Luk
<  Forrige uge
2. november 2019 – 9. november 2019
Næste uge  >

Lørdag 2. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 St. Pauli – Karlsruhe 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 2
13:00 Greuther Fürth – Darmstadt 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 1
13:00 Aue – FC Heidenheim 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
13:00 BTS Neustadt – BSC Hastedt Oberliga Bremen – Tyskland 5 – 2
13:00 SpVg BW 90 Berlin – FC Strausberg Oberliga NOFV-Nord – Tyskland 3 – 0
13:30 VSG Altglienicke – FC Viktoria 1889 Berlin Regionalliga Nordeast – Tyskland 3 – 2
13:30 Optik Rathenow – BSG Chemie Leipzig Regionalliga Nordeast – Tyskland 0 – 1
13:30 VfB Auerbach – Babelsberg Regionalliga Nordeast – Tyskland 2 – 0
13:30 Torgelower SV Greif – Staaken Oberliga NOFV-Nord – Tyskland 3 – 1
13:30 Ludwigsfelder FC – MSV Pampow Oberliga NOFV-Nord – Tyskland 0 – 3
13:30 Askania Bernburg – 1. FC Merseburg Oberliga NOFV-Sud – Tyskland 0 – 4
13:30 Einheit Rudolstadt – Carl Zeiss Jena II Oberliga NOFV-Sud – Tyskland 1 – 2
13:30 FC Grimma – FSV Martinroda Oberliga NOFV-Sud – Tyskland 1 – 1
14:00 Braunschweig – Ingolstadt 3. Liga – Tyskland 0 – 3
14:00 Preußen Münster – Chemnitz 3. Liga – Tyskland 3 – 3
14:00 Kaiserslautern – Würzburger Kickers 3. Liga – Tyskland 2 – 3
14:00 1860 München – Viktoria Köln 3. Liga – Tyskland 4 – 2
14:00 Magdeburg – Hallescher FC 3. Liga – Tyskland 1 – 0
14:00 Waldhof Mannheim – Unterhaching 3. Liga – Tyskland 0 – 3
14:00 Schalke 04 II – VfB Homberg Regionalliga Vest – Tyskland 4 – 0
14:00 Lippstadt – SV Rödinghausen Regionalliga Vest – Tyskland 0 – 4
14:00 Gladbach II – TuS Haltern Regionalliga Vest – Tyskland 3 – 2
14:00 RW Essen – Sportfreunde Lotte Regionalliga Vest – Tyskland 4 – 1
14:00 Bergisch Gladbach – Wuppertal Regionalliga Vest – Tyskland 1 – 1
14:00 Heider SV – Oldenburg Regionalliga Nord – Tyskland 0 – 3
14:00 Aalen – Ulm Regionalliga Sydvest – Tyskland 2 – 2
14:00 Bahlinger SC – FC Giessen Regionalliga Sydvest – Tyskland 4 – 0
14:00 Elversberg – Saarbrücken Regionalliga Sydvest – Tyskland 3 – 0
14:00 Hoffenheim II – Freiburg II Regionalliga Sydvest – Tyskland 7 – 0
14:00 TSV Steinbach – TSG Balingen Regionalliga Sydvest – Tyskland 2 – 1
14:00 Pirmasens – FCA Walldorf Regionalliga Sydvest – Tyskland 2 – 0
14:00 Homburg – Mainz 05 II Regionalliga Sydvest – Tyskland 2 – 1
14:00 Burghausen – 1860 Rosenheim Regionalliga Bayern – Tyskland 0 – 1
14:00 Nürnberg II – VfR Garching Regionalliga Bayern – Tyskland 6 – 0
14:00 SpVgg Bayreuth – Viktoria Aschaffenburg Regionalliga Bayern – Tyskland 1 – 1
14:00 SV Türkgücü Ataspor – SV Schalding-Heining Regionalliga Bayern – Tyskland 3 – 0
14:00 VfB Eichstaett – SV Heimstetten Regionalliga Bayern – Tyskland 5 – 2
