Luk
Logo for Sibenik

Om Sibenik

Land: Kroatien
Stadion: Stadion Subicevac


Turneringer med deltagelse af Sibenik

Turnering Placering Form
1. Division #7
har ikke vundet 3 hjemmekampe i træk
Pokal 1/8-finale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 4 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Sibenik fra nyhedsarkivet

Nyheder om Sibenik

11/09 19:08
28/03 20:15


Spillertrup for Sibenik

Nr. Navn Position
5. Zeljko Malcic (40 år) Angreb
6. Marko Basic (37 år) Forsvar
7. Lovre Spadina Forsvar
8. Stevica Dujakovic (35 år) Forsvar
12. Hrvoje Slavica (40 år) Målmand
13. Boris Pesic (34 år) Midtbane
15. Zoran Tabula (27 år) Forsvar
16. Josip Males (30 år) Midtbane
18. Ante Vrcic (31 år) Midtbane
19. Alen Subic (33 år) Angreb
20. Toni Spanja (29 år) Midtbane
22. Ivan Zivkovic (27 år) Målmand
24. Marko Anic (33 år) Midtbane
25. Andrej Vuk (32 år) Midtbane
26. Yeferson Contreras (22 år) Angreb
Frane Grubelic (32 år) Målmand
Pasko Stanic (24 år) Målmand
Matija Vidas (26 år) Forsvar
Silvio Anocic (24 år) Forsvar
Martin Vukorepa (25 år) Forsvar
Mario Bartulovic (27 år) Forsvar
Robert Pecolaj (27 år) Forsvar
Karlo Bilic (28 år) Forsvar
Marcos Mina (22 år) Forsvar
Davor Kukec (35 år) Midtbane
Stipe Bacelic-Grgic (33 år) Midtbane
Perica Sare (30 år) Midtbane
Nikola Rak (34 år) Midtbane
Grgo Zivkovic (28 år) Midtbane
Luka Fustin (28 år) Midtbane
Suad Sahiti (26 år) Midtbane
Luka Celik (24 år) Midtbane
Juan Mesa (23 år) Midtbane
Mario Curic (23 år) Midtbane
Edin Julardzija (20 år) Midtbane
Miro Slavica (30 år) Angreb
Marin Jakolis (24 år) Angreb
Ignacio Bailone (27 år) Angreb
Marko Juric (27 år) Angreb
Mohammed Okechukwu Aliyu (26 år) Angreb
Ivan Antunovic (26 år) Angreb
Jonathan (26 år) Angreb
Antonio Marin (20 år) Angreb
Ivan Delic (23 år) Angreb
Bruno Spanja
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Spartak Moskva
Sibenik
4 – 2
5. juli 13:05
Færdig
Osijek
Sibenik
3 – 0
16. juli 21:00
1. runde
HNK Gorica
Sibenik
3 – 1
24. juli 21:00
2. runde
Hajduk Split
Sibenik
1 – 0
1. august 18:55
3. runde
Slaven
Sibenik
1 – 1
7. august 18:55
4. runde
Sibenik
NK Hrvatski Dragovoljac
6 – 2
15. august 18:55
5. runde
Rijeka
Sibenik
2 – 1
22. august 21:00
6. runde
Sibenik
NK Istra 1961
3 – 1
28. august 21:00
7. runde
Dinamo Zagreb
Sibenik
2 – 0
11. september 17:00
8. runde
Sibenik
NK Lokomotiva
2 – 1
18. september 19:05
9. runde
Sibenik
Osijek
0 – 2
25. september 19:05
10. runde
Sibenik
HNK Gorica
1 – 2
1. oktober 18:00
11. runde
Sibenik
Hajduk Split
2 – 0
17. oktober 17:30
12. runde
Sibenik
Slaven
1 – 1
22. oktober 18:00
13. runde
Sibenik
Slaven
4 – 6
26. oktober 17:30
1/8-finaler
NK Hrvatski Dragovoljac
Sibenik
1 – 1
30. oktober 15:00
14. runde
Sibenik
Rijeka
0 – 1
7. november 17:30
15. runde
NK Istra 1961
Sibenik
3 – 4
20. november 17:05
16. runde
Sibenik
Dinamo Zagreb
1 – 2
28. november 15:00
17. runde
NK Lokomotiva
Sibenik
vs
5. december 15:00
18. runde
Osijek
Sibenik
vs
12. december 15:00
19. runde
HNK Gorica
Sibenik
vs
18. december 15:00
20. runde
Sibenik
Hajduk Split
vs
29. januar 17:00
21. runde
Slaven
Sibenik
vs
5. februar 17:00
22. runde
Sibenik
NK Hrvatski Dragovoljac
vs
12. februar 17:00
23. runde
Rijeka
Sibenik
vs
19. februar 19:00
24. runde
Sibenik
NK Istra 1961
vs
26. februar 17:00
25. runde
Dinamo Zagreb
Sibenik
vs
5. marts 17:00
26. runde
Sibenik
NK Lokomotiva
vs
12. marts 17:00
27. runde
Sibenik
Osijek
vs
19. marts 17:00
28. runde
Sibenik
HNK Gorica
vs
2. april 19:00
29. runde
Hajduk Split
Sibenik
vs
9. april 19:00
30. runde
Sibenik
Slaven
vs
16. april 19:00
31. runde
NK Hrvatski Dragovoljac
Sibenik
vs
23. april 19:00
32. runde
Sibenik
Rijeka
vs
30. april 19:00
33. runde
NK Istra 1961
Sibenik
vs
7. maj 19:00
34. runde
Sibenik
Dinamo Zagreb
vs
14. maj 19:00
35. runde
NK Lokomotiva
Sibenik
vs
21. maj 19:00
36. runde