Luk
<  Forrige uge
17. oktober 2019 – 24. oktober 2019
Næste uge  >

Fredag 18. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Greuther Fürth – Dynamo Dresden 2. Bundesliga – Tyskland
18:30 Aue – Nürnberg 2. Bundesliga – Tyskland
19:00 Duisburg – Kaiserslautern 3. Liga – Tyskland
19:00 SC Verl – Alemannia Aachen Regionalliga Vest – Tyskland
19:00 RW Erfurt – Bischofswerdaer FV Regionalliga Nordeast – Tyskland
19:00 SC Eltersdorf – DJK Gebenbach Oberliga Bayern Nord – Tyskland
19:00 Hertha Wiesbach – Elversberg II Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
19:00 FV Engers – Kaiserslautern II Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
19:00 Askania Bernburg – FC Eilenburg Oberliga NOFV-Sud – Tyskland
19:15 Bayer Leverkusen (k) – TSG 1899 Hoffenheim (k) Bundesliga (k) – Tyskland
19:30 SV Drochtersen/Assel – Werder Bremen II Regionalliga Nord – Tyskland
19:30 FC Memmingen – TSV Buchbach Regionalliga Bayern – Tyskland
19:30 TuS Osdorf – Uhlenhorster SC Paloma Oberliga Hamborg – Tyskland
19:30 Hamm United – TSV Sasel Oberliga Hamborg – Tyskland
19:30 Ingolstadt II – FC Ismaning Oberliga Bayern Syd – Tyskland
20:00 FC Suederelbe – Bramfelder SV Oberliga Hamborg – Tyskland
20:00 Hamburger SV III – TSV Concordia Oberliga Hamborg – Tyskland
20:00 FSV Luckenwalde – 1. FC Merseburg Oberliga NOFV-Sud – Tyskland
20:30 Eintracht Frankfurt – Bayer Leverkusen Bundesliga – Tyskland

