Luk
<  Forrige uge
16. november 2019 – 23. november 2019
Næste uge  >

Lørdag 16. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Hannover 96 II – SSV Jeddeloh Regionalliga Nord – Tyskland 2 – 1
13:00 TuS Dassendorf – SV Rugenbergen Oberliga Hamborg – Tyskland 1 – 0
13:00 Werder Bremen III – Oberneuland Oberliga Bremen – Tyskland 2 – 7
13:00 Tyskland U17 – Aserbajdsjan U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 9 2 – 0
13:30 SC Weiche Flensburg – HSC Hannover Regionalliga Nord – Tyskland 4 – 1
13:30 Ludwigsfelder FC – Brandenburger SC Süd Oberliga NOFV-Nord – Tyskland 6 – 0
14:00 Sportfreunde Lotte – Wuppertal Regionalliga Vest – Tyskland 2 – 2
14:00 RW Essen – Alemannia Aachen Regionalliga Vest – Tyskland 3 – 0
14:00 Bergisch Gladbach – TuS Haltern Regionalliga Vest – Tyskland 3 – 1
14:00 Gladbach II – VfB Homberg Regionalliga Vest – Tyskland 1 – 0
14:00 Schalke 04 II – SV Rödinghausen Regionalliga Vest – Tyskland 1 – 2
14:00 Bonner SC – Wattenscheid Regionalliga Vest – Tyskland Aflyst
14:00 TSG Balingen – TuS RW Koblenz Regionalliga Sydvest – Tyskland 1 – 0
14:00 TSV Rain/Lech – 1860 Rosenheim Regionalliga Bayern – Tyskland 3 – 2
14:00 SpVgg Bayreuth – FC Memmingen Regionalliga Bayern – Tyskland 4 – 0
14:00 SV Türkgücü Ataspor – VfR Garching Regionalliga Bayern – Tyskland 3 – 1
14:00 VfB Eichstaett – Viktoria Aschaffenburg Regionalliga Bayern – Tyskland 1 – 2
14:00 TSV Aubstadt – SV Schalding-Heining Regionalliga Bayern – Tyskland 2 – 3
14:00 Greuther Fürth II – SV Heimstetten Regionalliga Bayern – Tyskland 2 – 0
14:00 Nürnberg II – TSV Buchbach Regionalliga Bayern – Tyskland 2 – 1
14:00 FV Illertissen – Augsburg II Regionalliga Bayern – Tyskland 1 – 3
14:00 Burghausen – FC Schweinfurt Regionalliga Bayern – Tyskland 0 – 3
14:00 SV Curslack-Neuengamme – HSV Barmbek-Uhlenhorst Oberliga Hamborg – Tyskland 1 – 3
14:00 Habenhauser FV – BSC Hastedt Oberliga Bremen – Tyskland 1 – 1
14:00 Brinkumer SV – TuS Schwachhausen Oberliga Bremen – Tyskland 2 – 1
14:00 MTV Eintracht Celle – BW Schwalbe Tündern Oberliga Niedersachsen – Tyskland 1 – 0
14:00 Reutlingen – Freiberg Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 7 – 0
14:00 Stuttgart II – Dorfmerkingen Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 5 – 0
14:00 FV Ravensburg – SV Sandhausen ll Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 1 – 4
14:00 Göppinger SV – TSV Ilshofen Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 4 – 1
14:00 TSV Dachau – TSV Schwaben Augsburg Oberliga Bayern Syd – Tyskland 1 – 2
14:00 TSV 1861 Nördlingen – TSV Kottern Oberliga Bayern Syd – Tyskland 0 – 3
14:00 FC Ismaning – SV Pullach Oberliga Bayern Syd – Tyskland 2 – 3
14:00 FC Pipinsried – 1860 München II Oberliga Bayern Syd – Tyskland 3 – 1
14:00 Tuerkspor Augsburg – TSV Schwabmünchen Oberliga Bayern Syd – Tyskland 2 – 3
14:00 Donaustauf – Ingolstadt II Oberliga Bayern Syd – Tyskland 1 – 1
14:00 Eintracht Bamberg – SC Eltersdorf Oberliga Bayern Nord – Tyskland 1 – 5
14:00 Wuerzburger – SpVgg Bayern Hof Oberliga Bayern Nord – Tyskland 2 – 1
14:00 SV Seligenporten – DJK Don Bosco Bamberg Oberliga Bayern Nord – Tyskland 1 – 1
