Luk
<  Forrige uge
3. oktober 2019 – 10. oktober 2019
Næste uge  >

Torsdag 3. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Gladbach II – RW Essen Regionalliga Vest – Tyskland 3 – 2
13:00 TuS Dassendorf – Bramfelder SV Oberliga Hamborg – Tyskland 1 – 0
13:00 Leher – Werder Bremen III Oberliga Bremen – Tyskland 2 – 1
14:00 Hessen Kassel – SV Rot-Weiss Hadamar Oberliga Hessen – Tyskland 2 – 2
14:00 SV Victoria Seelow – TSG Neustrelitz Oberliga NOFV-Nord – Tyskland 1 – 1
14:00 Greifswalder SV – SpVg BW 90 Berlin Oberliga NOFV-Nord – Tyskland 1 – 1
14:00 1. FC Merseburg – FC Grimma Oberliga NOFV-Sud – Tyskland 3 – 1
14:00 Union Sandersdorf – FSV Martinroda Oberliga NOFV-Sud – Tyskland 5 – 1
15:00 Elversberg – FSV Frankfurt Regionalliga Sydvest – Tyskland 1 – 0
15:00 VfL Oldenburg – Arminia Hannover Oberliga Niedersachsen – Tyskland 2 – 1
15:00 FC Pipinsried – Jahn Regensburg II Oberliga Bayern Syd – Tyskland 5 – 0
15:00 FC Hanau 93 – Turk Gucu Friedberg Oberliga Hessen – Tyskland 1 – 4
15:00 SV Steinbach 1920 – SC Viktoria 06 Griesheim Oberliga Hessen – Tyskland 1 – 2
15:00 FSV Fernwald – RW Walldorf Oberliga Hessen – Tyskland 2 – 4
15:00 TUS Dietkirchen – SV Neuhof Oberliga Hessen – Tyskland Udsat
15:00 SC Paderborn 07 II – TuS Erndtebrück Oberliga Vestfalen – Tyskland 2 – 0
15:30 Ulm – Bayern Alzenau Regionalliga Sydvest – Tyskland 2 – 1
15:30 FC 1931 Eddersheim – SG Barockstadt Fulda Lehnerz Oberliga Hessen – Tyskland 2 – 2
18:55 Saint Etienne – Wolfsburg Europa League Gruppe I 1 – 1
18:55 Istanbul Basaksehir – Mönchengladbach Europa League Gruppe J 1 – 1
21:00 Vitoria de Guimaraes – Eintracht Frankfurt Europa League Gruppe F 0 – 1

Fredag 4. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Stuttgart – Wehen 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 2
18:30 Darmstadt – Karlsruhe 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
19:00 KFC Uerdingen – Magdeburg 3. Liga – Tyskland 0 – 0
19:00 SC Verl – Sportfreunde Lotte Regionalliga Vest – Tyskland 1 – 1
19:00 Germania Halberstadt – SV Lichtenberg 47 Regionalliga Nordeast – Tyskland 1 – 1
19:00 SV Seligenporten – ATSV Erlangen Oberliga Bayern Nord – Tyskland 2 – 3
19:00 SC Eltersdorf – FC Sand Oberliga Bayern Nord – Tyskland 2 – 0
19:00 SV Gonsenheim – TSV Schott Mainz Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 1 – 1
19:00 Tennis Borussia – Ludwigsfelder FC Oberliga NOFV-Nord – Tyskland 9 – 0
19:30 TuS Osdorf – TSV Sasel Oberliga Hamborg – Tyskland 4 – 1
19:30 Hamm United – FC Suederelbe Oberliga Hamborg – Tyskland 3 – 2
19:30 Hertha Wiesbach – Wormatia Worms Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 2 – 1
20:00 Union Tornesch – TSV Concordia Oberliga Hamborg – Tyskland 1 – 0
20:30 Hertha Berlin – Fortuna Düsseldorf Bundesliga – Tyskland 3 – 1

Lørdag 5. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Victoria Hamburg – Hamburger SV III Oberliga Hamborg – Tyskland 5 – 2
13:00 Hamburger SV – Greuther Fürth 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 0
13:00 Dynamo Dresden – Hannover 96 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 2
