Luk
Logo for Suduva

Om Suduva

Land: Litauen
Stadion: Hikvision Arena
Træner: Saulius Sirmelis


Turneringer med deltagelse af Suduva

Turnering Placering Form
A Lyga #2
har tabt seneste kamp
Europa Conference League Kvalifikation 2. Runde
har ikke vundet 3 kampe i træk
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har tabt seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Suduva fra nyhedsarkivet

Nyheder om Suduva

15/09 10:31
26/08 19:51
19/08 21:51
29/08 21:57
30/07 19:58
30/08 22:50
23/08 20:52
17/07 20:52
07/07 20:45
30/06 20:49


Spillertrup for Suduva

Nr. Navn Position
1. Makis Giannikoglou (28 år) Målmand
5. Nicolas Gorobsov (32 år) Midtbane
6. Povilas Leimonas (34 år) Midtbane
8. Renan Oliveira (32 år) Midtbane
10. Semir Kerla (34 år) Forsvar
11. Andro Svrljuga (36 år) Midtbane
12. Ivan Kardum (34 år) Målmand
13. Ignas Plukas (28 år) Målmand
14. Saulius Vikertas (18 år) Midtbane
15. Aleksandar Zivanovic (34 år) Forsvar
17. Giedrius Matulevicius (24 år) Midtbane
19. Vaidas Slavickas (35 år) Forsvar
20. Romain Habran (27 år) Midtbane
25. Domagoj Pusic (30 år) Midtbane
27. Modestas Vainikaitis (19 år) Forsvar
32. Augustas Dubickas (20 år) Midtbane
80. Yevhen Yefremov (28 år) Forsvar
99. Vilius Stebrys (21 år) Målmand
Nicolas Taravel (27 år) Forsvar
Keisuke Honda (35 år) Midtbane
Nacho Cases (34 år) Midtbane
Olivier Rommens (26 år) Midtbane
Serge Nyuiadzi (30 år) Angreb
Jordan N'Kololo (29 år) Angreb
Xabi Auzmendi (24 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Suduva
FK Panevezys
0 – 1
7. marts 14:00
1. runde
Suduva
Hegelmann Litauen
2 – 0
12. marts 17:00
11. runde
Suduva
Nevezis
1 – 0
19. marts 17:00
4. runde
Banga Gargzdai
Suduva
1 – 2
2. april 19:00
5. runde
Suduva
FK Kauno Zalgiris
2 – 1
7. april 17:00
6. runde
Suduva
Dziugas Telsiai
2 – 1
12. april 17:00
7. runde
Zalgiris Vilnius
Suduva
1 – 2
16. april 17:00
8. runde
Suduva
Dainava Alytus
3 – 1
20. april 18:00
9. runde
FK Panevezys
Suduva
0 – 0
25. april 14:00
10. runde
Hegelmann Litauen
Suduva
0 – 1
30. april 16:00
2. runde
Suduva
Riteriai
2 – 0
5. maj 17:00
12. runde
Nevezis
Suduva
0 – 2
9. maj 18:00
13. runde
Suduva
Banga Gargzdai
4 – 0
16. maj 14:00
14. runde
FK Kauno Zalgiris
Suduva
1 – 0
20. maj 17:00
15. runde
Dziugas Telsiai
Suduva
2 – 1
27. maj 17:00
16. runde
Suduva
Zalgiris Vilnius
0 – 2
11. juni 17:00
17. runde
Dainava Alytus
Suduva
1 – 1
19. juni 18:00
18. runde
Riteriai
Suduva
1 – 1
25. juni 17:00
3. runde
Banga Gargzdai
Suduva
0 – 2
2. juli 19:00
21. runde
Suduva
Valmiera FC
2 – 1
8. juli 18:00
1. runde
Valmiera FC
Suduva
0 – 0
15. juli 18:00
1. runde
Suduva
Rakow Czestochowa
0 – 0
22. juli 19:00
2. runde
Rakow Czestochowa
Suduva
4 – 3
29. juli 19:00
2. runde
FK Kauno Zalgiris
Suduva
3 – 3
2. august 18:00
19. runde
Suduva
FK Panevezys
3 – 0
7. august 18:00
22. runde
Suduva
FK Kauno Zalgiris
2 – 0
11. august 18:00
28. runde
Riteriai
Suduva
1 – 3
15. august 12:00
23. runde
Suduva
Nevezis
2 – 0
22. august 18:00
24. runde
Suduva
Hegelmann Litauen
1 – 2
27. august 17:00
25. runde
Dziugas Telsiai
Suduva
2 – 3
11. september 14:00
26. runde
Dainava Alytus
Suduva
1 – 2
17. september 17:00
27. runde
Suduva
Banga Gargzdai
4 – 0
26. september 14:00
30. runde
FK Panevezys
Suduva
1 – 1
3. oktober 12:00
31. runde
Suduva
Riteriai
1 – 1
15. oktober 17:00
32. runde
Zalgiris Vilnius
Suduva
3 – 2
27. oktober 19:00
20. runde
Nevezis
Suduva
0 – 3
30. oktober 12:00
33. runde
Suduva
Zalgiris Vilnius
2 – 2
3. november 17:00
29. runde
Hegelmann Litauen
Suduva
2 – 1
7. november 12:00
34. runde
Suduva
Dziugas Telsiai
3 – 1
20. november 16:00
35. runde
Suduva
Dainava Alytus
0 – 1
28. november 14:00
36. runde