14:00 TSV Aubstadt – FC Schweinfurt Regionalliga Bayern – Tyskland 2 – 2
14:00 Greuther Fürth II – TSV Rain/Lech Regionalliga Bayern – Tyskland 1 – 2
14:00 Augsburg II – TSV Buchbach Regionalliga Bayern – Tyskland 2 – 2
14:00 SV Curslack-Neuengamme – Meiendorfer SV Oberliga Hamborg – Tyskland 3 – 0
14:00 Brinkumer SV – SC Borgfeld Oberliga Bremen – Tyskland 3 – 3
14:00 TSV Ilshofen – Nöttingen Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 1 – 3
14:00 FV Ravensburg – Freiburger FC Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 2 – 2
14:00 FC Pipinsried – TSV Schwaben Augsburg Oberliga Bayern Syd – Tyskland 1 – 1
14:00 FC Ismaning – SpVgg Hankofen-Hailing Oberliga Bayern Syd – Tyskland 2 – 2
14:00 TSV Landsberg – TSV Schwabmünchen Oberliga Bayern Syd – Tyskland 1 – 3
14:00 Tuerkspor Augsburg – TSV Dachau Oberliga Bayern Syd – Tyskland 1 – 0
14:00 Donaustauf – 1860 München II Oberliga Bayern Syd – Tyskland 2 – 1
14:00 Ansbach – TSV Grossbardorf Oberliga Bayern Nord – Tyskland 2 – 3
14:00 ATSV Erlangen – SC Eltersdorf Oberliga Bayern Nord – Tyskland 0 – 3
14:00 Eintracht Bamberg – DJK Don Bosco Bamberg Oberliga Bayern Nord – Tyskland 1 – 0
14:00 FC Sand – TSV Abtswind Oberliga Bayern Nord – Tyskland 1 – 0
14:00 Wuerzburger – TSV Karlburg Oberliga Bayern Nord – Tyskland 3 – 1
14:00 KSV Baunatal – SV Neuhof Oberliga Hessen – Tyskland 1 – 1
14:00 Hessen Kassel – RW Walldorf Oberliga Hessen – Tyskland 4 – 0
14:00 TSV Kropp – SV Eichede Oberliga Flens – Tyskland 0 – 1
14:00 TSV Bordesholm – TSB Flensburg Oberliga Flens – Tyskland 1 – 1
14:00 SC Weiche Flensburg II – SV Todesfelde Oberliga Flens – Tyskland 1 – 2
14:30 SV Linx – SV Sandhausen ll Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 1 – 1
14:30 FC Hanau 93 – SV Rot-Weiss Hadamar Oberliga Hessen – Tyskland 1 – 3
14:30 FSV Fernwald – SC Viktoria 06 Griesheim Oberliga Hessen – Tyskland 1 – 2
14:30 Hertha Wiesbach – Kaiserslautern II Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 2 – 1
14:30 FV Diefflen – FC Karbach Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 2 – 3
14:30 TSV Schott Mainz – Wormatia Worms Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 2 – 2
15:00 Geestemuende – Blumenthaler SV Oberliga Bremen – Tyskland 1 – 9
15:00 SV Kirchanschoering – SV Pullach Oberliga Bayern Syd – Tyskland 1 – 1
15:00 TSV 1880 Wasserburg – TSV Kottern Oberliga Bayern Syd – Tyskland 1 – 1
15:00 ASV Cham – DJK Vilzing Oberliga Bayern Nord – Tyskland 0 – 1
15:30 Dortmund – Wolfsburg Bundesliga – Tyskland 3 – 0
15:30 RB Leipzig – Mainz 05 Bundesliga – Tyskland 8 – 0
15:30 Bayer Leverkusen – Mönchengladbach Bundesliga – Tyskland 1 – 2
15:30 Eintracht Frankfurt – Bayern München Bundesliga – Tyskland 5 – 1
15:30 Werder Bremen – Freiburg Bundesliga – Tyskland 2 – 2