13:00 Sandhausen – Aue 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 2
13:00 Plauen – VfL Halle 96 Oberliga NOFV-Sud – Tyskland 5 – 0
13:30 Babelsberg – RW Erfurt Regionalliga Nordeast – Tyskland 1 – 1
13:30 SC Weiche Flensburg II – Union Neumünster Oberliga Flens – Tyskland 4 – 1
14:00 Kaiserslautern – Carl Zeiss Jena 3. Liga – Tyskland 3 – 1
14:00 Sonnenhof Großaspach – Ingolstadt 3. Liga – Tyskland 1 – 5
14:00 Unterhaching – Preußen Münster 3. Liga – Tyskland 2 – 2
14:00 Hallescher FC – FSV Zwickau 3. Liga – Tyskland 1 – 1
14:00 Viktoria Köln – Waldhof Mannheim 3. Liga – Tyskland 2 – 2
14:00 Hansa Rostock – Meppen 3. Liga – Tyskland 2 – 1
14:00 Oberhausen – VfB Homberg Regionalliga Vest – Tyskland 3 – 1
14:00 SV Rödinghausen – Fortuna Düsseldorf II Regionalliga Vest – Tyskland 3 – 1
14:00 Fortuna Köln – Bergisch Gladbach Regionalliga Vest – Tyskland 2 – 1
14:00 Lippstadt – TuS Haltern Regionalliga Vest – Tyskland 0 – 0
14:00 Heider SV – Wolfsburg II Regionalliga Nord – Tyskland 0 – 5
14:00 Pirmasens – TSV Steinbach Regionalliga Sydvest – Tyskland 0 – 5
14:00 FC Giessen – Hoffenheim II Regionalliga Sydvest – Tyskland 4 – 2
14:00 Freiburg II – Saarbrücken Regionalliga Sydvest – Tyskland 1 – 3
14:00 Homburg – TuS RW Koblenz Regionalliga Sydvest – Tyskland 2 – 1
14:00 Aalen – Mainz 05 II Regionalliga Sydvest – Tyskland 0 – 0
14:00 Bahlinger SC – FCA Walldorf Regionalliga Sydvest – Tyskland 1 – 0
14:00 Kickers Offenbach – TSG Balingen Regionalliga Sydvest – Tyskland 3 – 0
14:00 TSV Rain/Lech – SpVgg Bayreuth Regionalliga Bayern – Tyskland 1 – 2
14:00 SV Heimstetten – FV Illertissen Regionalliga Bayern – Tyskland 1 – 4
14:00 TSV Aubstadt – 1860 Rosenheim Regionalliga Bayern – Tyskland 2 – 0
14:00 Greuther Fürth II – VfB Eichstaett Regionalliga Bayern – Tyskland 2 – 0
14:00 TSV Ilshofen – 1. CfR Pforzheim Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 0 – 0
14:00 TSV Dachau – TSV 1861 Nördlingen Oberliga Bayern Syd – Tyskland 0 – 0
14:00 Ingolstadt II – SV Kirchanschoring Oberliga Bayern Syd – Tyskland 0 – 2
14:00 Eintracht Stadtallendorf – VFB Ginsheim Oberliga Hessen – Tyskland 5 – 0
14:00 FC Strausberg – Hansa Rostock II Oberliga NOFV-Nord – Tyskland 0 – 6
14:00 MSV Pampow – Brandenburger SC Süd Oberliga NOFV-Nord – Tyskland 3 – 2
14:00 Hohenstein-Ernstthal – FSV Luckenwalde Oberliga NOFV-Sud – Tyskland 1 – 5
14:00 Carl Zeiss Jena II – FC International Leipzig Oberliga NOFV-Sud – Tyskland 2 – 0
14:00 Einheit Rudolstadt – Askania Bernburg Oberliga NOFV-Sud – Tyskland 5 – 1
14:00 Eutin 08 – Husumer SV Oberliga Flens – Tyskland 2 – 2
14:00 TSV Bordesholm – 1. FC Phoenix Luebeck Oberliga Flens – Tyskland 0 – 3
14:00 Tyskland (k) – Ukraine (k) EM Kval. Gruppe I (k) 8 – 0
15:00 FT Braunschweig – BW Schwalbe Tündern Oberliga Niedersachsen – Tyskland 5 – 2
15:00 Donaustauf – TSV Schwaben Augsburg Oberliga Bayern Syd – Tyskland 2 – 1
15:00 Wuerzburger – DJK Ammerthal Oberliga Bayern Nord – Tyskland 3 – 2
15:00 SpVgg Bayern Hof – Ansbach Oberliga Bayern Nord – Tyskland 0 – 7
15:00 DJK Vilzing – TSV Abtswind Oberliga Bayern Nord – Tyskland 5 – 0
15:00 SC Hessen Dreieich – SG Barockstadt Fulda Lehnerz Oberliga Hessen – Tyskland 2 – 1
