Luk
<  Forrige uge
19. september 2019 – 26. september 2019
Næste uge  >

Torsdag 19. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 Eintracht Frankfurt – Arsenal Europa League Gruppe F 0 – 3
21:00 Wolfsburg – FC Olexandria Europa League Gruppe I 3 – 1
21:00 Mönchengladbach – Wolfsberger AC Europa League Gruppe J 0 – 4

Fredag 20. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
17:00 Berliner AK 07 – Cottbus Regionalliga Nordeast – Tyskland 2 – 2
17:15 FC Pipinsried – FC Ismaning Oberliga Bayern Syd – Tyskland 3 – 1
18:00 Bergisch Gladbach – Schalke 04 II Regionalliga Vest – Tyskland 0 – 3
18:00 Wacker Nordhausen – RW Erfurt Regionalliga Nordeast – Tyskland 1 – 0
18:30 FC Heidenheim – Darmstadt 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 0
18:30 Holstein Kiel – Hannover 96 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 2
19:00 Würzburger Kickers – Meppen 3. Liga – Tyskland 3 – 2
19:00 TSV Havelse – Werder Bremen II Regionalliga Nord – Tyskland 2 – 3
19:00 Hannover 96 II – BSV Rehden Regionalliga Nord – Tyskland 0 – 2
19:00 Homburg – Pirmasens Regionalliga Sydvest – Tyskland 1 – 1
19:00 Burghausen – Nürnberg II Regionalliga Bayern – Tyskland 2 – 0
19:00 Babelsberg – VSG Altglienicke Regionalliga Nordeast – Tyskland 0 – 4
19:00 SV Curslack-Neuengamme – TSV Sasel Oberliga Hamborg – Tyskland 1 – 2
19:00 Nöttingen – 1. CfR Pforzheim Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 0 – 3
19:00 TSV Landsberg – TSV Schwaben Augsburg Oberliga Bayern Syd – Tyskland 6 – 0
19:00 SC Eltersdorf – TSV Grossbardorf Oberliga Bayern Nord – Tyskland 4 – 1
19:00 SV Seligenporten – DJK Gebenbach Oberliga Bayern Nord – Tyskland 2 – 1
19:00 MSV Pampow – Hansa Rostock II Oberliga NOFV-Nord – Tyskland 2 – 0
19:00 FC Eilenburg – FC Grimma Oberliga NOFV-Sud – Tyskland 2 – 4
19:00 RW Ahlen – FC Gütersloh Oberliga Vestfalen – Tyskland 1 – 1
19:15 TSG 1899 Hoffenheim (k) – SGS Essen (k) Bundesliga (k) – Tyskland 7 – 0
19:30 RW Essen – Bonner SC Regionalliga Vest – Tyskland 4 – 1
19:30 Fortuna Köln – SC Verl Regionalliga Vest – Tyskland 0 – 2
19:30 TuS Osdorf – FC Suederelbe Oberliga Hamborg – Tyskland 0 – 2
19:30 HSV Barmbek-Uhlenhorst – Uhlenhorster SC Paloma Oberliga Hamborg – Tyskland 3 – 2
19:30 Oberneuland – SG Aumund-Vegesack Oberliga Bremen – Tyskland 5 – 1
19:30 TSV 1880 Wasserburg – TSV Dachau Oberliga Bayern Syd – Tyskland 3 – 2
19:30 KSV Baunatal – FSV Fernwald Oberliga Hessen – Tyskland
19:30 FV Bad Vilbel – SC Viktoria 06 Griesheim Oberliga Hessen – Tyskland 0 – 1
19:30 Tennis Borussia – SpVg BW 90 Berlin Oberliga NOFV-Nord – Tyskland 3 – 0
20:00 Hamburger SV III – Bramfelder SV Oberliga Hamborg – Tyskland 2 – 2
20:00 VfL Oldenburg – TB Uphusen Oberliga Niedersachsen – Tyskland 2 – 0
20:00 SV Breinig – FC Wegberg-Beeck Oberliga Mittelrhein – Tyskland 0 – 1
20:00 SV Rot-Weiss Hadamar – VFB Ginsheim Oberliga Hessen – Tyskland 4 – 0
20:30 Schalke 04 – Mainz 05 Bundesliga – Tyskland 2 – 1