15:30 Stuttgart II – 1. CfR Pforzheim Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 2 – 0
15:30 Pfeddersheim – Hassia Bingen Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 4 – 1
16:00 SSV Jeddeloh – Eintracht Norderstedt Regionalliga Nord – Tyskland 1 – 2
16:00 TVD Velbert – Cronenberger SC Oberliga Niederrhein – Tyskland 2 – 1
16:00 Inter Türkspor Kiel – Husumer SV Oberliga Flens – Tyskland 2 – 1
17:00 TUS Dietkirchen – SG Barockstadt Fulda Lehnerz Oberliga Hessen – Tyskland 1 – 3
17:30 FC 08 Villingen – Freiberg Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 3 – 0
18:30 Union Berlin – Hertha Berlin Bundesliga – Tyskland 1 – 0

Søndag 3. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Wolfsburg II – HSC Hannover Regionalliga Nord – Tyskland 5 – 0
13:00 Meppen – Bayern München II 3. Liga – Tyskland 5 – 3
13:00 Hannover 96 II – TSV Havelse Regionalliga Nord – Tyskland 2 – 3
13:00 Bramfelder SV – TSV Sasel Oberliga Hamborg – Tyskland 1 – 3
13:00 FC Suederelbe – Victoria Hamburg Oberliga Hamborg – Tyskland 3 – 2
13:00 TuS Dassendorf – TSV Concordia Oberliga Hamborg – Tyskland 2 – 1
13:00 Werder Bremen III – TuS Schwachhausen Oberliga Bremen – Tyskland 2 – 5
13:30 Stuttgart – Dynamo Dresden 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 1
13:30 Bielefeld – Holstein Kiel 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 1
13:30 Wehen – Hamburger SV 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
13:30 Berliner AK 07 – BFC Dynamo Regionalliga Nordeast – Tyskland 0 – 2
13:30 Cottbus – Bischofswerdaer FV Regionalliga Nordeast – Tyskland 2 – 0
13:30 Lokomotive Leipzig – FSV Union Fürstenwalde Regionalliga Nordeast – Tyskland 2 – 2
13:30 Reutlingen – St.Kickers Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 2 – 2
13:30 CFC Hertha 06 – Hertha Zehlendorf Oberliga NOFV-Nord – Tyskland 1 – 3
13:30 Brandenburger SC Süd – Hansa Rostock II Oberliga NOFV-Nord – Tyskland 0 – 0
13:30 1. FC Lok Stendal – Tasmania Berlin Oberliga NOFV-Nord – Tyskland 2 – 2
13:30 FC International Leipzig – Hohenstein-Ernstthal Oberliga NOFV-Sud – Tyskland Aflyst
13:30 VfB Krieschow – VfL Halle 96 Oberliga NOFV-Sud – Tyskland 4 – 1
13:30 Oberlausitz Neugersdorf – FC Eilenburg Oberliga NOFV-Sud – Tyskland 0 – 0
13:30 FSV Wacker Nordhausen II – Plauen Oberliga NOFV-Sud – Tyskland 2 – 3
14:00 MSV Duisburg (k) – TSG 1899 Hoffenheim (k) Bundesliga (k) – Tyskland 0 – 4
14:00 SC Sand (k) – Turbine Potsdam (k) Bundesliga (k) – Tyskland 0 – 4
14:00 Bayer Leverkusen (k) – FF USV Jena (k) Bundesliga (k) – Tyskland 2 – 0
14:00 Bayern München (k) – FC Köln (k) Bundesliga (k) – Tyskland 5 – 2
14:00 SC Freiburg (k) – Wolfsburg (k) Bundesliga (k) – Tyskland 0 – 8
14:00 Carl Zeiss Jena – Hansa Rostock 3. Liga – Tyskland 3 – 1