14:00 Ansbach – FC Sand Oberliga Bayern Nord – Tyskland 2 – 1
14:00 DJK Gebenbach – TSV Abtswind Oberliga Bayern Nord – Tyskland 0 – 2
14:00 Eintracht Stadtallendorf – TUS Dietkirchen Oberliga Hessen – Tyskland 3 – 2
14:00 Koblenz – Wormatia Worms Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 1 – 0
14:00 Arminia Ludwigshafen – FV Diefflen Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 0 – 0
14:00 Union Neumünster – Lübeck II Oberliga Flens – Tyskland 0 – 0
14:00 Husumer SV – TSV Kropp Oberliga Flens – Tyskland 2 – 2
14:00 TSB Flensburg – SV Frisia 03 RL Oberliga Flens – Tyskland 3 – 0
14:30 SV Linx – St.Kickers Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 1 – 4
14:30 Freiburger FC – FSV 08 Bissingen Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 3 – 1
14:30 SG Barockstadt Fulda Lehnerz – SC Viktoria 06 Griesheim Oberliga Hessen – Tyskland 3 – 0
14:30 SV Rot-Weiss Hadamar – FSV Fernwald Oberliga Hessen – Tyskland 4 – 2
14:30 Turk Gucu Friedberg – Hessen Kassel Oberliga Hessen – Tyskland 0 – 5
14:30 SC Waldgirmes – KSV Baunatal Oberliga Hessen – Tyskland 1 – 0
15:00 BSV Rehden – Wolfsburg II Regionalliga Nord – Tyskland 0 – 1
15:00 ASV Cham – TSV Grossbardorf Oberliga Bayern Nord – Tyskland 2 – 6
15:00 Oldenburger SV – Inter Türkspor Kiel Oberliga Flens – Tyskland 7 – 4
15:30 Neckarsulmer Sport Union – 1. CfR Pforzheim Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 1 – 1
15:30 FC 08 Villingen – SV Oberachern Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 0 – 1
16:00 Sportfreunde Baumberg – FC Monheim Oberliga Niederrhein – Tyskland 1 – 1
16:00 TVD Velbert – TuRU Düsseldorf Oberliga Niederrhein – Tyskland 0 – 0
18:00 SpVg Schonnebeck – SV Straelen Oberliga Niederrhein – Tyskland 0 – 1
20:45 Tyskland – Hviderusland EM Kvalifikation Gruppe C 4 – 0

Søndag 17. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
11:00 Geestemuende – Bremer SV Oberliga Bremen – Tyskland 0 – 2
14:00 Fortuna Köln – Dortmund II Regionalliga Vest – Tyskland 0 – 2
14:00 Oldenburg – Holstein Kiel II Regionalliga Nord – Tyskland 2 – 1
14:00 Eintracht Norderstedt – FC Hansa Lüneburg Regionalliga Nord – Tyskland 1 – 0
14:00 TSV Havelse – SV Drochtersen/Assel Regionalliga Nord – Tyskland 1 – 2
14:00 Union Tornesch – Niendorfer TSV Oberliga Hamborg – Tyskland 1 – 1
14:00 TuS Bersenbrück – VfV Hildesheim Oberliga Niedersachsen – Tyskland 0 – 5
14:00 FT Braunschweig – Delmenhorst Oberliga Niedersachsen – Tyskland 0 – 0
14:00 VfL Oldenburg – MTV Gifhorn Oberliga Niedersachsen – Tyskland 4 – 1
14:00 TB Uphusen – MTV Wolfenbüttel Oberliga Niedersachsen – Tyskland 1 – 1
14:00 Lupo-Martini Wolfsburg – Kickers Emden Oberliga Niedersachsen – Tyskland 2 – 1
14:00 Arminia Hannover – Spelle-Venhaus Oberliga Niedersachsen – Tyskland 0 – 1
14:00 FC Germania Egestorf-Langreder – Eintracht Northeim Oberliga Niedersachsen – Tyskland 3 – 2
14:00 FC Hagen/Uthlede – Heeslinger SC Oberliga Niedersachsen – Tyskland 2 – 5
14:00 DJK Ammerthal – DJK Vilzing Oberliga Bayern Nord – Tyskland 1 – 3
14:00 SV Todesfelde – TSV Bordesholm Oberliga Flens – Tyskland 2 – 1
