Luk
Logo for Suduva

Om Suduva

Land: Litauen
Stadion: Hikvision Arena
Træner: Saulius Sirmelis


Turneringer med deltagelse af Suduva

Turnering Placering Form


Se flere relaterede nyheder om Suduva fra nyhedsarkivet

Nyheder om Suduva

26/08 19:51
19/08 21:51
29/08 21:57
30/07 19:58
30/08 22:50
23/08 20:52
17/07 20:52
07/07 20:45
30/06 20:49
20/06 20:33


Spillertrup for Suduva

Nr. Navn Position
2. Linas Klimavicius (31 år) Forsvar
5. Nicolas Gorobsov (31 år) Midtbane
6. Povilas Leimonas (33 år) Midtbane
7. Eligijus Jankauskas (22 år) Angreb
8. Renan Oliveira (31 år) Midtbane
10. Semir Kerla (33 år) Forsvar
11. Andro Svrljuga (35 år) Midtbane
12. Ivan Kardum (33 år) Målmand
13. Ignas Plukas (27 år) Målmand
14. Saulius Vikertas (17 år) Midtbane
15. Aleksandar Zivanovic (33 år) Forsvar
17. Giedrius Matulevicius (23 år) Midtbane
18. Thomas Salamon (32 år) Midtbane
19. Vaidas Slavickas (34 år) Forsvar
25. Domagoj Pusic (29 år) Midtbane
27. Modestas Vainikaitis (19 år) Forsvar
29. Karolis Zebrauskas (18 år) Midtbane
30. Ivan Hladik (28 år) Forsvar
80. Yevhen Yefremov (27 år) Forsvar
99. Vilius Stebrys (21 år) Målmand
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Suduva
Banga Gargzdai
1 – 0
7. marts 16:00
1. runde
Suduva
FK Kauno Zalgiris
1 – 0
1. juni 17:00
2. runde
FK Panevezys
Suduva
1 – 3
6. juni 16:00
3. runde
Riteriai
Suduva
1 – 3
14. juni 16:00
4. runde
Suduva
Zalgiris Vilnius
1 – 1
20. juni 18:00
5. runde
Suduva
FK Panevezys
3 – 0
24. juni 16:00
6. runde
FK Kauno Zalgiris
Suduva
0 – 1
28. juni 14:00
7. runde
Suduva
Riteriai
1 – 0
4. juli 18:00
8. runde
Zalgiris Vilnius
Suduva
4 – 0
12. juli 16:00
9. runde
Banga Gargzdai
Suduva
0 – 2
19. juli 18:00
10. runde
Suduva
Banga Gargzdai
0 – 0
23. juli 18:00
11. runde
Riteriai
Suduva
1 – 2
28. juli 19:00
12. runde
Suduva
FK Panevezys
1 – 0
2. august 16:00
13. runde
FK Kauno Zalgiris
Suduva
3 – 0
7. august 19:00
14. runde
Suduva
Zalgiris Vilnius
2 – 0
12. august 18:00
15. runde
FK Panevezys
Suduva
0 – 0
16. august 16:00
20. runde
Flora Tallinn
Suduva
3 – 5
19. august 18:30
1. runde
Suduva
Banga Gargzdai
0 – 0
23. august 16:00
21. runde
Suduva
Maccabi Tel Aviv
0 – 3
26. august 18:00
2. runde
Suduva
FK Kauno Zalgiris
0 – 0
29. august 17:00
22. runde
Riteriai
Suduva
0 – 0
12. september 12:00
23. runde
Suduva
Zalgiris Vilnius
0 – 0
19. september 18:00
24. runde
KuPS
Suduva
2 – 0
24. september 17:30
3. runde
Suduva
Riteriai
7 – 1
27. september 18:00
17. runde
Banga Gargzdai
Suduva
0 – 0
3. oktober 15:00
26. runde
FK Panevezys
Suduva
1 – 1
3. oktober 16:00
18. runde
Banga Gargzdai
Suduva
1 – 2
10. oktober 16:00
16. runde
FK Kauno Zalgiris
Suduva
0 – 0
17. oktober 14:00
27. runde
Zalgiris Vilnius
Suduva
1 – 2
17. oktober 14:00
Semifinaler
Suduva
Riteriai
0 – 0
20. oktober 19:00
28. runde
Suduva
FK Kauno Zalgiris
1 – 1
20. oktober 19:00
19. runde
FK Panevezys
Suduva
7 – 6
24. oktober 13:30
Finale
Zalgiris Vilnius
Suduva
0 – 0
30. oktober 18:00
29. runde
Suduva
FK Panevezys
0 – 0
7. november 13:00
30. runde
Zalgiris Vilnius
Suduva
3 – 0
14. november 14:00
20. runde