14:00 Bonner SC – FC Köln II Regionalliga Vest – Tyskland 2 – 4
14:00 Oberhausen – Fortuna Düsseldorf II Regionalliga Vest – Tyskland 2 – 1
14:00 St. Pauli II – BSV Rehden Regionalliga Nord – Tyskland 2 – 0
14:00 Altonaer FC 93 – Werder Bremen II Regionalliga Nord – Tyskland 1 – 2
14:00 TuS RW Koblenz – FSV Frankfurt Regionalliga Sydvest – Tyskland 2 – 2
14:00 SV Rugenbergen – Hamburger SV III Oberliga Hamborg – Tyskland 2 – 4
14:00 Niendorfer TSV – HSV Barmbek-Uhlenhorst Oberliga Hamborg – Tyskland 1 – 2
14:00 Union Tornesch – Teutonia Ottensen Oberliga Hamborg – Tyskland 1 – 1
14:00 FC Union 60 – SG Aumund-Vegesack Oberliga Bremen – Tyskland 1 – 1
14:00 Lupo-Martini Wolfsburg – TB Uphusen Oberliga Niedersachsen – Tyskland 4 – 1
14:00 Arminia Hannover – MTV Wolfenbüttel Oberliga Niedersachsen – Tyskland 3 – 0
14:00 TuS Bersenbrück – Heeslinger SC Oberliga Niedersachsen – Tyskland 2 – 1
14:00 FT Braunschweig – MTV Gifhorn Oberliga Niedersachsen – Tyskland 1 – 1
14:00 VfL Oldenburg – BW Schwalbe Tündern Oberliga Niedersachsen – Tyskland 4 – 0
14:00 Delmenhorst – VfV Hildesheim Oberliga Niedersachsen – Tyskland 2 – 1
14:00 DJK Ammerthal – SpVgg Bayern Hof Oberliga Bayern Nord – Tyskland 1 – 0
14:00 Eckernförder SV – Eutin 08 Oberliga Flens – Tyskland 1 – 3
14:00 SV Frisia 03 RL – Union Neumünster Oberliga Flens – Tyskland 1 – 2
14:00 SV Preussen 09 Reinfeld – Oldenburger SV Oberliga Flens – Tyskland 3 – 3
14:30 SFL Bremerhaven – Bremer SV Oberliga Bremen – Tyskland 2 – 2
14:30 SV Hemelingen – Oberneuland Oberliga Bremen – Tyskland 0 – 6
14:30 FC Rielasingen-Arlen – Dorfmerkingen Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 0 – 3
14:30 FC Wegberg-Beeck – Spvg Wesseling Urfeld Oberliga Mittelrhein – Tyskland 1 – 0
14:30 Düren – Pesch Oberliga Mittelrhein – Tyskland 4 – 1
14:30 FC Hennef 05 – SV Deutz 05 Oberliga Mittelrhein – Tyskland 1 – 2
14:30 SV Breinig – SpVg Frechen 20 Oberliga Mittelrhein – Tyskland 2 – 0
14:30 VFB Ginsheim – SC Waldgirmes Oberliga Hessen – Tyskland 5 – 2
14:30 Velbert – SV Straelen Oberliga Niederrhein – Tyskland 0 – 2
14:30 FC Kray – Sportfreunde Baumberg Oberliga Niederrhein – Tyskland 4 – 4
14:30 FC Kleve – TuRU Düsseldorf Oberliga Niederrhein – Tyskland 3 – 0
14:30 SC Paderborn 07 II – Hammer SpVg Oberliga Vestfalen – Tyskland 4 – 2
14:30 Sportfreunde Siegen – RW Ahlen Oberliga Vestfalen – Tyskland 1 – 3
14:30 Westfalia Rhynern – FC Kaan-Marienborn 07 Oberliga Vestfalen – Tyskland 2 – 0
14:30 TuS Ennepetal – SC Wiedenbrück Oberliga Vestfalen – Tyskland 0 – 3
14:30 Eintracht Rheine – ASC Dortmund Oberliga Vestfalen – Tyskland 2 – 0
14:30 Holzwickeder – TSG Sprockhövel Oberliga Vestfalen – Tyskland 2 – 1
14:30 SV Schermbeck – TuS Erndtebrück Oberliga Vestfalen – Tyskland 2 – 1