14:00 SV Eichede – 1. FC Phoenix Luebeck Oberliga Flens – Tyskland 1 – 1
14:30 FC Union 60 – BTS Neustadt Oberliga Bremen – Tyskland 1 – 1
14:30 SV Hemelingen – Leher Oberliga Bremen – Tyskland 5 – 2
14:30 FC Rielasingen-Arlen – Nöttingen Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 2 – 3
14:30 Düren – SV Deutz 05 Oberliga Mittelrhein – Tyskland 4 – 1
14:30 FC Wegberg-Beeck – VfL Vichttal Oberliga Mittelrhein – Tyskland 2 – 0
14:30 Velbert – TSV Meerbusch Oberliga Niederrhein – Tyskland 3 – 0
14:30 FC Kleve – FC Bocholt Oberliga Niederrhein – Tyskland 1 – 1
14:30 FC Kaan-Marienborn 07 – SC Wiedenbrück Oberliga Vestfalen – Tyskland 1 – 2
14:30 Westfalia Rhynern – ASC Dortmund Oberliga Vestfalen – Tyskland 1 – 1
14:30 Eintracht Rheine – TSG Sprockhövel Oberliga Vestfalen – Tyskland 2 – 1
14:30 Holzwickeder – TuS Erndtebrück Oberliga Vestfalen – Tyskland 7 – 1
14:30 SV Schermbeck – Hammer SpVg Oberliga Vestfalen – Tyskland 2 – 2
14:30 SC Paderborn 07 II – Sportfreunde Siegen Oberliga Vestfalen – Tyskland 1 – 1
14:30 Preussen Muenster II – RSV Meinerzhagen Oberliga Vestfalen – Tyskland 1 – 1
14:45 Spvg Wesseling Urfeld – Pesch Oberliga Mittelrhein – Tyskland 1 – 1
14:45 SV Breinig – Borussia Freialdenhoven Oberliga Mittelrhein – Tyskland 1 – 1
14:45 RW Walldorf – SV Steinbach 1920 Oberliga Hessen – Tyskland 3 – 0
14:45 SV Neuhof – FC 1931 Eddersheim Oberliga Hessen – Tyskland 1 – 1
15:00 TSV Sasel – Victoria Hamburg Oberliga Hamborg – Tyskland 1 – 2
15:00 SC Borgfeld – Blumenthaler SV Oberliga Bremen – Tyskland 1 – 1
15:00 SV Eilendorf – Viktoria Arnoldsweiler Oberliga Mittelrhein – Tyskland 2 – 3
15:00 FC Hennef 05 – SpVg Frechen 20 Oberliga Mittelrhein – Tyskland 1 – 1
15:00 VfB Hilden – SW Essen Oberliga Niederrhein – Tyskland 0 – 3
15:00 Ratinger SV – FC Kray Oberliga Niederrhein – Tyskland 2 – 2
15:00 TuS Ennepetal – FC Gütersloh Oberliga Vestfalen – Tyskland 2 – 2
15:15 Union Nettetal – SC Velbert Oberliga Niederrhein – Tyskland 1 – 1
15:15 SC Westfalia Herne – RW Ahlen Oberliga Vestfalen – Tyskland 0 – 1
15:30 DJK BW Friesdorf – Siegburger SV 04 Oberliga Mittelrhein – Tyskland 3 – 2
15:30 Niederwenigern – Cronenberger SC Oberliga Niederrhein – Tyskland 0 – 1
16:00 Jahn Regensburg II – SpVgg Hankofen-Hailing Oberliga Bayern Syd – Tyskland 3 – 3
16:00 Tyskland U21 – Belgien U21 EM U21 Kvalifikation Gruppe 9 2 – 3

Tirsdag 19. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Grækenland U17 – Tyskland U17 EM U17 Kvalifikation Gruppe 9 2 – 0
20:00 Eintracht Northeim – MTV Eintracht Celle Oberliga Niedersachsen – Tyskland 2 – 1
20:00 Arminia Ludwigshafen – Eisbachtaler Sportfreunde Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 2 – 1
20:45 Tyskland – Nordirland EM Kvalifikation Gruppe C 6 – 1

Onsdag 20. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
19:30 Spelle-Venhaus – FC Hagen/Uthlede Oberliga Niedersachsen – Tyskland 10 – 0
20:00 RW Walldorf – FC Hanau 93 Oberliga Hessen – Tyskland 1 – 2

Fredag 22. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
18:30 Bochum – Osnabruck 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