Lørdag 19. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Regensburg – Sandhausen 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 St. Pauli – Darmstadt 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Wehen – FC Heidenheim 2. Bundesliga – Tyskland
13:00 Hannover 96 II – Eintracht Norderstedt Regionalliga Nord – Tyskland
13:00 BTS Neustadt – SG Aumund-Vegesack Oberliga Bremen – Tyskland
13:00 Werder Bremen III – SC Borgfeld Oberliga Bremen – Tyskland
13:00 SpVg BW 90 Berlin – MSV Pampow Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
13:00 VfB Krieschow – FSV Martinroda Oberliga NOFV-Sud – Tyskland
13:30 VSG Altglienicke – Germania Halberstadt Regionalliga Nordeast – Tyskland
13:30 SV Lichtenberg 47 – FC Viktoria 1889 Berlin Regionalliga Nordeast – Tyskland
13:30 ZFC Meuselwitz – Berliner AK 07 Regionalliga Nordeast – Tyskland
13:30 Optik Rathenow – BFC Dynamo Regionalliga Nordeast – Tyskland
13:30 VfB Auerbach – Wacker Nordhausen Regionalliga Nordeast – Tyskland
14:00 1860 München – KFC Uerdingen 3. Liga – Tyskland
14:00 Magdeburg – Hansa Rostock 3. Liga – Tyskland
14:00 Waldhof Mannheim – Hallescher FC 3. Liga – Tyskland
14:00 Braunschweig – Unterhaching 3. Liga – Tyskland
14:00 Preußen Münster – Sonnenhof Großaspach 3. Liga – Tyskland
14:00 Ingolstadt – Chemnitz 3. Liga – Tyskland
14:00 Oberhausen – SV Rödinghausen Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 Wattenscheid – Fortuna Düsseldorf II Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 Bergisch Gladbach – RW Essen Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 Fortuna Köln – Sportfreunde Lotte Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 Schalke 04 II – TuS Haltern Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 Lippstadt – VfB Homberg Regionalliga Vest – Tyskland
14:00 Pirmasens – FSV Frankfurt Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 TSV Steinbach – TuS RW Koblenz Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Ulm – Hoffenheim II Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Freiburg II – FC Giessen Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Homburg – TSG Balingen Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Elversberg – FCA Walldorf Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Kickers Offenbach – Mainz 05 II Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Bahlinger SC – Saarbrücken Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 Aalen – Bayern Alzenau Regionalliga Sydvest – Tyskland
14:00 1860 Rosenheim – Greuther Fürth II Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 Burghausen – TSV Aubstadt Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 VfR Garching – Augsburg II Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 Viktoria Aschaffenburg – FV Illertissen Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 SV Schalding-Heining – Nürnberg II Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 SV Heimstetten – SpVgg Bayreuth Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 TSV Rain/Lech – VfB Eichstaett Regionalliga Bayern – Tyskland
14:00 SV Curslack-Neuengamme – TSV Buchholz Oberliga Hamborg – Tyskland
14:00 TSV Ilshofen – Dorfmerkingen Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland
14:00 Reutlingen – SV Sandhausen ll Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland
14:00 TSV Dachau – TSV Landsberg Oberliga Bayern Syd – Tyskland
14:00 TSV Kottern – SV Pullach Oberliga Bayern Syd – Tyskland
14:00 SV Seligenporten – Eintracht Bamberg Oberliga Bayern Nord – Tyskland
14:00 Hessen Kassel – SC Viktoria 06 Griesheim Oberliga Hessen – Tyskland
14:00 Torgelower SV Greif – Hansa Rostock II Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 Ludwigsfelder FC – Hertha Zehlendorf Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 FC Grimma – Plauen Oberliga NOFV-Sud – Tyskland
14:00 Eutin 08 – Oldenburger SV Oberliga Flens – Tyskland
14:00 TSV Kropp – Lübeck II Oberliga Flens – Tyskland
14:00 Union Neumünster – TSV Bordesholm Oberliga Flens – Tyskland
14:30 Gladbach II – Wuppertal Regionalliga Vest – Tyskland
14:30 Bonner SC – Dortmund II Regionalliga Vest – Tyskland
14:30 TSV Schott Mainz – Arminia Ludwigshafen Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:00 DJK Vilzing – Ansbach Oberliga Bayern Nord – Tyskland
15:00 SpVgg Bayern Hof – ASV Cham Oberliga Bayern Nord – Tyskland
15:00 FSV Fernwald – FC 1931 Eddersheim Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 SC Waldgirmes – Eintracht Stadtallendorf Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 Turk Gucu Friedberg – VFB Ginsheim Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 TUS Dietkirchen – SV Steinbach 1920 Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 SC Hessen Dreieich – SV Neuhof Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 FC Hanau 93 – RW Walldorf Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 FV Diefflen – Eintracht Trier Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:00 VfL Halle 96 – Union Sandersdorf Oberliga NOFV-Sud – Tyskland
15:00 Eintracht Rheine – FC Kaan-Marienborn 07 Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:30 Augsburg – Bayern München Bundesliga – Tyskland
15:30 Union Berlin – Freiburg Bundesliga – Tyskland
15:30 RB Leipzig – Wolfsburg Bundesliga – Tyskland
15:30 Werder Bremen – Hertha Berlin Bundesliga – Tyskland
15:30 Fortuna Düsseldorf – Mainz 05 Bundesliga – Tyskland
15:30 SV Oberachern – Freiberg Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland
15:30 Nöttingen – Göppinger SV Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland
15:30 Neckarsulmer Sport Union – FV Ravensburg Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland
15:30 SV Linx – Freiburger FC Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland
15:30 Stuttgart II – FSV 08 Bissingen Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland
15:30 TuS Mechtersheim – Hassia Bingen Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:30 Pfeddersheim – FC Karbach Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
16:00 SSV Jeddeloh – Hamburger SV II Regionalliga Nord – Tyskland
16:00 Delmenhorst – Heeslinger SC Oberliga Niedersachsen – Tyskland
16:00 MTV Eintracht Celle – Kickers Emden Oberliga Niedersachsen – Tyskland
16:00 Arminia Hannover – Lupo-Martini Wolfsburg Oberliga Niedersachsen – Tyskland
16:00 SpVgg Hankofen-Hailing – SV Kirchanschoring Oberliga Bayern Syd – Tyskland
16:00 FC Pipinsried – Donaustauf Oberliga Bayern Syd – Tyskland
16:00 TSV Grossbardorf – TSV Abtswind Oberliga Bayern Nord – Tyskland
16:00 TSV Karlburg – DJK Ammerthal Oberliga Bayern Nord – Tyskland
16:00 TVD Velbert – SpVg Schonnebeck Oberliga Niederrhein – Tyskland
16:00 Inter Türkspor Kiel – SV Eichede Oberliga Flens – Tyskland
16:15 SC Weiche Flensburg II – TSB Flensburg Oberliga Flens – Tyskland
16:30 Koblenz – FV Dudenhofen Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
18:30 Dortmund – Mönchengladbach Bundesliga – Tyskland
18:30 FC 08 Villingen – St.Kickers Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland

Søndag 20. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 Geestemuende – Brinkumer SV Oberliga Bremen – Tyskland
13:00 FSV Zwickau – Bayern München II 3. Liga – Tyskland
13:00 TuS Dassendorf – Victoria Hamburg Oberliga Hamborg – Tyskland
13:30 Stuttgart – Holstein Kiel 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Hannover 96 – Osnabruck 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Bochum – Karlsruhe 2. Bundesliga – Tyskland
13:30 Hertha Berlin II – FSV Union Fürstenwalde Regionalliga Nordeast – Tyskland
13:30 Cottbus – BSG Chemie Leipzig Regionalliga Nordeast – Tyskland
13:30 TSG Neustrelitz – Tennis Borussia Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 SC Freiburg (k) – FF USV Jena (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:00 1. FC Frankfurt (k) – Wolfsburg (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:00 Bayern München (k) – Turbine Potsdam (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:00 SGS Essen (k) – FC Köln (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:00 SC Sand (k) – MSV Duisburg (k) Bundesliga (k) – Tyskland
14:00 Carl Zeiss Jena – Würzburger Kickers 3. Liga – Tyskland
14:00 TSV Havelse – Lübeck Regionalliga Nord – Tyskland
14:00 Holstein Kiel II – Wolfsburg II Regionalliga Nord – Tyskland
14:00 St. Pauli II – HSC Hannover Regionalliga Nord – Tyskland
14:00 Altonaer FC 93 – Oldenburg Regionalliga Nord – Tyskland
14:00 HSV Barmbek-Uhlenhorst – Meiendorfer SV Oberliga Hamborg – Tyskland
14:00 Niendorfer TSV – Teutonia Ottensen Oberliga Hamborg – Tyskland
14:00 TSV Schwaben Augsburg – Tuerkspor Augsburg Oberliga Bayern Syd – Tyskland
14:00 KSV Baunatal – SG Barockstadt Fulda Lehnerz Oberliga Hessen – Tyskland
14:00 Staaken – FC Strausberg Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 CFC Hertha 06 – SV Victoria Seelow Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 1. FC Lok Stendal – Greifswalder SV Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 Brandenburger SC Süd – Tasmania Berlin Oberliga NOFV-Nord – Tyskland
14:00 Oberlausitz Neugersdorf – Carl Zeiss Jena II Oberliga NOFV-Sud – Tyskland
14:00 FSV Wacker Nordhausen II – Hohenstein-Ernstthal Oberliga NOFV-Sud – Tyskland
14:00 FC International Leipzig – Einheit Rudolstadt Oberliga NOFV-Sud – Tyskland
14:30 SV Hemelingen – TuS Schwachhausen Oberliga Bremen – Tyskland
15:00 FC Hansa Lüneburg – BSV Rehden Regionalliga Nord – Tyskland
15:00 Union Tornesch – SV Rugenbergen Oberliga Hamborg – Tyskland
15:00 FC Union 60 – Bremer SV Oberliga Bremen – Tyskland
15:00 FC Germania Egestorf-Langreder – TB Uphusen Oberliga Niedersachsen – Tyskland
15:00 FC Hagen/Uthlede – MTV Wolfenbüttel Oberliga Niedersachsen – Tyskland
15:00 TuS Bersenbrück – Spelle-Venhaus Oberliga Niedersachsen – Tyskland
15:00 FT Braunschweig – VfV Hildesheim Oberliga Niedersachsen – Tyskland
15:00 VfL Oldenburg – Eintracht Northeim Oberliga Niedersachsen – Tyskland
15:00 MTV Gifhorn – BW Schwalbe Tündern Oberliga Niedersachsen – Tyskland
15:00 FC Rielasingen-Arlen – 1. CfR Pforzheim Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland
15:00 TSV Schwabmünchen – TSV 1861 Nördlingen Oberliga Bayern Syd – Tyskland
15:00 DJK Don Bosco Bamberg – ATSV Erlangen Oberliga Bayern Nord – Tyskland
15:00 FC Hürth – Siegburger SV 04 Oberliga Mittelrhein – Tyskland
15:00 Borussia Freialdenhoven – SpVg Frechen 20 Oberliga Mittelrhein – Tyskland
15:00 SV Eilendorf – VfL Vichttal Oberliga Mittelrhein – Tyskland
15:00 FC Hennef 05 – Pesch Oberliga Mittelrhein – Tyskland
15:00 FV Bad Vilbel – SV Rot-Weiss Hadamar Oberliga Hessen – Tyskland
15:00 SV Röchling – Wormatia Worms Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:00 SV Gonsenheim – Eisbachtaler Sportfreunde Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland
15:00 FC Kleve – Cronenberger SC Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 VfB Hilden – TSV Meerbusch Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 Ratinger SV – TuRU Düsseldorf Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 FC Kray – FC Bocholt Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 SW Essen – Sportfreunde Baumberg Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 FC Monheim – SC Velbert Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 Velbert – Niederwenigern Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:00 SC Paderborn 07 II – RW Ahlen Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 Hammer SpVg – TuS Erndtebrück Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 TuS Ennepetal – Westfalia Rhynern Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 SV Schermbeck – TSG Sprockhövel Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 Sportfreunde Siegen – RSV Meinerzhagen Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 Preussen Muenster II – SC Wiedenbrück Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:00 Eckernförder SV – SV Todesfelde Oberliga Flens – Tyskland
15:00 SV Preussen 09 Reinfeld – Husumer SV Oberliga Flens – Tyskland
15:00 SV Frisia 03 RL – 1. FC Phoenix Luebeck Oberliga Flens – Tyskland
15:15 Union Nettetal – SV Straelen Oberliga Niederrhein – Tyskland
15:15 SC Westfalia Herne – FC Gütersloh Oberliga Vestfalen – Tyskland
15:30 FC Köln – Paderborn Bundesliga – Tyskland
15:30 Leher – BSC Hastedt Oberliga Bremen – Tyskland
15:30 SFL Bremerhaven – Blumenthaler SV Oberliga Bremen – Tyskland
15:30 Habenhauser FV – Oberneuland Oberliga Bremen – Tyskland
16:00 1860 München II – Jahn Regensburg II Oberliga Bayern Syd – Tyskland
18:00 Hoffenheim – Schalke 04 Bundesliga – Tyskland