14:30 Preussen Muenster II – FC Gütersloh Oberliga Vestfalen – Tyskland 1 – 2
14:45 DJK BW Friesdorf – VfL Vichttal Oberliga Mittelrhein – Tyskland 1 – 1
15:00 SV Drochtersen/Assel – Lübeck Regionalliga Nord – Tyskland 1 – 0
15:00 TuS Osdorf – TSV Buchholz Oberliga Hamborg – Tyskland 9 – 5
15:00 Hamm United – Uhlenhorster SC Paloma Oberliga Hamborg – Tyskland 2 – 5
15:00 FC Hürth – Viktoria Arnoldsweiler Oberliga Mittelrhein – Tyskland 4 – 2
15:00 SV Eilendorf – Siegburger SV 04 Oberliga Mittelrhein – Tyskland 0 – 3
15:00 SV Röchling – Elversberg II Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 3 – 4
15:00 SV Gonsenheim – Eintracht Trier Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 2 – 1
15:00 FC Monheim – SW Essen Oberliga Niederrhein – Tyskland 0 – 0
15:00 Ratinger SV – FC Bocholt Oberliga Niederrhein – Tyskland 0 – 3
15:00 Niederwenigern – SpVg Schonnebeck Oberliga Niederrhein – Tyskland 0 – 3
15:15 Union Nettetal – TSV Meerbusch Oberliga Niederrhein – Tyskland 0 – 1
15:15 SC Westfalia Herne – RSV Meinerzhagen Oberliga Vestfalen – Tyskland 0 – 3
15:30 Fortuna Düsseldorf – FC Köln Bundesliga – Tyskland 2 – 0
15:30 Habenhauser FV – Leher Oberliga Bremen – Tyskland 0 – 3
15:30 Fortuna Koeln II – Borussia Freialdenhoven Oberliga Mittelrhein – Tyskland 0 – 1
15:30 FC 1931 Eddersheim – SV Steinbach 1920 Oberliga Hessen – Tyskland 3 – 1
15:30 VfB Hilden – SC Velbert Oberliga Niederrhein – Tyskland 2 – 1
16:00 Jahn Regensburg II – Ingolstadt II Oberliga Bayern Syd – Tyskland 3 – 4
18:00 Augsburg – Schalke 04 Bundesliga – Tyskland 2 – 3

Mandag 4. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:00 Duisburg – KFC Uerdingen 3. Liga – Tyskland 2 – 0
19:30 FV Dudenhofen – TuS Mechtersheim Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 1 – 1
20:15 Fortuna Köln – Alemannia Aachen Regionalliga Vest – Tyskland 1 – 1
20:30 Bochum – Nürnberg 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 1

Tirsdag 5. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
12:00 Zenit U19 – RasenBallsport Leipzig U19 UEFA Youth League Gruppe G 0 – 2
14:00 Dortmund U19 – Inter U19 UEFA Youth League Gruppe F 2 – 1
18:55 Zenit – RB Leipzig Champions League Gruppe G 0 – 2
21:00 Dortmund – Inter Champions League Gruppe F 3 – 2

Onsdag 6. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
14:00 Bayern Munchen U19 – Olympiakos U19 UEFA Youth League Gruppe B 6 – 0
14:00 Bayer Leverkusen U19 – Atletico Madrid U19 UEFA Youth League Gruppe D 0 – 2
18:55 Bayern München – Olympiakos Champions League Gruppe B 2 – 0
21:00 Bayer Leverkusen – Atletico Madrid Champions League Gruppe D 2 – 1

Torsdag 7. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:55 Standard Liege – Eintracht Frankfurt Europa League Gruppe F 2 – 1
21:00 Wolfsburg – Gent Europa League Gruppe I 1 – 3