18:30 Aue – St. Pauli 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 1
19:00 Carl Zeiss Jena – Hallescher FC 3. Liga – Tyskland 0 – 3
19:00 SC Verl – Dortmund II Regionalliga Vest – Tyskland 2 – 0
19:00 VfB Auerbach – FSV Union Fürstenwalde Regionalliga Nordeast – Tyskland 3 – 2
19:00 Bramfelder SV – TSV Concordia Oberliga Hamborg – Tyskland 2 – 2
19:00 Nöttingen – Reutlingen Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 3 – 1
19:00 SC Eltersdorf – Wuerzburger Oberliga Bayern Nord – Tyskland 1 – 0
19:00 DJK Don Bosco Bamberg – TSV Karlburg Oberliga Bayern Nord – Tyskland 1 – 1
19:00 Tennis Borussia – Hertha Zehlendorf Oberliga NOFV-Nord – Tyskland 4 – 1
19:15 1. FC Frankfurt (k) – TSG 1899 Hoffenheim (k) Bundesliga (k) – Tyskland 2 – 2
19:30 SV Heimstetten – Burghausen Regionalliga Bayern – Tyskland 2 – 2
19:30 Victoria Hamburg – Niendorfer TSV Oberliga Hamborg – Tyskland 1 – 1
19:30 TuS Osdorf – Teutonia Ottensen Oberliga Hamborg – Tyskland 4 – 4
19:30 Hamm United – SV Rugenbergen Oberliga Hamborg – Tyskland 1 – 4
19:30 Oberneuland – Geestemuende Oberliga Bremen – Tyskland 4 – 0
20:00 Hamburger SV III – HSV Barmbek-Uhlenhorst Oberliga Hamborg – Tyskland 2 – 4
20:00 FC Suederelbe – TSV Buchholz Oberliga Hamborg – Tyskland 1 – 2
20:00 Ingolstadt II – Tuerkspor Augsburg Oberliga Bayern Syd – Tyskland 7 – 2
20:00 KSV Baunatal – FV Bad Vilbel Oberliga Hessen – Tyskland 2 – 0
20:00 Eintracht Trier – Arminia Ludwigshafen Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 1 – 0
20:30 Dortmund – Paderborn Bundesliga – Tyskland 3 – 3

Lørdag 23. november 2019 - Kampprogram for fodboldkampe i Tyskland

Tid Hold Liga & Land Resultat
13:00 Hamburger SV – Dynamo Dresden 2. Bundesliga – Tyskland 2 – 1
13:00 Bielefeld – Sandhausen 2. Bundesliga – Tyskland 1 – 1
13:00 Wehen – Holstein Kiel 2. Bundesliga – Tyskland 3 – 6
13:00 SGS Essen (k) – SC Freiburg (k) Bundesliga (k) – Tyskland 5 – 0
13:00 Wolfsburg (k) – Bayern München (k) Bundesliga (k) – Tyskland 1 – 1
13:00 FC Köln (k) – Bayer Leverkusen (k) Bundesliga (k) – Tyskland 4 – 3
13:00 FF USV Jena (k) – SC Sand (k) Bundesliga (k) – Tyskland 0 – 2
13:00 Holstein Kiel II – Hamburger SV II Regionalliga Nord – Tyskland 1 – 0
13:00 Bremer SV – Brinkumer SV Oberliga Bremen – Tyskland 0 – 1
13:00 BTS Neustadt – SV Hemelingen Oberliga Bremen – Tyskland 0 – 1
13:00 SpVg BW 90 Berlin – Staaken Oberliga NOFV-Nord – Tyskland 2 – 2
13:30 SC Weiche Flensburg – TSV Havelse Regionalliga Nord – Tyskland 0 – 2
13:30 FC Viktoria 1889 Berlin – Hertha Berlin II Regionalliga Nordeast – Tyskland 0 – 1
13:30 ZFC Meuselwitz – Babelsberg Regionalliga Nordeast – Tyskland 3 – 2
13:30 Optik Rathenow – Bischofswerdaer FV Regionalliga Nordeast – Tyskland 1 – 0
13:30 Cottbus – Germania Halberstadt Regionalliga Nordeast – Tyskland 1 – 0
13:30 Lokomotive Leipzig – SV Lichtenberg 47 Regionalliga Nordeast – Tyskland 2 – 2
13:30 RW Erfurt – VSG Altglienicke Regionalliga Nordeast – Tyskland Aflyst
13:30 Torgelower SV Greif – Brandenburger SC Süd Oberliga NOFV-Nord – Tyskland 2 – 0