Lørdag 21. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Stuttgart – Greuther Fürth 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Nürnberg – Karlsruhe 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Sandhausen – Bochum 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Wehen – Bielefeld 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Turbine Potsdam (k) – Wolfsburg (k) Bundesliga (k) – Tyskland
13:00 TuS Dassendorf – Hamm United Oberliga Hamborg – Tyskland
13:00 Bremer SV – Leher Oberliga Bremen – Tyskland
13:00 Dorfmerkingen – Göppinger SV Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland
13:00 Hertha Zehlendorf – Brandenburger SC Süd Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – Optik Rathenow Regionalliga Nordeast – Tyskland
13:30 Bischofswerdaer FV – SV Lichtenberg 47 Regionalliga Nordeast – Tyskland
13:30 BSG Chemie Leipzig – Hertha Berlin II Regionalliga Nordeast – Tyskland
13:30 Hohenstein-Ernstthal – VfL Halle 96 Oberliga NOFV-Sud – Tyskland
14:00 Chemnitz – Carl Zeiss Jena 3. Liga – Tyskland
14:00 Kaiserslautern – Magdeburg 3. Liga – Tyskland
14:00 Duisburg – 1860 München 3. Liga – Tyskland
14:00 Unterhaching – Sonnenhof Großaspach 3. Liga – Tyskland
14:00 Hallescher FC – Preußen Münster 3. Liga – Tyskland
14:00 Viktoria Köln – Braunschweig 3. Liga – Tyskland
14:00 Sportfreunde Lotte – Lippstadt Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 VfB Homberg – FC Köln II Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 Dortmund II – SV Rödinghausen Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 TuS Haltern – Wattenscheid Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 Alemannia Aachen – Oberhausen Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 Heider SV – St. Pauli II Regionalliga Nord – Tyskland
14:00 FC Giessen – Saarbrücken Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Bayern Alzenau – Hoffenheim II Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Aalen – TSG Balingen Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Bahlinger SC – FSV Frankfurt Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Kickers Offenbach – TuS RW Koblenz Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Elversberg – TSV Steinbach Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 TSV Rain/Lech – FV Illertissen Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 FC Schweinfurt – Augsburg II Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 SV Heimstetten – TSV Buchbach Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 SV Schalding-Heining – FC Memmingen Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 Viktoria Aschaffenburg – VfR Garching Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 VfB Eichstaett – 1860 Rosenheim Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 TSV Aubstadt – SV Türkgücü Ataspor Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 Greuther Fürth II – SpVgg Bayreuth Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 Meiendorfer SV – TSV Buchholz Oberliga Hamborg – Tyskland
14:00 Brinkumer SV – SV Hemelingen Oberliga Bremen – Tyskland
14:00 TSV Ilshofen – FSV 08 Bissingen Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland
14:00 Reutlingen – Neckarsulmer Sport Union Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland
14:00 Ingolstadt II – TSV Kottern Oberliga Bayern Syd – Tyskland
14:00 Eintracht Bamberg – ATSV Erlangen Oberliga Bayern Nord – Tyskland
14:00 Hessen Kassel – TUS Dietkirchen Oberliga Hessen – Tyskland
14:00 Koblenz – Elversberg II Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
14:00 Carl Zeiss Jena II – FSV Wacker Nordhausen II Oberliga NOFV-Sud – Tyskland
14:00 Oberlausitz Neugersdorf – Askania Bernburg Oberliga NOFV-Sud – Tyskland
14:00 Plauen – Union Sandersdorf Oberliga NOFV-Sud – Tyskland
14:00 1. FC Merseburg – FSV Martinroda Oberliga NOFV-Sud – Tyskland
14:00 SV Eichede – Eutin 08 Oberliga Flens – Tyskland
14:00 TSV Bordesholm – TSV Kropp Oberliga Flens – Tyskland
15:00 Blumenthaler SV – Habenhauser FV Oberliga Bremen – Tyskland
15:00 SpVgg Bayern Hof – TSV Abtswind Oberliga Bayern Nord – Tyskland
15:00 FC Sand – DJK Don Bosco Bamberg Oberliga Bayern Nord – Tyskland
15:00 Wuerzburger – ASV Cham Oberliga Bayern Nord – Tyskland
15:00 FC Hanau 93 – FC 1931 Eddersheim Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 Eintracht Stadtallendorf – SV Neuhof Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 Turk Gucu Friedberg – RW Walldorf Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 SV Röchling – SV Gonsenheim Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 Bayern München – FC Köln Bundesliga – Tyskland
15:30 Bayer Leverkusen – Union Berlin Bundesliga – Tyskland
15:30 Hertha Berlin – Paderborn Bundesliga – Tyskland
15:30 Freiburg – Augsburg Bundesliga – Tyskland
15:30 SV Oberachern – SV Sandhausen ll Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland
15:30 Tuerkspor Augsburg – TSV 1861 Nördlingen Oberliga Bayern Syd – Tyskland
15:30 TuS Mechtersheim – Eintracht Trier Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 Hassia Bingen – FC Karbach Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 FV Diefflen – TSV Schott Mainz Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 Hertha Wiesbach – Arminia Ludwigshafen Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 Pfeddersheim – Eisbachtaler Sportfreunde Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 FV Engers – Wormatia Worms Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
16:00 SSV Jeddeloh – HSC Hannover Regionalliga Nord – Tyskland
16:00 BW Schwalbe Tündern – Eintracht Northeim Oberliga Niedersachsen – Tyskland
16:00 TSV Karlburg – Ansbach Oberliga Bayern Nord – Tyskland
16:00 Union Nettetal – TVD Velbert Oberliga Niederrhein – Tyskland
16:00 Oldenburger SV – Husumer SV Oberliga Flens – Tyskland
16:00 Inter Türkspor Kiel – SV Frisia 03 RL Oberliga Flens – Tyskland
16:15 SC Weiche Flensburg II – 1. FC Phoenix Luebeck Oberliga Flens – Tyskland
16:30 SC Waldgirmes – SG Barockstadt Fulda Lehnerz Oberliga Hessen – Tyskland
17:00 MTV Eintracht Celle – Arminia Hannover Oberliga Niedersachsen – Tyskland
18:00 SC Hessen Dreieich – SV Steinbach 1920 Oberliga Hessen – Tyskland
18:30 Werder Bremen – RB Leipzig Bundesliga – Tyskland
18:30 FC 08 Villingen – Freiburger FC Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland

Søndag 22. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 Geestemuende – SFL Bremerhaven Oberliga Bremen – Tyskland
13:00 Hansa Rostock – FSV Zwickau 3. Liga – Tyskland
13:00 TuS Schwachhausen – BTS Neustadt Oberliga Bremen – Tyskland
13:30 Hamburger SV – Aue 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Dynamo Dresden – Regensburg 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Osnabruck – St. Pauli 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 BFC Dynamo – Lokomotive Leipzig Regionalliga Nordeast – Tyskland
13:30 ZFC Meuselwitz – VfB Auerbach Regionalliga Nordeast – Tyskland
13:30 FSV Union Fürstenwalde – Germania Halberstadt Regionalliga Nordeast – Tyskland
13:30 TSG Neustrelitz – Torgelower SV Greif Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 MSV Duisburg (k) – SC Freiburg (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:00 SC Sand (k) – Bayern München (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:00 Bayer Leverkusen (k) – 1. FC Frankfurt (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:00 FF USV Jena (k) – FC Köln (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:00 Bayern München II – Ingolstadt 3. Liga – Tyskland
14:00 Fortuna Düsseldorf II – Gladbach II Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 Eintracht Norderstedt – Hamburger SV II Regionalliga Nord – Tyskland
14:00 Freiburg II – FCA Walldorf Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Ulm – Mainz 05 II Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Niendorfer TSV – SV Rugenbergen Oberliga Hamborg – Tyskland
14:00 Stuttgart II – SV Linx Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland
14:00 Freiberg – St.Kickers Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland
14:00 Greifswalder SV – Staaken Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 CFC Hertha 06 – Ludwigsfelder FC Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 SV Victoria Seelow – 1. FC Lok Stendal Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 Tasmania Berlin – FC Strausberg Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 Einheit Rudolstadt – FSV Luckenwalde Oberliga NOFV-Sud – Tyskland
14:00 FC International Leipzig – VfB Krieschow Oberliga NOFV-Sud – Tyskland
14:00 SV Todesfelde – Union Neumünster Oberliga Flens – Tyskland
14:30 Teutonia Ottensen – TSV Concordia Oberliga Hamborg – Tyskland
15:00 SV Drochtersen/Assel – SC Weiche Flensburg Regionalliga Nord – Tyskland
15:00 FC Hansa Lüneburg – Holstein Kiel II Regionalliga Nord – Tyskland
15:00 Union Tornesch – Victoria Hamburg Oberliga Hamborg – Tyskland
15:00 BSC Hastedt – Werder Bremen III Oberliga Bremen – Tyskland
15:00 SC Borgfeld – FC Union 60 Oberliga Bremen – Tyskland
15:00 FT Braunschweig – Heeslinger SC Oberliga Niedersachsen – Tyskland
15:00 MTV Gifhorn – Kickers Emden Oberliga Niedersachsen – Tyskland
15:00 VfV Hildesheim – Spelle-Venhaus Oberliga Niedersachsen – Tyskland
15:00 FC Hagen/Uthlede – FC Germania Egestorf-Langreder Oberliga Niedersachsen – Tyskland
15:00 TuS Bersenbrück – Lupo-Martini Wolfsburg Oberliga Niedersachsen – Tyskland
15:00 FC Rielasingen-Arlen – FV Ravensburg Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland
15:00 FC Hennef 05 – DJK BW Friesdorf Oberliga Mittelrhein – Tyskland
15:00 Viktoria Arnoldsweiler – VfL Vichttal Oberliga Mittelrhein – Tyskland
15:00 Borussia Freialdenhoven – Pesch Oberliga Mittelrhein – Tyskland
15:00 SV Eilendorf – Düren Oberliga Mittelrhein – Tyskland
15:00 FC Monheim – SV Straelen Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 Ratinger SV – SpVg Schonnebeck Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 FC Kray – Cronenberger SC Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 SW Essen – TSV Meerbusch Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 FC Bocholt – TuRU Düsseldorf Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 SC Velbert – Sportfreunde Baumberg Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 FC Kleve – Velbert Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 Sportfreunde Siegen – SC Wiedenbrück Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 Hammer SpVg – ASC Dortmund Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 TuS Erndtebrück – TSG Sprockhövel Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 Holzwickeder – TuS Ennepetal Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 SV Schermbeck – FC Kaan-Marienborn 07 Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 Preussen Muenster II – Eintracht Rheine Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 SC Paderborn 07 II – RSV Meinerzhagen Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 Eckernförder SV – TSB Flensburg Oberliga Flens – Tyskland
15:00 SV Preussen 09 Reinfeld – Lübeck II Oberliga Flens – Tyskland
15:15 SpVg Frechen 20 – SV Deutz 05 Oberliga Mittelrhein – Tyskland
15:15 SC Westfalia Herne – Westfalia Rhynern Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:30 Mönchengladbach – Fortuna Düsseldorf Bundesliga – Tyskland
15:30 Fortuna Koeln II – Siegburger SV 04 Oberliga Mittelrhein – Tyskland
15:30 Kaiserslautern II – FV Dudenhofen Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 VfB Hilden – Niederwenigern Oberliga Niederrhein – Tyskland
16:00 Altonaer FC 93 – Wolfsburg II Regionalliga Nord – Tyskland
16:00 Delmenhorst – MTV Wolfenbüttel Oberliga Niedersachsen – Tyskland
16:00 TSV Schwabmünchen – SV Pullach Oberliga Bayern Syd – Tyskland
16:00 1860 München II – SV Kirchanschoring Oberliga Bayern Syd – Tyskland
16:00 Donaustauf – Jahn Regensburg II Oberliga Bayern Syd – Tyskland
18:00 Eintracht Frankfurt – Dortmund Bundesliga – Tyskland