21:00 Mönchengladbach – Roma Europa League Gruppe J 2 – 1

Fredag 8. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 St. Pauli – Bochum 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
18:30 Dynamo Dresden – Wehen 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 0
18:30 St. Pauli II – Oldenburg Regionalliga Nord – Tyskland 3 – 0
19:00 Viktoria Köln – Carl Zeiss Jena 3. Liga – Tyskland 2 – 2
19:00 Mainz 05 II – Pirmasens Regionalliga Sydvest – Tyskland 4 – 4
19:00 FCA Walldorf – TSV Steinbach Regionalliga Sydvest – Tyskland 2 – 4
19:00 FSV Frankfurt – Hoffenheim II Regionalliga Sydvest – Tyskland 0 – 0
19:00 TSV Buchbach – FV Illertissen Regionalliga Bayern – Tyskland 2 – 0
19:00 Babelsberg – Optik Rathenow Regionalliga Nordeast – Tyskland 3 – 2
19:00 FC Viktoria 1889 Berlin – BFC Dynamo Regionalliga Nordeast – Tyskland 0 – 0
19:00 Germania Halberstadt – Lokomotive Leipzig Regionalliga Nordeast – Tyskland 0 – 2
19:00 SC Eltersdorf – DJK Ammerthal Oberliga Bayern Nord – Tyskland 3 – 2
19:00 Wormatia Worms – Arminia Ludwigshafen Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 3 – 2
19:00 FC Eilenburg – Carl Zeiss Jena II Oberliga NOFV-Sud – Tyskland 1 – 1
19:30 SV Drochtersen/Assel – Hannover 96 II Regionalliga Nord – Tyskland 2 – 1
19:30 Victoria Hamburg – Bramfelder SV Oberliga Hamborg – Tyskland 5 – 0
19:30 Oberneuland – SFL Bremerhaven Oberliga Bremen – Tyskland 2 – 1
19:30 SV Sandhausen ll – Neckarsulmer Sport Union Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 3 – 0
19:30 Tennis Borussia – Torgelower SV Greif Oberliga NOFV-Nord – Tyskland 2 – 1
19:30 MSV Pampow – TSG Neustrelitz Oberliga NOFV-Nord – Tyskland 2 – 2
19:30 Union Sandersdorf – FSV Wacker Nordhausen II Oberliga NOFV-Sud – Tyskland 6 – 0
19:30 SC Wiedenbrück – Westfalia Rhynern Oberliga Vestfalen – Tyskland 3 – 2
20:30 FC Köln – Hoffenheim Bundesliga – Tyskland 1 – 2

Lørdag 9. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Holstein Kiel – Hamburger SV 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
13:00 Sandhausen – Greuther Fürth 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 2
13:00 Osnabruck – Stuttgart 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 0
13:00 Wolfsburg II – SC Weiche Flensburg Regionalliga Nord – Tyskland 3 – 0
13:00 Bremer SV – Werder Bremen III Oberliga Bremen – Tyskland 6 – 1
13:00 BTS Neustadt – Habenhauser FV Oberliga Bremen – Tyskland 0 – 0
13:30 BSG Chemie Leipzig – ZFC Meuselwitz Regionalliga Nordeast – Tyskland 0 – 2
13:30 Bischofswerdaer FV – VfB Auerbach Regionalliga Nordeast – Tyskland 2 – 1
13:30 VSG Altglienicke – Hertha Berlin II Regionalliga Nordeast – Tyskland 3 – 0
13:30 FSV Union Fürstenwalde – Cottbus Regionalliga Nordeast – Tyskland 3 – 3