13:30 Ludwigsfelder FC – FC Strausberg Oberliga NOFV-Nord – Tyskland 3 – 1
13:30 1. FC Lok Stendal – Hansa Rostock II Oberliga NOFV-Nord – Tyskland 1 – 3
13:30 TSG Neustrelitz – Tasmania Berlin Oberliga NOFV-Nord – Tyskland 2 – 0
13:30 FC Grimma – VfB Krieschow Oberliga NOFV-Sud – Tyskland 2 – 4
13:30 Einheit Rudolstadt – FC Eilenburg Oberliga NOFV-Sud – Tyskland 1 – 1
13:30 Hohenstein-Ernstthal – Carl Zeiss Jena II Oberliga NOFV-Sud – Tyskland Aflyst
13:30 Oberlausitz Neugersdorf – 1. FC Merseburg Oberliga NOFV-Sud – Tyskland 1 – 4
13:30 Askania Bernburg – Union Sandersdorf Oberliga NOFV-Sud – Tyskland 0 – 2
13:30 FSV Wacker Nordhausen II – FSV Martinroda Oberliga NOFV-Sud – Tyskland 3 – 1
14:00 FSV Zwickau – Preußen Münster 3. Liga – Tyskland 4 – 2
14:00 Braunschweig – Chemnitz 3. Liga – Tyskland 2 – 1
14:00 Würzburger Kickers – KFC Uerdingen 3. Liga – Tyskland 1 – 2
14:00 Magdeburg – Unterhaching 3. Liga – Tyskland 3 – 0
14:00 Meppen – Sonnenhof Großaspach 3. Liga – Tyskland 2 – 1
14:00 Waldhof Mannheim – Ingolstadt 3. Liga – Tyskland 0 – 0
14:00 Schalke 04 II – RW Essen Regionalliga Vest – Tyskland 0 – 0
14:00 FC Köln II – Oberhausen Regionalliga Vest – Tyskland 1 – 1
14:00 Fortuna Düsseldorf II – Sportfreunde Lotte Regionalliga Vest – Tyskland 0 – 1
14:00 Heider SV – Eintracht Norderstedt Regionalliga Nord – Tyskland 1 – 3
14:00 TSG Balingen – FSV Frankfurt Regionalliga Sydvest – Tyskland 1 – 4
14:00 Aalen – Hoffenheim II Regionalliga Sydvest – Tyskland 1 – 0
14:00 FCA Walldorf – TuS RW Koblenz Regionalliga Sydvest – Tyskland 3 – 0
14:00 Mainz 05 II – TSV Steinbach Regionalliga Sydvest – Tyskland 0 – 2
14:00 Saarbrücken – Pirmasens Regionalliga Sydvest – Tyskland 1 – 0
14:00 Bayern Alzenau – Homburg Regionalliga Sydvest – Tyskland 0 – 2
14:00 FC Giessen – Elversberg Regionalliga Sydvest – Tyskland 2 – 3
14:00 TSV Buchbach – SpVgg Bayreuth Regionalliga Bayern – Tyskland 3 – 1
14:00 FC Memmingen – SV Türkgücü Ataspor Regionalliga Bayern – Tyskland 3 – 4
14:00 SV Schalding-Heining – Greuther Fürth II Regionalliga Bayern – Tyskland 1 – 0
14:00 Viktoria Aschaffenburg – TSV Aubstadt Regionalliga Bayern – Tyskland 4 – 0
14:00 VfR Garching – VfB Eichstaett Regionalliga Bayern – Tyskland 0 – 2
14:00 Augsburg II – Nürnberg II Regionalliga Bayern – Tyskland 0 – 0
14:00 1860 Rosenheim – FV Illertissen Regionalliga Bayern – Tyskland 1 – 0
14:00 FC Schweinfurt – TSV Rain/Lech Regionalliga Bayern – Tyskland 6 – 0
14:00 TSV Ilshofen – FC 08 Villingen Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 0 – 1
14:00 Freiberg – Stuttgart II Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 2 – 6
14:00 Dorfmerkingen – SV Linx Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 3 – 0
14:00 St.Kickers – Neckarsulmer Sport Union Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 3 – 0
14:00 1. CfR Pforzheim – FV Ravensburg Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 0 – 0
14:00 SV Sandhausen ll – Freiburger FC Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 0 – 1
14:00 FSV 08 Bissingen – Göppinger SV Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 3 – 0