15:00 SC Waldgirmes – SV Neuhof Oberliga Hessen – Tyskland 3 – 2
15:00 FV Bad Vilbel – RW Walldorf Oberliga Hessen – Tyskland 0 – 2
15:00 SV Röchling – Arminia Ludwigshafen Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 2 – 0
15:00 Tyskland U19 (k) – Aserbajdsjan U19 (k) EM Kvalifikation U19 1.Runde Gruppe 3 (k) 6 – 0
15:30 Bayern München – Hoffenheim Bundesliga – Tyskland 1 – 2
15:30 Bayer Leverkusen – RB Leipzig Bundesliga – Tyskland 1 – 1
15:30 Freiburg – Dortmund Bundesliga – Tyskland 2 – 2
15:30 Paderborn – Mainz 05 Bundesliga – Tyskland 1 – 2
15:30 Wattenscheid – FC Köln II Regionalliga Vest – Tyskland 2 – 2
15:30 Schalke 04 II – Wuppertal Regionalliga Vest – Tyskland 3 – 0
15:30 Nöttingen – Dorfmerkingen Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 3 – 3
15:30 Tuerkspor Augsburg – TSV Landsberg Oberliga Bayern Syd – Tyskland 1 – 2
15:30 Koblenz – Kaiserslautern II Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 0 – 2
15:30 FV Diefflen – Eisbachtaler Sportfreunde Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 5 – 1
15:30 Pfeddersheim – Eintracht Trier Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 3 – 0
15:30 FV Engers – Elversberg II Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 3 – 3
16:00 SSV Jeddeloh – BSV Rehden Regionalliga Nord – Tyskland 1 – 4
16:00 Delmenhorst – Spelle-Venhaus Oberliga Niedersachsen – Tyskland 1 – 0
16:00 SpVgg Hankofen-Hailing – TSV Kottern Oberliga Bayern Syd – Tyskland 2 – 0
16:00 TSV Karlburg – ASV Cham Oberliga Bayern Nord – Tyskland 2 – 0
16:00 VfB Hilden – SV Straelen Oberliga Niederrhein – Tyskland 2 – 4
16:00 Inter Türkspor Kiel – Lübeck II Oberliga Flens – Tyskland 2 – 3
16:30 Hassia Bingen – FV Dudenhofen Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 1 – 1
18:00 SV Curslack-Neuengamme – Uhlenhorster SC Paloma Oberliga Hamborg – Tyskland 1 – 3
18:30 Schalke 04 – FC Köln Bundesliga – Tyskland 1 – 1

Søndag 6. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Bayern München II – Braunschweig 3. Liga – Tyskland 2 – 0
13:05 BSG Chemie Leipzig – Lokomotive Leipzig Regionalliga Nordeast – Tyskland 2 – 0
13:30 Mönchengladbach – Augsburg Bundesliga – Tyskland 5 – 1
13:30 Nürnberg – St. Pauli 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
13:30 FC Heidenheim – Bochum 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 3
13:30 Holstein Kiel – Regensburg 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 2
13:30 BFC Dynamo – VfB Auerbach Regionalliga Nordeast – Tyskland 2 – 0
13:30 Berliner AK 07 – Optik Rathenow Regionalliga Nordeast – Tyskland 1 – 1
13:30 FSV Union Fürstenwalde – VSG Altglienicke Regionalliga Nordeast – Tyskland 1 – 2
13:30 Bischofswerdaer FV – Hertha Berlin II Regionalliga Nordeast – Tyskland 2 – 7
13:30 Wacker Nordhausen – Cottbus Regionalliga Nordeast – Tyskland 1 – 2
14:00 Chemnitz – Duisburg 3. Liga – Tyskland 3 – 1
14:00 Bonner SC – Alemannia Aachen Regionalliga Vest – Tyskland 2 – 0
14:00 Altonaer FC 93 – SC Weiche Flensburg Regionalliga Nord – Tyskland 1 – 1
14:00 St. Pauli II – Holstein Kiel II Regionalliga Nord – Tyskland 0 – 1
