Luk
Logo for Dudelange

Om Dudelange

Land: Luxembourg
Stadion: Stade Jos Nosbaum
Træner: Bertrand Crasson


Turneringer med deltagelse af Dudelange

Turnering Placering Form
National Division #5
er ubesejret 4 kampe i træk
Træningskamp 1. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har tabt seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Dudelange fra nyhedsarkivet

Nyheder om Dudelange

12/12 20:55
28/11 22:52
07/11 20:48
24/10 22:50
03/10 23:50
03/10 22:16
19/09 21:15
29/08 22:45
30/07 19:58
13/12 22:53


Spillertrup for Dudelange

Nr. Navn Position
1. Jonathan Joubert (40 år) Målmand
2. Chris Stumpf (25 år) Midtbane
3. Noe Ewert (22 år) Forsvar
4. Kobe Cools (22 år) Midtbane
5. Tom Schnell (34 år) Forsvar
6. Lucas Gonzales (23 år) Midtbane
8. Mario Pokar (30 år) Midtbane
9. Danel Sinani (22 år) Midtbane
10. Dominik Stolz (29 år) Midtbane
11. Bertino Cabral Barbosa (27 år) Angreb
12. Toni Conti (19 år) Målmand
13. Omar Natami (21 år) Angreb
15. Ricardo Delgado (26 år) Forsvar
16. Thibaut Lesquoy (24 år) Forsvar
17. Hearvin Djetou (24 år) Forsvar
18. Laurent Pomponi (23 år) Angreb
19. Foudil Idriss (22 år) Midtbane
20. Michael Garos (31 år) Midtbane
21. Mateo Leveque (20 år) Midtbane
22. Antoine Bernier (22 år) Angreb
23. Ryan Klapp (27 år) Forsvar
24. Mehdi Kirch (30 år) Angreb
26. Corenthyn Lavie (23 år) Midtbane
27. Adel Bettaieb (23 år) Angreb
28. Charles Morren (27 år) Midtbane
30. Tim Kips (19 år) Målmand
31. Ilias Moutha-Sebtaoui (20 år) Målmand
34. Mohamed Bouchouari (19 år) Forsvar
39. Edvin Muratovic (23 år) Angreb
44. Delvin Skenderovic (26 år) Forsvar
45. Salif Drame (23 år) Forsvar
77. Sabir Bougrine (23 år) Midtbane
80. Ricardo Pinto (24 år) Midtbane
94. Mehdi Ouamri (20 år) Angreb
98. Laurent Mendy (21 år) Angreb
Aniss El Hriti (30 år) Midtbane
Antonio Luisi (25 år) Angreb
Brian Mwila (25 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Dudelange
Valletta
2 – 2
9. juli 20:00
1. runde
Valletta
Dudelange
1 – 1
16. juli 20:00
1. runde
KF Shkendija
Dudelange
1 – 2
23. juli 17:55
2. runde
Dudelange
KF Shkendija
1 – 1
30. juli 17:55
2. runde
Dudelange
FC Muhlenbach Blue Boys
3 – 1
4. august 16:00
1. runde
Dudelange
Nomme JK Kalju
3 – 1
8. august 20:00
3. runde
Nomme JK Kalju
Dudelange
0 – 1
13. august 18:00
3. runde
Dudelange
Jeunesse Esch
1 – 3
17. august 17:00
3. runde
Ararat Armenia
Dudelange
2 – 1
22. august 17:00
Playoff
FC Progres Niederkorn
Dudelange
2 – 0
26. august 20:00
4. runde
Dudelange
Ararat Armenia
7 – 5
29. august 20:00
Playoff
Dudelange
Racing FC Union Luxembourg
3 – 3
1. september 16:00
5. runde
US Hostert
Dudelange
1 – 0
14. september 17:00
6. runde
APOEL Nicosia
Dudelange
3 – 4
19. september 18:55
1. runde
Union Titus Petange
Dudelange
2 – 0
25. september 20:00
2. runde
FC Victoria Rosport
Dudelange
0 – 7
29. september 16:00
7. runde
Dudelange
Qarabag FK
1 – 4
3. oktober 21:00
2. runde
Dudelange
FC Rodange 91
4 – 0
6. oktober 16:00
8. runde
Fola
Dudelange
2 – 1
20. oktober 16:00
9. runde
Sevilla
Dudelange
3 – 0
24. oktober 21:00
3. runde
Dudelange
US Mondorf les Bains
3 – 1
27. oktober 16:00
10. runde
Differdang03
Dudelange
0 – 3
3. november 16:00
11. runde
Dudelange
Sevilla
2 – 5
7. november 18:55
4. runde
Dudelange
Una Strassen
2 – 2
24. november 16:00
12. runde
Dudelange
APOEL Nicosia
0 – 2
28. november 21:00
5. runde
FC Etzella Ettelbruck
Dudelange
1 – 4
1. december 16:00
13. runde
Qarabag FK
Dudelange
1 – 1
12. december 18:55
6. runde
Zenit
Dudelange
4 – 0
1. februar 13:05
Færdig
Dudelange
Union Titus Petange
vs
23. februar 16:00
14. runde
Jeunesse Esch
Dudelange
vs
1. marts 16:00
15. runde
Dudelange
FC Progres Niederkorn
vs
4. marts 20:00
16. runde
Racing FC Union Luxembourg
Dudelange
vs
8. marts 16:00
17. runde
Dudelange
US Hostert
vs
15. marts 16:00
18. runde
Dudelange
FC Victoria Rosport
vs
22. marts 16:00
19. runde
FC Rodange 91
Dudelange
vs
5. april 16:00
20. runde
Dudelange
Fola
vs
11. april 18:00
21. runde
US Mondorf les Bains
Dudelange
vs
19. april 16:00
22. runde
Dudelange
Differdang03
vs
26. april 16:00
23. runde
Una Strassen
Dudelange
vs
3. maj 16:00
24. runde
Dudelange
FC Etzella Ettelbruck
vs
10. maj 16:00
25. runde
FC Muhlenbach Blue Boys
Dudelange
vs
17. maj 16:00
26. runde