14:00 SV Kirchanschoering – FC Ismaning Oberliga Bayern Syd – Tyskland 1 – 2
14:00 SV Pullach – TSV 1861 Nördlingen Oberliga Bayern Syd – Tyskland 1 – 1
14:00 TSV Kottern – Jahn Regensburg II Oberliga Bayern Syd – Tyskland 2 – 1
14:00 SpVgg Hankofen-Hailing – TSV Landsberg Oberliga Bayern Syd – Tyskland 4 – 1
14:00 TSV Schwaben Augsburg – TSV 1880 Wasserburg Oberliga Bayern Syd – Tyskland 2 – 0
14:00 DJK Vilzing – Eintracht Bamberg Oberliga Bayern Nord – Tyskland 0 – 2
14:00 TSV Grossbardorf – ATSV Erlangen Oberliga Bayern Nord – Tyskland 1 – 1
14:00 FC Sand – DJK Gebenbach Oberliga Bayern Nord – Tyskland 0 – 1
14:00 TSV Abtswind – ASV Cham Oberliga Bayern Nord – Tyskland 2 – 3
14:00 Hessen Kassel – SC Waldgirmes Oberliga Hessen – Tyskland 4 – 1
14:00 Koblenz – Hertha Wiesbach Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 1 – 1
14:00 FSV Luckenwalde – VfL Halle 96 Oberliga NOFV-Sud – Tyskland 4 – 2
14:00 Union Neumünster – Eckernförder SV Oberliga Flens – Tyskland 5 – 1
14:00 TSV Kropp – SV Todesfelde Oberliga Flens – Tyskland 0 – 1
14:00 Lübeck II – Oldenburger SV Oberliga Flens – Tyskland 5 – 1
14:00 1. FC Phoenix Luebeck – TSB Flensburg Oberliga Flens – Tyskland 2 – 1
14:00 TSV Bordesholm – SV Preussen 09 Reinfeld Oberliga Flens – Tyskland 3 – 1
14:30 SG Aumund-Vegesack – Werder Bremen III Oberliga Bremen – Tyskland 3 – 1
14:30 1860 München II – TSV Dachau Oberliga Bayern Syd – Tyskland 4 – 1
14:30 FC Hanau 93 – SC Hessen Dreieich Oberliga Hessen – Tyskland 3 – 1
14:30 TUS Dietkirchen – Turk Gucu Friedberg Oberliga Hessen – Tyskland 1 – 2
14:30 SC Viktoria 06 Griesheim – RW Walldorf Oberliga Hessen – Tyskland 4 – 0
14:30 Wormatia Worms – Eisbachtaler Sportfreunde Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 3 – 4
14:30 FV Engers – FV Dudenhofen Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 2 – 1
14:30 Elversberg II – TSV Schott Mainz Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 1 – 0
14:30 FC Karbach – SV Gonsenheim Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 1 – 2
14:30 Kaiserslautern II – SV Röchling Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 7 – 1
15:00 SV Curslack-Neuengamme – Union Tornesch Oberliga Hamborg – Tyskland 2 – 2
15:00 SV Oberachern – FC Rielasingen-Arlen Oberliga Baden-Wurttemberg – Tyskland 1 – 1
15:00 TuS Mechtersheim – Pfeddersheim Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 0 – 3
15:30 Bayer Leverkusen – Freiburg Bundesliga – Tyskland 1 – 1
15:30 Eintracht Frankfurt – Wolfsburg Bundesliga – Tyskland 0 – 2
15:30 Werder Bremen – Schalke 04 Bundesliga – Tyskland 1 – 2
15:30 Fortuna Düsseldorf – Bayern München Bundesliga – Tyskland 0 – 4
15:30 Union Berlin – Mönchengladbach Bundesliga – Tyskland 2 – 0
15:30 Hassia Bingen – FV Diefflen Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar – Tyskland 1 – 0
16:00 SSV Jeddeloh – SV Drochtersen/Assel Regionalliga Nord – Tyskland 0 – 3
16:00 Inter Türkspor Kiel – SC Weiche Flensburg II Oberliga Flens – Tyskland 1 – 2
18:30 RB Leipzig – FC Köln Bundesliga – Tyskland 4 – 1
<  Forrige uge
16. november 2019 – 23. november 2019
Næste uge  >