14:00 TSV Havelse – Eintracht Norderstedt Regionalliga Nord – Tyskland 0 – 1
14:00 Lübeck – Werder Bremen II Regionalliga Nord – Tyskland 2 – 1
14:00 FC Schweinfurt – Nürnberg II Regionalliga Bayern – Tyskland 0 – 2
14:00 SV Schalding-Heining – Augsburg II Regionalliga Bayern – Tyskland 0 – 0
14:00 Viktoria Aschaffenburg – TSV Buchbach Regionalliga Bayern – Tyskland 4 – 0
14:00 HSV Barmbek-Uhlenhorst – TSV Buchholz Oberliga Hamborg – Tyskland 3 – 0
14:00 Niendorfer TSV – Meiendorfer SV Oberliga Hamborg – Tyskland 4 – 3
14:00 SV Oberachern – St.Kickers Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 4 – 4
14:00 Freiberg – Göppinger SV Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 0 – 5
14:00 TSV Schwabmünchen – TSV 1880 Wasserburg Oberliga Bayern Syd – Tyskland 4 – 1
14:00 Hessen Kassel – FC 1931 Eddersheim Oberliga Hessen – Tyskland 1 – 2
14:00 KSV Baunatal – SV Steinbach 1920 Oberliga Hessen – Tyskland 1 – 2
14:00 CFC Hertha 06 – Torgelower SV Greif Oberliga NOFV-Nord – Tyskland 0 – 3
14:00 Hertha Zehlendorf – 1. FC Lok Stendal Oberliga NOFV-Nord – Tyskland 0 – 0
14:00 SV Todesfelde – TSB Flensburg Oberliga Flens – Tyskland 2 – 1
14:30 Teutonia Ottensen – SV Rugenbergen Oberliga Hamborg – Tyskland 2 – 0
15:00 SV Drochtersen/Assel – Oldenburg Regionalliga Nord – Tyskland 5 – 1
15:00 FC Hansa Lüneburg – HSC Hannover Regionalliga Nord – Tyskland 2 – 1
15:00 FC Hagen/Uthlede – Lupo-Martini Wolfsburg Oberliga Niedersachsen – Tyskland 2 – 2
15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Arminia Hannover Oberliga Niedersachsen – Tyskland 3 – 1
15:00 VfV Hildesheim – Heeslinger SC Oberliga Niedersachsen – Tyskland 3 – 1
15:00 MTV Gifhorn – Eintracht Northeim Oberliga Niedersachsen – Tyskland 1 – 1
15:00 VfL Oldenburg – Kickers Emden Oberliga Niedersachsen – Tyskland 1 – 0
15:00 TuS Bersenbrück – MTV Wolfenbüttel Oberliga Niedersachsen – Tyskland 2 – 2
15:00 TB Uphusen – MTV Eintracht Celle Oberliga Niedersachsen – Tyskland 1 – 2
15:00 SV Linx – Neckarsulmer Sport Union Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 0 – 0
15:00 Stuttgart II – FV Ravensburg Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 3 – 2
15:00 Reutlingen – Freiburger FC Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 0 – 2
15:00 FC Rielasingen-Arlen – FSV 08 Bissingen Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 1 – 3
15:00 FC 08 Villingen – SV Sandhausen ll Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 2 – 1
15:00 DJK Don Bosco Bamberg – DJK Gebenbach Oberliga Bayern Nord – Tyskland 0 – 4
15:00 Viktoria Arnoldsweiler – Siegburger SV 04 Oberliga Mittelrhein – Tyskland 1 – 4
15:00 FC Hennef 05 – FC Wegberg-Beeck Oberliga Mittelrhein – Tyskland 0 – 1
15:00 Borussia Freialdenhoven – SV Deutz 05 Oberliga Mittelrhein – Tyskland 1 – 1
15:00 FC Hürth – VfL Vichttal Oberliga Mittelrhein – Tyskland 0 – 2
15:00 SV Eilendorf – Spvg Wesseling Urfeld Oberliga Mittelrhein – Tyskland 0 – 0
15:00 SV Breinig – Pesch Oberliga Mittelrhein – Tyskland 3 – 5
15:00 FC Hanau 93 – SC Viktoria 06 Griesheim Oberliga Hessen – Tyskland 2 – 3
15:00 Turk Gucu Friedberg – SV Rot-Weiss Hadamar Oberliga Hessen – Tyskland 0 – 3
