Luk
Logo for Fola

Om Fola

Land: Luxembourg
Stadion: Stade Emile Mayrisch
Placering: Esch-sur-Alzette, Luxembourg
Kapacitet: 3.900 tilskuere
Træner: Sebastien Grandjean


Turneringer med deltagelse af Fola

Turnering Placering Form
National Division #3
er ubesejret 5 kampe i træk
Europa League Kvalifikation 2. Runde
har tabt seneste kamp
Champions League Kvalifikation 1. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 5 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Fola fra nyhedsarkivet

Nyheder om Fola

19/08 21:51
26/07 22:06
18/07 13:47
10/07 20:56
04/07 11:44
03/07 21:48
07/07 21:12


Spillertrup for Fola

Nr. Navn Position
1. Thomas Hym (33 år) Målmand
2. Hugo Domingos (18 år) Forsvar
3. Diogo Pimentel (23 år) Forsvar
4. Rodrigue Dikaba (35 år) Midtbane
5. Tiago Semedo Monteiro (19 år) Midtbane
6. Billy Bernard (29 år) Forsvar
7. Gilson Delgado (28 år) Midtbane
8. Veldin Muharemovic (36 år) Midtbane
9. Gauthier Caron (30 år) Angreb
10. Stefano Bensi (32 år) Angreb
11. Jules Diallo (27 år) Angreb
12. Bruno Freire (21 år) Midtbane
13. Amar Omerovic (19 år) Forsvar
14. Cedric Sacras (24 år) Forsvar
15. Rui Jorge Costa de Sousa (17 år) Angreb
16. Emir Ramcilovic (22 år) Midtbane
17. Achraf Drif (28 år) Midtbane
18. Dejvid Sinani (27 år) Midtbane
19. Alexander Cvetkovic (24 år) Angreb
20. Lucas Correia (18 år) Midtbane
21. Jean Sylvio Ouassiero (26 år) Forsvar
22. Evan Da Costa (17 år) Målmand
23. Noe Basone (19 år) Midtbane
24. Bob Simon (24 år) Midtbane
25. Lenny Almada Correia (18 år) Forsvar
26. Fabio Cerqueira Martins (17 år) Forsvar
27. Zachary Hadji (24 år) Angreb
28. Julien Klein (32 år) Forsvar
29. Issam El Alami (17 år) Angreb
33. Emmanuel Tomas Cabral (24 år) Målmand
46. Guillaume Mura (34 år) Forsvar
99. Dylan Fernandes (18 år) Målmand
Daniel Martins (19 år) Målmand
Mike Antunes (25 år) Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

FC Sheriff
Fola
2 – 0
19. august 20:00
1. runde
Fola
Jeunesse Esch
1 – 1
22. august 20:00
1. runde
Racing FC Union Luxembourg
Fola
1 – 3
29. august 18:00
2. runde
Fola
Una Strassen
4 – 1
12. september 16:00
3. runde
Ararat Armenia
Fola
4 – 3
17. september 16:00
2. runde
Dudelange
Fola
2 – 0
20. september 16:00
4. runde
Fola
RM Hamm Benfica
4 – 0
23. september 20:00
5. runde
Union Titus Petange
Fola
1 – 2
28. september 20:00
6. runde
Fola
FC Progres Niederkorn
4 – 3
3. oktober 18:00
7. runde
FC Wiltz 71
Fola
1 – 2
21. oktober 20:00
8. runde
Swift Hesperange
Fola
2 – 2
22. november 16:00
9. runde
Fola
FC Victoria Rosport
vs
29. november 16:00
10. runde
US Mondorf les Bains
Fola
vs
6. december 16:00
11. runde
Fola
FC Etzella Ettelbruck
vs
13. december 16:00
12. runde
US Hostert
Fola
vs
20. december 16:00
13. runde
Fola
FC Rodange 91
vs
10. januar 16:00
14. runde
Differdang03
Fola
vs
17. januar 16:00
15. runde
Fola
Racing FC Union Luxembourg
vs
7. februar 16:00
16. runde
Una Strassen
Fola
vs
13. februar 18:00
17. runde
Fola
Dudelange
vs
21. februar 16:00
18. runde
RM Hamm Benfica
Fola
vs
28. februar 16:00
19. runde
Fola
Union Titus Petange
vs
3. marts 20:00
20. runde
FC Progres Niederkorn
Fola
vs
14. marts 16:00
21. runde
Fola
FC Wiltz 71
vs
21. marts 16:00
22. runde
Fola
Swift Hesperange
vs
2. april 20:00
23. runde
FC Victoria Rosport
Fola
vs
11. april 16:00
24. runde
Fola
US Mondorf les Bains
vs
18. april 16:00
25. runde
FC Etzella Ettelbruck
Fola
vs
25. april 16:00
26. runde
Fola
US Hostert
vs
2. maj 16:00
27. runde
FC Rodange 91
Fola
vs
9. maj 16:00
28. runde
Fola
Differdang03
vs
16. maj 16:00
29. runde
Jeunesse Esch
Fola
vs
22. maj 18:00
30. runde