LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for Osijek

Om Osijek

Land: Kroatien
Stadion: Stadion Gradski Vrt
Placering: Osijek, Kroatien
Kapacitet: 22.050 tilskuere
Træner: Zoran Zekic


Turneringer med deltagelse af Osijek

Turnering Placering Form
1. Division #3
har ikke vundet 4 kampe i træk
Pokal Semifinale
har vundet samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 4 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Osijek fra nyhedsarkivet

Nyheder om Osijek

29/01 11:06
29/01 07:00
28/01 13:07
24/01 23:24
21/01 19:54
21/01 19:25
24/08 23:01
22/05 10:53
21/12 15:27
07/05 12:30


Spillertrup for Osijek

Nr. Navn Position
1. Ivica Ivusic (24 år) Målmand
2. Danijel Loncar (21 år) Midtbane
4. Guti (27 år) Forsvar
5. Benedikt Mioc (24 år) Midtbane
6. Stjepan Radeljic (21 år) Forsvar
7. Gabrijel Boban (29 år) Angreb
8. Karlo Kamenar (25 år) Midtbane
9. Muzafer Ejupi (30 år) Angreb
10. Dmytro Lyopa (30 år) Midtbane
12. Petar Bockaj (22 år) Midtbane
13. Marko Malenica (25 år) Målmand
14. Luka Marin (21 år) Midtbane
17. Tomislav Sorsa (29 år) Midtbane
18. Andrej Simunec (24 år) Forsvar
21. Mile Skoric (27 år) Midtbane
22. Domagoj Pusic (27 år) Midtbane
23. Alen Grgic (24 år) Angreb
24. Mirko Maric (23 år) Angreb
28. Krsevan Santini (31 år) Målmand
29. Marko Pervan (22 år) Midtbane
45. Ezekiel Henty (25 år) Angreb
Marijan Antolovic (29 år) Målmand
Lászlo Kleinheisler (24 år) Midtbane
Kristal Abazaj (22 år) Midtbane
Marijan Cavar (21 år) Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Lokomotiv Moskva
Osijek
1 – 0
2. februar 18:00
Færdig
Osijek
St. Johnstone
3 – 0
30. juni 12:10
Færdig
Osijek
Lokomotiv Moskva
0 – 0
3. juli 18:00
Færdig
CS Petrocub
Osijek
1 – 1
12. juli 19:00
1. runde
Osijek
CS Petrocub
2 – 1
19. juli 20:45
1. runde
Osijek
Rangers
0 – 1
26. juli 20:45
2. runde
Osijek
Hajduk Split
4 – 1
29. juli 21:00
1. runde
Rangers
Osijek
1 – 1
2. august 20:45
2. runde
Osijek
Rudes
3 – 2
5. august 18:30
2. runde
Osijek
NK Istra 1961
3 – 0
12. august 18:30
3. runde
Dinamo Zagreb
Osijek
2 – 1
17. august 20:00
4. runde
Osijek
Slaven
1 – 1
24. august 20:00
5. runde
Osijek
NK Lokomotiva
2 – 1
1. september 21:00
6. runde
Rijeka
Osijek
1 – 1
16. september 19:00
7. runde
Osijek
HNK Gorica
0 – 1
22. september 16:30
8. runde
Inter Zapresic
Osijek
0 – 3
29. september 19:00
9. runde
Hajduk Split
Osijek
0 – 2
7. oktober 19:00
10. runde
Rudes
Osijek
1 – 4
20. oktober 15:00
11. runde
NK Istra 1961
Osijek
1 – 1
27. oktober 17:30
12. runde
NK Krk
Osijek
1 – 5
31. oktober 14:00
1/8-finaler
Osijek
Dinamo Zagreb
0 – 2
4. november 17:30
13. runde
Slaven
Osijek
0 – 2
10. november 15:00
14. runde
NK Lokomotiva
Osijek
2 – 2
25. november 17:30
15. runde
Osijek
Rijeka
1 – 2
1. december 15:00
16. runde
Osijek
Hajduk Split
2 – 1
5. december 17:00
Kvartfinaler
HNK Gorica
Osijek
1 – 2
9. december 17:30
17. runde
Osijek
Inter Zapresic
6 – 0
16. december 13:00
18. runde
Osijek
Hajduk Split
0 – 1
3. februar 15:00
19. runde
Rudes
Osijek
0 – 1
8. februar 18:00
20. runde
Osijek
NK Istra 1961
1 – 0
17. februar 15:00
21. runde
Dinamo Zagreb
Osijek
3 – 0
24. februar 17:30
22. runde
Osijek
Slaven
1 – 1
3. marts 17:30
23. runde
Osijek
NK Lokomotiva
1 – 1
10. marts 15:00
24. runde
Rijeka
Osijek
3 – 1
17. marts 17:30
25. runde
Osijek
HNK Gorica
vs
29. marts 16:30
26. runde
Inter Zapresic
Osijek
vs
3. april 16:30
27. runde
Hajduk Split
Osijek
vs
7. april 19:00
28. runde
Osijek
Rudes
vs
13. april 19:00
29. runde
NK Istra 1961
Osijek
vs
20. april 19:00
30. runde
Dinamo Zagreb
Osijek
vs
24. april 17:00
Semifinaler
Osijek
Dinamo Zagreb
vs
27. april 19:00
31. runde
Slaven
Osijek
vs
4. maj 19:00
32. runde
NK Lokomotiva
Osijek
vs
11. maj 19:00
33. runde
Osijek
Rijeka
vs
15. maj 19:00
34. runde
HNK Gorica
Osijek
vs
18. maj 19:00
35. runde
Osijek
Inter Zapresic
vs
25. maj 19:00
36. runde