Mandag 21. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Meppen – Viktoria Köln 3. Liga – Tyskland
19:00 Lokomotive Leipzig – Babelsberg Regionalliga Nordeast – Tyskland
20:15 FC Schweinfurt – SV Türkgücü Ataspor Regionalliga Bayern – Tyskland
20:30 Bielefeld – Hamburger SV 2. Bundesliga – Tyskland

Tirsdag 22. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Atletico Madrid U19 – Bayer Leverkusen U19 UEFA Youth League Gruppe D
15:00 Olympiakos U19 – Bayern Munchen U19 UEFA Youth League Gruppe B
18:30 FC Viktoria 1889 Berlin – ZFC Meuselwitz Regionalliga Nordeast – Tyskland
18:55 Atletico Madrid – Bayer Leverkusen Champions League Gruppe D
19:00 Werder Bremen II – Hannover 96 II Regionalliga Nord – Tyskland
19:30 SC Hessen Dreieich – SC Waldgirmes Oberliga Hessen – Tyskland
21:00 Olympiakos – Bayern München Champions League Gruppe B

Onsdag 23. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 RasenBallsport Leipzig U19 – Zenit U19 UEFA Youth League Gruppe G
16:00 Inter U19 – Dortmund U19 UEFA Youth League Gruppe F
18:00 Dortmund II – Alemannia Aachen Regionalliga Vest – Tyskland
18:55 RB Leipzig – Zenit Champions League Gruppe G
19:30 DJK BW Friesdorf – Spvg Wesseling Urfeld Oberliga Mittelrhein – Tyskland
19:30 SV Breinig – SV Deutz 05 Oberliga Mittelrhein – Tyskland
19:30 Fortuna Koeln II – Viktoria Arnoldsweiler Oberliga Mittelrhein – Tyskland
20:00 FSV Fernwald – Turk Gucu Friedberg Oberliga Hessen – Tyskland
21:00 Inter – Dortmund Champions League Gruppe F

Torsdag 24. oktober 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 Gent – Wolfsburg Europa League Gruppe I
18:55 Roma – Mönchengladbach Europa League Gruppe J
21:00 Eintracht Frankfurt – Standard Liege Europa League Gruppe F
<  Forrige uge
17. oktober 2019 – 24. oktober 2019
Næste uge  >