LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Logo for Rijeka

Om Rijeka

Land: Kroatien


Turneringer med deltagelse af Rijeka

Turnering Placering Form
Europa League Gruppe D #4
har ikke vundet 2 kampe i træk
1. Division #4
har ikke vundet 5 kampe i træk
Pokal Kvartfinale
har vundet seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 3 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Rijeka fra nyhedsarkivet

Nyheder om Rijeka

23/11 23:00
02/11 20:57
19/10 23:02
28/09 23:00
14/09 20:54
22/08 22:39
16/08 22:40
02/08 22:58
21/05 20:50
01/02 18:50


Spillertrup for Rijeka

Nr. Navn Position
3. Jason Davidson (26 år) Forsvar
4. Roberto Puncec (26 år) Forsvar
7. Zoran Kvrzic (29 år) Midtbane
8. Leonard Zuta (25 år) Forsvar
9. Araujo dos Santos Heber (26 år) Angreb
10. Florentin Matei (24 år) Midtbane
11. Matic Crnic (25 år) Midtbane
12. Simon Sluga (24 år) Målmand
13. Dario Zuparic (25 år) Midtbane
14. Boadu Maxwell Acosty (26 år) Angreb
17. Mario Gavranovic (28 år) Angreb
18. Josip Elez (23 år) Forsvar
20. Alexander Gorgon (29 år) Midtbane
21. Jakov Puljic (24 år) Midtbane
24. Domagoj Pavicic (23 år) Midtbane
26. Mate Males (28 år) Midtbane
27. Josip Misic (23 år) Midtbane
28. Filip Bradaric (25 år) Midtbane
29. Marko Vesovic (26 år) Midtbane
31. Ivan Nevistic (20 år) Målmand
32. Andrej Prskalo (30 år) Målmand
33. Nikola Totic (22 år) Forsvar
35. Charalampos Mavrias (23 år) Midtbane
90. Matej Jelic (27 år) Angreb
99. Jasmin Celikovic (18 år) Midtbane
David Samuel Nwolokor (21 år) Målmand
Stefan Ristovski (25 år) Forsvar
Dario Canadjija (23 år) Midtbane
Bernardo Matic (23 år) Midtbane
Gerald Diyoke (21 år) Midtbane
Marin Tomasov (30 år) Angreb
Goodness Obi Ajayi (23 år) Angreb
Tomislav Gomelt (22 år) Angreb
Filip Dangubic (22 år) Angreb
Dario Vizinger (19 år) Angreb
Tomislav Turcin (20 år) Angreb
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Lokomotiv Moskva
Rijeka
0 – 1
30. juni 18:05
Færdig
Rijeka
TNS
2 – 0
11. juli 20:45
2. runde
Rijeka
Slaven
2 – 0
15. juli 21:00
1. runde
TNS
Rijeka
1 – 5
18. juli 20:00
2. runde
Rijeka
Rudes
4 – 1
22. juli 21:00
2. runde
Salzburg
Rijeka
1 – 1
26. juli 18:45
3. runde
Rijeka
NK Istra 1961
2 – 0
29. juli 21:00
3. runde
Rijeka
Salzburg
0 – 0
2. august 20:45
3. runde
Osijek
Rijeka
1 – 0
7. august 21:00
4. runde
Rijeka
Dinamo Zagreb
0 – 2
11. august 19:00
5. runde
Olympiakos
Rijeka
2 – 1
16. august 20:45
Playoff
Rijeka
NK Lokomotiva
2 – 1
19. august 21:00
6. runde
Rijeka
Olympiakos
0 – 1
22. august 20:45
Playoff
Inter Zapresic
Rijeka
1 – 3
26. august 21:00
7. runde
Rijeka
Cibalia
7 – 0
9. september 17:00
8. runde
Rijeka
AEK Athen
1 – 2
14. september 19:00
1. runde
Hajduk Split
Rijeka
0 – 2
17. september 17:00
9. runde
Slaven
Rijeka
1 – 1
23. september 19:00
10. runde
AC Milan
Rijeka
3 – 2
28. september 21:05
2. runde
Rudes
Rijeka
1 – 5
1. oktober 19:00
11. runde
NK Istra 1961
Rijeka
1 – 0
14. oktober 15:00
12. runde
Austria Wien
Rijeka
1 – 3
19. oktober 21:05
3. runde
Rijeka
Osijek
1 – 2
22. oktober 19:00
13. runde
Dinamo Zagreb
Rijeka
3 – 1
28. oktober 15:00
14. runde
Rijeka
Austria Wien
1 – 4
2. november 19:00
4. runde
NK Lokomotiva
Rijeka
1 – 0
5. november 15:00
15. runde
HNK Gorica
Rijeka
0 – 3
14. november 13:00
1/8-finaler
Rijeka
Inter Zapresic
0 – 0
18. november 18:00
16. runde
AEK Athen
Rijeka
2 – 2
23. november 21:05
5. runde
Cibalia
Rijeka
vs
26. november 18:00
17. runde
Rijeka
Hajduk Split
vs
2. december 18:00
18. runde
Rijeka
AC Milan
vs
7. december 19:00
6. runde
Rijeka
Slaven
vs
10. december 17:00
19. runde
Inter Zapresic
Rijeka
vs
13. december 16:00
Kvartfinaler
Rijeka
Rudes
vs
17. december 17:00
20. runde
Rijeka
NK Istra 1961
vs
10. februar 17:00
21. runde
Osijek
Rijeka
vs
17. februar 17:00
22. runde
Rijeka
Dinamo Zagreb
vs
24. februar 17:00
23. runde
Rijeka
NK Lokomotiva
vs
3. marts 17:00
24. runde
Inter Zapresic
Rijeka
vs
10. marts 17:00
25. runde
Rijeka
Cibalia
vs
17. marts 17:00
26. runde
Hajduk Split
Rijeka
vs
31. marts 17:00
27. runde
Slaven
Rijeka
vs
7. april 19:00
28. runde
Rudes
Rijeka
vs
14. april 19:00
29. runde
NK Istra 1961
Rijeka
vs
18. april 19:00
30. runde
Rijeka
Osijek
vs
21. april 19:00
31. runde
Dinamo Zagreb
Rijeka
vs
28. april 19:00
32. runde
NK Lokomotiva
Rijeka
vs
5. maj 19:00
33. runde
Rijeka
Inter Zapresic
vs
9. maj 19:00
34. runde
Cibalia
Rijeka
vs
12. maj 19:00
35. runde
Rijeka
Hajduk Split
vs
19. maj 19:00
36. runde