15:00 FC Kleve – SpVg Schonnebeck Oberliga Niederrhein – Tyskland 2 – 1
15:00 Ratinger SV – Cronenberger SC Oberliga Niederrhein – Tyskland 1 – 2
15:00 FC Kray – TuRU Düsseldorf Oberliga Niederrhein – Tyskland 3 – 1
15:00 SW Essen – SC Velbert Oberliga Niederrhein – Tyskland 2 – 0
15:00 FC Bocholt – Sportfreunde Baumberg Oberliga Niederrhein – Tyskland 2 – 1
15:00 FC Monheim – TSV Meerbusch Oberliga Niederrhein – Tyskland 1 – 0
15:00 Sportfreunde Siegen – FC Gütersloh Oberliga Vestfalen – Tyskland 1 – 3
15:00 Hammer SpVg – TSG Sprockhövel Oberliga Vestfalen – Tyskland 2 – 2
15:00 SV Schermbeck – ASC Dortmund Oberliga Vestfalen – Tyskland 0 – 2
15:00 Holzwickeder – FC Kaan-Marienborn 07 Oberliga Vestfalen – Tyskland 2 – 1
15:00 Eintracht Rheine – TuS Ennepetal Oberliga Vestfalen – Tyskland 2 – 1
15:00 RW Ahlen – RSV Meinerzhagen Oberliga Vestfalen – Tyskland 0 – 0
15:00 Preussen Muenster II – Westfalia Rhynern Oberliga Vestfalen – Tyskland 0 – 0
15:00 Eckernförder SV – Oldenburger SV Oberliga Flens – Tyskland 1 – 4
15:00 SV Frisia 03 RL – TSV Kropp Oberliga Flens – Tyskland 3 – 3
15:00 SV Preussen 09 Reinfeld – SV Eichede Oberliga Flens – Tyskland 0 – 1
15:15 DJK BW Friesdorf – Düren Oberliga Mittelrhein – Tyskland 0 – 4
15:15 Union Nettetal – Niederwenigern Oberliga Niederrhein – Tyskland 2 – 1
15:15 TVD Velbert – Velbert Oberliga Niederrhein – Tyskland 1 – 2
15:15 SC Westfalia Herne – SC Wiedenbrück Oberliga Vestfalen – Tyskland 0 – 3
15:30 Wolfsburg – Union Berlin Bundesliga – Tyskland 1 – 0
15:30 Fortuna Koeln II – SpVg Frechen 20 Oberliga Mittelrhein – Tyskland 1 – 0
15:30 TUS Dietkirchen – FSV Fernwald Oberliga Hessen – Tyskland 1 – 0
16:00 1860 München II – FC Ismaning Oberliga Bayern Syd – Tyskland 1 – 3
18:00 Eintracht Frankfurt – Werder Bremen Bundesliga – Tyskland 2 – 2

Mandag 7. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Würzburger Kickers – 1860 München 3. Liga – Tyskland 2 – 1
20:15 Burghausen – SV Türkgücü Ataspor Regionalliga Bayern – Tyskland 1 – 2
20:30 Osnabruck – Bielefeld 2. Bundesliga – Tyskland 0 – 1

Tirsdag 8. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Portugal U19 (k) – Tyskland U19 (k) EM Kvalifikation U19 1.Runde Gruppe 3 (k) 1 – 4
14:00 Grækenland (k) – Tyskland (k) EM Kval. Gruppe I (k) 0 – 5

Onsdag 9. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Tyskland U19 – Andorra U19 EM U19 Kvalifikation Gruppe 3 3 – 0
18:40 SpVg Brakel – Paderborn Træningskamp 2 – 0
20:45 Tyskland – Argentina Venskabskamp 2 – 2

Torsdag 10. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Union Berlin – Dynamo Dresden Træningskamp 0 – 0
14:00 Wehen – Paderborn Træningskamp 3 – 3
16:00 Wolfsburg – Holstein Kiel Træningskamp 1 – 1
16:35 FC Giessen – Eintracht Frankfurt Træningskamp 3 – 1
17:00 Freiburg – Karlsruhe Træningskamp 1 – 0
18:00 Hannover 96 – Bielefeld Træningskamp 1 – 2
18:05 Viktoria Köln – FC Köln Træningskamp 0 – 6
19:30 FC Hürth – Spvg Wesseling Urfeld Oberliga Mittelrhein – Tyskland 0 – 1
19:45 Spanien U21 – Tyskland U21 Venskabskamp U21 1 – 1
<  Forrige uge
3. oktober 2019 – 10. oktober 2019
Næste uge  >