Mandag 23. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 KFC Uerdingen – Waldhof Mannheim 3. Liga – Tyskland
20:15 Lübeck – Oldenburg Regionalliga Nord – Tyskland
20:30 Wolfsburg – Hoffenheim Bundesliga – Tyskland

Tirsdag 24. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 SC Verl – Bergisch Gladbach Regionalliga Vest – Tyskland
19:30 Lippstadt – Wuppertal Regionalliga Vest – Tyskland
19:30 Bonner SC – Sportfreunde Lotte Regionalliga Vest – Tyskland
19:30 SV Rödinghausen – VfB Homberg Regionalliga Vest – Tyskland
20:00 FV Bad Vilbel – KSV Baunatal Oberliga Hessen – Tyskland

Onsdag 25. september 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:00 Wolfsburg (k) – Mitrovica (k) Champions League Slutspil (k)
19:00 Bayern München (k) – Kopparbergs/Göteborg (k) Champions League Slutspil (k)
19:00 Reutlingen – Stuttgart II Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland
19:30 Gladbach II – Fortuna Köln Regionalliga Vest – Tyskland
19:30 Oberhausen – TuS Haltern Regionalliga Vest – Tyskland
19:30 Hannover 96 II – HSC Hannover Regionalliga Nord – Tyskland
<  Forrige uge
19. september 2019 – 26. september 2019
Næste uge  >