LeoVegas.dk ready? betfair Casino Casino24 Advertisement
Logo for Dinamo Zagreb

Om Dinamo Zagreb

Land: Kroatien
Stadion: Stadion Maksimir
Placering: Zagreb, Kroatien
Kapacitet: 37.168 tilskuere
Træner: Nenad Bjelica


Turneringer med deltagelse af Dinamo Zagreb

Turnering Placering Form
1. Division #1
er ubesejret i samtlige hjemmekampe
Europa League Gruppe D #1
er ubesejret i samtlige kampe
Pokal Semifinale
har vundet samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret i samtlige hjemmekampe


Se flere relaterede nyheder om Dinamo Zagreb fra nyhedsarkivet

Nyheder om Dinamo Zagreb

13/12 22:58
29/11 21:09
08/11 22:53
13/10 10:20
04/10 20:57
27/09 10:51
20/09 23:10
28/08 22:55
14/08 22:00
09/08 12:36


Spillertrup for Dinamo Zagreb

Nr. Navn Position
1. Daniel Zagorac (31 år) Målmand
5. Arijan Ademi (27 år) Midtbane
7. Daniel Olmo (20 år) Angreb
8. Izet Hajrovic (27 år) Midtbane
9. Mario Budimir (32 år) Angreb
10. Lovro Majer (20 år) Midtbane
11. Mario Gavranovic (29 år) Angreb
13. Amir Rrahmani (24 år) Forsvar
14. Amer Gojak (21 år) Midtbane
16. Mario Situm (26 år) Midtbane
21. Bruno Petkovic (24 år) Angreb
22. Marin Leovac (30 år) Forsvar
27. Nikola Moro (20 år) Midtbane
28. Kevin Theophile-Catherine (29 år) Forsvar
30. Petar Stojanovic (23 år) Forsvar
31. Marko Leskovic (27 år) Forsvar
33. Marko Mikulic (24 år) Målmand
34. Ivan Sunjic (22 år) Midtbane
40. Dominik Livakovic (23 år) Målmand
55. Dino Peric (24 år) Forsvar
66. Emir Dilaver (27 år) Forsvar
77. Alexandru Matel (29 år) Forsvar
92. Damian Kadzior (26 år) Midtbane
99. Mislav Orsic (25 år) Angreb
Adrian Semper (20 år) Målmand
Jan Lecjaks (28 år) Forsvar
Mario Musa (28 år) Midtbane
Bojan Knezevic (21 år) Midtbane
Sadegh Moharrami (22 år) Midtbane
Luka Menalo (22 år) Angreb
Borna Petrovic (21 år) Angreb
Antonio Marin (17 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Dinamo Zagreb
SønderjyskE
3 – 0
27. januar 16:05
Færdig
Dinamo Zagreb
Hapoel Beer Sheva
5 – 0
24. juli 20:00
2. runde
Dinamo Zagreb
Rudes
1 – 1
27. juli 20:00
1. runde
Hapoel Beer Sheva
Dinamo Zagreb
2 – 2
31. juli 19:00
2. runde
Dinamo Zagreb
NK Istra 1961
3 – 0
3. august 21:00
2. runde
FC Astana
Dinamo Zagreb
0 – 2
7. august 16:00
3. runde
Dinamo Zagreb
Slaven
2 – 1
10. august 20:00
3. runde
Dinamo Zagreb
FC Astana
1 – 0
14. august 20:00
3. runde
Dinamo Zagreb
Osijek
2 – 1
17. august 20:00
4. runde
Young Boys
Dinamo Zagreb
1 – 1
22. august 21:00
Playoff
Dinamo Zagreb
NK Lokomotiva
1 – 0
25. august 21:00
5. runde
Dinamo Zagreb
Young Boys
1 – 2
28. august 21:00
Playoff
Dinamo Zagreb
Rijeka
1 – 1
2. september 21:00
6. runde
HNK Gorica
Dinamo Zagreb
0 – 1
15. september 16:30
7. runde
Dinamo Zagreb
Fenerbahce
4 – 1
20. september 21:00
1. runde
Dinamo Zagreb
Inter Zapresic
5 – 3
23. september 16:30
8. runde
Hajduk Split
Dinamo Zagreb
0 – 0
29. september 16:30
9. runde
Anderlecht
Dinamo Zagreb
0 – 2
4. oktober 18:55
2. runde
Rudes
Dinamo Zagreb
0 – 3
7. oktober 16:30
10. runde
NK Istra 1961
Dinamo Zagreb
1 – 4
20. oktober 17:30
11. runde
Spartak Trnava
Dinamo Zagreb
1 – 2
25. oktober 18:55
3. runde
Slaven
Dinamo Zagreb
0 – 2
28. oktober 17:30
12. runde
NK Zelina
Dinamo Zagreb
0 – 4
31. oktober 14:00
1/8-finaler
Osijek
Dinamo Zagreb
0 – 2
4. november 17:30
13. runde
Dinamo Zagreb
Spartak Trnava
3 – 1
8. november 21:00
4. runde
NK Lokomotiva
Dinamo Zagreb
0 – 1
11. november 17:30
14. runde
Rijeka
Dinamo Zagreb
1 – 0
24. november 15:00
15. runde
Fenerbahce
Dinamo Zagreb
0 – 0
29. november 18:55
5. runde
Dinamo Zagreb
HNK Gorica
1 – 0
2. december 15:00
16. runde
Dinamo Zagreb
Slaven
1 – 0
5. december 19:30
Kvartfinaler
Inter Zapresic
Dinamo Zagreb
0 – 2
9. december 15:00
17. runde
Dinamo Zagreb
Anderlecht
0 – 0
13. december 21:00
6. runde
Dinamo Zagreb
Hajduk Split
1 – 0
16. december 15:00
18. runde
Dinamo Zagreb
Rudes
vs
2. februar 17:00
19. runde
Dinamo Zagreb
NK Istra 1961
vs
9. februar 17:00
20. runde
Dinamo Zagreb
Slaven
vs
16. februar 17:00
21. runde
Dinamo Zagreb
Osijek
vs
23. februar 17:00
22. runde
NK Lokomotiva
Dinamo Zagreb
vs
2. marts 17:00
23. runde
Dinamo Zagreb
Rijeka
vs
9. marts 17:00
24. runde
HNK Gorica
Dinamo Zagreb
vs
16. marts 17:00
25. runde
Dinamo Zagreb
Inter Zapresic
vs
30. marts 17:00
26. runde
Hajduk Split
Dinamo Zagreb
vs
3. april 19:00
27. runde
Rudes
Dinamo Zagreb
vs
6. april 19:00
28. runde
NK Istra 1961
Dinamo Zagreb
vs
13. april 19:00
29. runde
Slaven
Dinamo Zagreb
vs
20. april 19:00
30. runde
Dinamo Zagreb
Osijek
vs
24. april 17:00
Semifinaler
Osijek
Dinamo Zagreb
vs
27. april 19:00
31. runde
Dinamo Zagreb
NK Lokomotiva
vs
4. maj 19:00
32. runde
Rijeka
Dinamo Zagreb
vs
11. maj 19:00
33. runde
Dinamo Zagreb
HNK Gorica
vs
15. maj 19:00
34. runde
Inter Zapresic
Dinamo Zagreb
vs
18. maj 19:00
35. runde
Dinamo Zagreb
Hajduk Split
vs
25. maj 19:00
36. runde