13:30 VfB Krieschow – Einheit Rudolstadt Oberliga NOFV-Sud – Tyskland 2 – 2
13:30 VfL Halle 96 – FC Grimma Oberliga NOFV-Sud – Tyskland 2 – 3
13:30 Plauen – Askania Bernburg Oberliga NOFV-Sud – Tyskland 3 – 0
13:30 1. FC Merseburg – FC International Leipzig Oberliga NOFV-Sud – Tyskland 0 – 4
13:30 Hohenstein-Ernstthal – Oberlausitz Neugersdorf Oberliga NOFV-Sud – Tyskland Aflyst
14:00 KFC Uerdingen – Kaiserslautern 3. Liga – Tyskland 0 – 3
14:00 Ingolstadt – FSV Zwickau 3. Liga – Tyskland 4 – 2
14:00 Sonnenhof Großaspach – Waldhof Mannheim 3. Liga – Tyskland 0 – 3
14:00 Unterhaching – Meppen 3. Liga – Tyskland 0 – 0
14:00 Hallescher FC – 1860 München 3. Liga – Tyskland 0 – 1
14:00 Hansa Rostock – Duisburg 3. Liga – Tyskland 1 – 2
14:00 Wattenscheid – Lippstadt Regionalliga Vest – Tyskland Aflyst
14:00 SV Rödinghausen – Bonner SC Regionalliga Vest – Tyskland 2 – 1
14:00 FC Köln II – Schalke 04 II Regionalliga Vest – Tyskland 3 – 0
14:00 VfB Homberg – SC Verl Regionalliga Vest – Tyskland 1 – 0
14:00 TuS Haltern – Fortuna Köln Regionalliga Vest – Tyskland 0 – 1
14:00 Alemannia Aachen – Bergisch Gladbach Regionalliga Vest – Tyskland 3 – 0
14:00 Heider SV – Hamburger SV II Regionalliga Nord – Tyskland 2 – 1
14:00 Ulm – Bahlinger SC Regionalliga Sydvest – Tyskland 5 – 0
14:00 FC Giessen – Kickers Offenbach Regionalliga Sydvest – Tyskland 1 – 1
14:00 Bayern Alzenau – Elversberg Regionalliga Sydvest – Tyskland 1 – 2
14:00 FC Memmingen – Nürnberg II Regionalliga Bayern – Tyskland 1 – 1
14:00 SV Heimstetten – TSV Aubstadt Regionalliga Bayern – Tyskland 3 – 1
14:00 SV Schalding-Heining – VfB Eichstaett Regionalliga Bayern – Tyskland 0 – 0
14:00 Viktoria Aschaffenburg – SV Türkgücü Ataspor Regionalliga Bayern – Tyskland 0 – 1
14:00 VfR Garching – SpVgg Bayreuth Regionalliga Bayern – Tyskland 1 – 1
14:00 1860 Rosenheim – Augsburg II Regionalliga Bayern – Tyskland 0 – 4
14:00 TSV Rain/Lech – Burghausen Regionalliga Bayern – Tyskland 4 – 2
14:00 FC Schweinfurt – Greuther Fürth II Regionalliga Bayern – Tyskland 1 – 0
14:00 Meiendorfer SV – Hamburger SV III Oberliga Hamborg – Tyskland 0 – 1
14:00 Leher – FC Union 60 Oberliga Bremen – Tyskland 1 – 3
14:00 MTV Gifhorn – Delmenhorst Oberliga Niedersachsen – Tyskland 1 – 3
14:00 BW Schwalbe Tündern – TuS Bersenbrück Oberliga Niedersachsen – Tyskland 1 – 5
14:00 Göppinger SV – Freiburger FC Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 0 – 2
14:00 Freiberg – FC Rielasingen-Arlen Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 0 – 5
14:00 FSV 08 Bissingen – FV Ravensburg Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 0 – 4
14:00 1. CfR Pforzheim – SV Linx Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 2 – 3
14:00 St.Kickers – Stuttgart II Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 3 – 0
