Luk
Logo for RFS

Om RFS

Land: Letland
Træner: Viktors Morozs


Turneringer med deltagelse af RFS

Turnering Placering Form
Virsliga #1
er ubesejret i samtlige udekampe
Europa Conference League Kvalifikation 3. Runde
har ikke vundet 2 kampe i træk
Pokal Vinder
har vundet seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 9 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om RFS fra nyhedsarkivet

Nyheder om RFS

12/08 20:39


Spillertrup for RFS

Nr. Navn Position
2. Vladislavs Sorokins (24 år) Forsvar
3. Arturs Zjuzins (30 år) Midtbane
5. Leonel Strumia (29 år) Midtbane
9. Emerson Deocleciano (22 år) Angreb
10. Ivans Lukjanovs (34 år) Angreb
11. Roberts Savalnieks (28 år) Midtbane
14. Renars Varslavans (20 år) Angreb
16. Sergejs Vilkovs (19 år) Målmand
17. Cedric Kouadio (25 år) Angreb
19. Jekabs Laguns (19 år) Midtbane
24. Tomislav Saric (31 år) Midtbane
25. Luka Smoljo (25 år) Forsvar
43. Ziga Lipuscek (24 år) Forsvar
81. Tomas Simkovic (34 år) Midtbane
92. Vitalijs Jagodinskis (29 år) Forsvar
Vytautas Cerniauskas (32 år) Målmand
Valentins Ralkevics (30 år) Målmand
Petr Mares (30 år) Forsvar
Olabanjo Ogunji (20 år) Midtbane
Emeka Basil (20 år) Midtbane
Jonas Skinderis (24 år) Midtbane
Darko Micevski (29 år) Midtbane
Marko Regza (22 år) Angreb
Lucas Villela (27 år) Angreb
Kevin Friesenbichler (27 år) Angreb
Elvis Stuglis (28 år) Angreb
Deniss Rakels (29 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Ural
RFS
2 – 2
6. februar 15:00
Færdig
RFS
Valmiera FC
2 – 3
14. marts 14:00
1. runde
Ventspils
RFS
1 – 1
20. marts 12:00
2. runde
RFS
Liepajas
4 – 0
4. april 14:00
3. runde
FK Spartaks
RFS
0 – 1
11. april 16:00
4. runde
FS Metta/LU
RFS
3 – 3
18. april 13:00
5. runde
Riga FC
RFS
0 – 3
25. april 16:15
8. runde
RFS
Noah Jurmala
4 – 2
29. april 17:00
9. runde
Valmiera FC
RFS
0 – 1
4. maj 17:00
10. runde
RFS
Ventspils
1 – 0
10. maj 18:30
11. runde
Liepajas
RFS
1 – 2
14. maj 17:00
12. runde
RFS
FK Spartaks
1 – 0
18. maj 17:00
13. runde
RFS
BFC Daugavpils
2 – 1
29. maj 19:00
15. runde
RFS
FS Metta/LU
3 – 0
13. juni 18:00
16. runde
RFS
Riga FC
3 – 1
17. juni 19:00
17. runde
RFS
Noah Jurmala
5 – 0
21. juni 19:00
18. runde
RFS
Valmiera FC
1 – 2
25. juni 19:00
19. runde
Ventspils
RFS
0 – 0
29. juni 16:00
20. runde
RFS
KI Klaksvik
2 – 3
8. juli 18:00
1. runde
KI Klaksvik
RFS
2 – 4
15. juli 21:00
1. runde
RFS
Puskas FC Academy
3 – 0
22. juli 18:00
2. runde
FK Spartaks
RFS
1 – 2
25. juli 17:00
22. runde
Noah Jurmala
RFS
0 – 3
29. juli 15:00
36. runde
Puskas FC Academy
RFS
0 – 2
29. juli 20:00
2. runde
Noah Jurmala
RFS
0 – 3
30. juli 13:00
27. runde
RFS
FS Metta/LU
4 – 1
1. august 19:00
19. runde
Gent
RFS
2 – 2
5. august 20:30
3. runde
RFS
Gent
0 – 1
12. august 19:00
3. runde
RFS
BFC Daugavpils
2 – 0
27. august 19:00
21. runde
Valmiera FC
RFS
1 – 1
12. september 15:00
22. runde
RFS
Ventspils
0 – 0
20. september 18:00
29. runde
RFS
Liepajas
2 – 1
22. september 17:00
17. runde
Riga FC
RFS
1 – 1
29. september 18:40
20. runde
Liepajas
RFS
1 – 1
2. oktober 14:00
24. runde
RFS
FK Spartaks
1 – 1
16. oktober 15:00
25. runde
FS Metta/LU
RFS
2 – 5
20. oktober 17:30
26. runde
RFS
Liepajas
1 – 0
24. oktober 13:00
Finale
BFC Daugavpils
RFS
vs
27. oktober 13:00
7. runde
RFS
Riga FC
vs
31. oktober 12:30
27. runde
BFC Daugavpils
RFS
vs
6. november 12:30
28. runde