland 2 – 1
15:00 MTV Gifhorn – TB Uphusen Oberliga Niedersachsen – Tyskland 1 – 1
15:00 VfV Hildesheim – MTV Wolfenbüttel Oberliga Niedersachsen – Tyskland 3 – 0
15:00 Heeslinger SC – Spelle-Venhaus Oberliga Niedersachsen – Tyskland 4 – 2
15:00 TuS Bersenbrück – FC Germania Egestorf-Langreder Oberliga Niedersachsen – Tyskland 2 – 1
15:00 SV Oberachern – Freiburger FC Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 3 – 0
15:00 FC Rielasingen-Arlen – SV Linx Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 2 – 3
15:00 DJK Don Bosco Bamberg – TSV Grossbardorf Oberliga Bayern Nord – Tyskland 0 – 0
15:00 FC Hürth – Düren Oberliga Mittelrhein – Tyskland 1 – 1
15:00 Borussia Freialdenhoven – FC Wegberg-Beeck Oberliga Mittelrhein – Tyskland 1 – 4
15:00 Viktoria Arnoldsweiler – Spvg Wesseling Urfeld Oberliga Mittelrhein – Tyskland 4 – 1
15:00 SV Eilendorf – FC Hennef 05 Oberliga Mittelrhein – Tyskland 0 – 2
15:00 SV Breinig – DJK BW Friesdorf Oberliga Mittelrhein – Tyskland 2 – 2
15:00 FV Bad Vilbel – FC 1931 Eddersheim Oberliga Hessen – Tyskland 1 – 4
15:00 SV Neuhof – VFB Ginsheim Oberliga Hessen – Tyskland 5 – 6
15:00 FC Kleve – Union Nettetal Oberliga Niederrhein – Tyskland 1 – 3
15:00 TuRU Düsseldorf – Sportfreunde Baumberg Oberliga Niederrhein – Tyskland 4 – 0
15:00 SC Velbert – TSV Meerbusch Oberliga Niederrhein – Tyskland 1 – 1
15:00 FC Bocholt – Cronenberger SC Oberliga Niederrhein – Tyskland 4 – 1
15:00 SW Essen – SV Straelen Oberliga Niederrhein – Tyskland 0 – 2
15:00 Ratinger SV – Velbert Oberliga Niederrhein – Tyskland 0 – 0
15:00 FC Kray – SpVg Schonnebeck Oberliga Niederrhein – Tyskland 2 – 2
15:00 FC Monheim – Niederwenigern Oberliga Niederrhein – Tyskland 3 – 0
15:00 SC Paderborn 07 II – TSG Sprockhövel Oberliga Vestfalen – Tyskland 0 – 1
15:00 Hammer SpVg – FC Kaan-Marienborn 07 Oberliga Vestfalen – Tyskland 0 – 2
15:00 TuS Erndtebrück – ASC Dortmund Oberliga Vestfalen – Tyskland 4 – 3
15:00 RSV Meinerzhagen – FC Gütersloh Oberliga Vestfalen – Tyskland 3 – 1
15:00 Holzwickeder – Preussen Muenster II Oberliga Vestfalen – Tyskland 0 – 2
15:00 Eckernförder SV – Husumer SV Oberliga Flens – Tyskland 1 – 4
15:00 SV Preussen 09 Reinfeld – SV Frisia 03 RL Oberliga Flens – Tyskland 3 – 1
15:15 SpVg Frechen 20 – Pesch Oberliga Mittelrhein – Tyskland 2 – 2
15:15 Siegburger SV 04 – VfL Vichttal Oberliga Mittelrhein – Tyskland 2 – 2
15:15 SC Westfalia Herne – Eintracht Rheine Oberliga Vestfalen – Tyskland 0 – 3
15:30 Fortuna Koeln II – SV Deutz 05 Oberliga Mittelrhein – Tyskland 0 – 1
15:30 VfB Hilden – TVD Velbert Oberliga Niederrhein – Tyskland 1 – 1
16:00 1860 München II – TSV Kottern Oberliga Bayern Syd – Tyskland 2 – 3
16:00 Jahn Regensburg II – TSV Schwaben Augsburg Oberliga Bayern Syd – Tyskland 3 – 2
17:00 TSV Schwabmünchen – SpVgg Hankofen-Hailing Oberliga Bayern Syd – Tyskland 2 – 0

Mandag 9. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
20:45 Nordirland – Tyskland EM Kvalifikation Gruppe C 0 – 2

Tirsdag 10. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:15 SV Lichtenberg 47 – Optik Rathenow Regionalliga Nordeast – Tyskland 0 – 1
20:00 Wales U21 – Tyskland U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 9 1 – 5

Onsdag 11. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Mitrovica (k) – Wolfsburg (k) Champions League Slutspil (k) 0 – 10
18:45 Kopparbergs/Göteborg (k) – Bayern München (k) Champions League Slutspil (k) 1 – 2
19:00 Germania Halberstadt – BSG Chemie Leipzig Regionalliga Nordeast – Tyskland 3 – 3
19:00 Babelsberg – Wacker Nordhausen Regionalliga Nordeast – Tyskland 2 – 2
19:00 Ingolstadt II – Jahn Regensburg II Oberliga Bayern Syd – Tyskland 6 – 0
19:30 Eintracht Norderstedt – HSC Hannover Regionalliga Nord – Tyskland 3 – 1
19:30 FC Hagen/Uthlede – VfL Oldenburg Oberliga Niedersachsen – Tyskland 0 – 1
<  Forrige uge
5. september 2019 – 12. september 2019
Næste uge  >