14:00 Dorfmerkingen – Reutlingen Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 3 – 1
14:00 SpVgg Hankofen-Hailing – TSV 1861 Nördlingen Oberliga Bayern Syd – Tyskland 3 – 2
14:00 TSV Kottern – FC Ismaning Oberliga Bayern Syd – Tyskland 2 – 1
14:00 TSV Schwaben Augsburg – SV Kirchanschoering Oberliga Bayern Syd – Tyskland 2 – 2
14:00 TSV Dachau – FC Pipinsried Oberliga Bayern Syd – Tyskland 1 – 4
14:00 SV Pullach – TSV 1880 Wasserburg Oberliga Bayern Syd – Tyskland 2 – 0
14:00 DJK Vilzing – ATSV Erlangen Oberliga Bayern Nord – Tyskland 2 – 1
14:00 TSV Grossbardorf – DJK Gebenbach Oberliga Bayern Nord – Tyskland 4 – 0
14:00 TSV Abtswind – Ansbach Oberliga Bayern Nord – Tyskland 0 – 2
14:00 TSV Karlburg – SV Seligenporten Oberliga Bayern Nord – Tyskland 0 – 2
14:00 Eintracht Stadtallendorf – FC Hanau 93 Oberliga Hessen – Tyskland 3 – 1
14:00 Eintracht Trier – TSV Schott Mainz Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 1 – 1
14:00 Koblenz – Pfeddersheim Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 1 – 0
14:00 Staaken – Brandenburger SC Süd Oberliga NOFV-Nord – Tyskland 2 – 1
14:00 TSV Bordesholm – Eutin 08 Oberliga Flens – Tyskland 0 – 0
14:00 Lübeck II – Husumer SV Oberliga Flens – Tyskland 2 – 1
14:00 1. FC Phoenix Luebeck – Union Neumünster Oberliga Flens – Tyskland 6 – 1
14:30 Blumenthaler SV – Brinkumer SV Oberliga Bremen – Tyskland 2 – 1
14:30 SG Aumund-Vegesack – SV Hemelingen Oberliga Bremen – Tyskland 1 – 2
14:30 SC Waldgirmes – FV Bad Vilbel Oberliga Hessen – Tyskland 1 – 2
14:30 Turk Gucu Friedberg – SC Hessen Dreieich Oberliga Hessen – Tyskland 4 – 3
14:30 SV Rot-Weiss Hadamar – KSV Baunatal Oberliga Hessen – Tyskland 2 – 1
14:30 SG Barockstadt Fulda Lehnerz – FSV Fernwald Oberliga Hessen – Tyskland 3 – 2
14:30 FC Karbach – SV Röchling Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 1 – 2
14:30 Kaiserslautern II – FV Diefflen Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 1 – 1
15:30 Hertha Berlin – RB Leipzig Bundesliga – Tyskland 2 – 4
15:30 Mainz 05 – Union Berlin Bundesliga – Tyskland 2 – 3
15:30 Schalke 04 – Fortuna Düsseldorf Bundesliga – Tyskland 3 – 3
15:30 Paderborn – Augsburg Bundesliga – Tyskland 0 – 1
15:30 Hassia Bingen – Hertha Wiesbach Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 3 – 2
15:30 Eisbachtaler Sportfreunde – FV Dudenhofen Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 0 – 2
16:00 SSV Jeddeloh – Lübeck Regionalliga Nord – Tyskland 3 – 3
16:00 SV Neuhof – Hessen Kassel Oberliga Hessen – Tyskland 1 – 4
16:00 Inter Türkspor Kiel – SV Todesfelde Oberliga Flens – Tyskland 0 – 3
18:30 Bayern München – Dortmund Bundesliga – Tyskland 4 – 0
18:30 England (k) – Tyskland (k) Venskabskampe (k) 1 – 2
<  Forrige uge
2. november 2019 – 9. november 2019
Næste uge  >