Luk
Logo for Jeunesse Esch

Om Jeunesse Esch

Land: Luxembourg
Stadion: Stade de la Frontière
Placering: Esch-sur-Alzette, Luxembourg
Kapacitet: 4.000 tilskuere
Træner: Nicolas Huysman


Turneringer med deltagelse af Jeunesse Esch

Turnering Placering Form
National Division #7
har ikke vundet 3 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Jeunesse Esch fra nyhedsarkivet

Nyheder om Jeunesse Esch

18/07 13:47


Spillertrup for Jeunesse Esch

Nr. Navn Position
2. David Mendes (20 år) Forsvar
3. Clayton (32 år) Forsvar
4. Milos Todorovic (25 år) Midtbane
5. Halim Meddour (23 år) Forsvar
6. Alessandro Fiorani (31 år) Angreb
7. Almir Klica (22 år) Angreb
9. Valentin Kouame (30 år) Midtbane
10. Andrea Deidda (26 år) Angreb
11. Yannick Makota (28 år) Angreb
12. Luca Ivesic (25 år) Målmand
13. Lucas Fox (20 år) Målmand
14. Arsene Menessou (33 år) Midtbane
16. Frederick Kyereh (27 år) Angreb
17. Dany de Sousa (20 år) Midtbane
18. Emmanuel Lapierre (27 år) Forsvar
19. Brandon Soares Rosa (22 år) Forsvar
20. David De Sousa (25 år) Midtbane
21. Mehmet Arslan (22 år) Midtbane
22. Cédric Soares (25 år) Midtbane
23. Alexandros Voilis (20 år) Angreb
25. Rick Brito (20 år) Forsvar
Frank Devas (26 år) Målmand
Dennis Besch (21 år) Forsvar
Megan Laurent (28 år) Midtbane
Samuel Hargarten (22 år) Midtbane
Georgios Xenitidis (21 år) Midtbane
Miguel Rosas (20 år) Midtbane
Gary Bernard (20 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Fola
Jeunesse Esch
1 – 1
22. august 20:00
1. runde
Jeunesse Esch
Swift Hesperange
1 – 3
30. august 19:00
2. runde
FC Victoria Rosport
Jeunesse Esch
2 – 3
13. september 16:00
3. runde
Jeunesse Esch
US Mondorf les Bains
2 – 1
18. september 20:00
4. runde
FC Etzella Ettelbruck
Jeunesse Esch
1 – 1
23. september 20:00
5. runde
Jeunesse Esch
US Hostert
1 – 0
27. september 16:00
6. runde
FC Rodange 91
Jeunesse Esch
2 – 1
4. oktober 16:00
7. runde
Jeunesse Esch
Differdang03
1 – 4
21. oktober 20:00
8. runde
Jeunesse Esch
FC Wiltz 71
1 – 1
22. november 16:00
9. runde
Racing FC Union Luxembourg
Jeunesse Esch
vs
29. november 16:00
10. runde
Jeunesse Esch
Una Strassen
vs
6. december 16:00
11. runde
Dudelange
Jeunesse Esch
vs
13. december 16:00
12. runde
Jeunesse Esch
RM Hamm Benfica
vs
20. december 16:00
13. runde
Union Titus Petange
Jeunesse Esch
vs
10. januar 16:00
14. runde
Jeunesse Esch
FC Progres Niederkorn
vs
17. januar 16:00
15. runde
Swift Hesperange
Jeunesse Esch
vs
7. februar 16:00
16. runde
Jeunesse Esch
FC Victoria Rosport
vs
13. februar 18:00
17. runde
US Mondorf les Bains
Jeunesse Esch
vs
21. februar 16:00
18. runde
Jeunesse Esch
FC Etzella Ettelbruck
vs
28. februar 16:00
19. runde
US Hostert
Jeunesse Esch
vs
3. marts 20:00
20. runde
Jeunesse Esch
FC Rodange 91
vs
14. marts 16:00
21. runde
Differdang03
Jeunesse Esch
vs
21. marts 16:00
22. runde
FC Wiltz 71
Jeunesse Esch
vs
2. april 20:00
23. runde
Jeunesse Esch
Racing FC Union Luxembourg
vs
11. april 16:00
24. runde
Una Strassen
Jeunesse Esch
vs
18. april 16:00
25. runde
Jeunesse Esch
Dudelange
vs
25. april 16:00
26. runde
RM Hamm Benfica
Jeunesse Esch
vs
2. maj 16:00
27. runde
Jeunesse Esch
Union Titus Petange
vs
9. maj 16:00
28. runde
FC Progres Niederkorn
Jeunesse Esch
vs
16. maj 16:00
29. runde
Jeunesse Esch
Fola
vs
22. maj 18:00
30. runde