Luk

Luk
Logo for Dudelange

Om Dudelange

Land: Luxembourg
Stadion: Stade Jos Nosbaum
Træner: Bertrand Crasson


Turneringer med deltagelse af Dudelange

Turnering Placering Form
National Division #1
har vundet 4 kampe i træk
Pokal Finale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har tabt seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Dudelange fra nyhedsarkivet

Nyheder om Dudelange

23/05 19:00
24/07 13:56
10/04 20:09
12/12 20:55
28/11 22:52
07/11 20:48
24/10 22:50
03/10 23:50
03/10 22:16
19/09 21:15


Spillertrup for Dudelange

Nr. Navn Position
1. Jonathan Joubert (42 år) Målmand
2. Chris Stumpf (27 år) Midtbane
3. Kevin Van Den Kerkhof (26 år) Forsvar
4. Kobe Cools (24 år) Midtbane
6. Lucas Gonzales (25 år) Midtbane
8. Mario Pokar (32 år) Midtbane
12. Toni Conti (21 år) Målmand
14. Francisco Ninte (19 år) Angreb
15. Ricardo Delgado (28 år) Forsvar
17. Hearvin Djetou (27 år) Forsvar
19. Foudil Idriss (24 år) Midtbane
21. Mateo Leveque (22 år) Midtbane
22. Abdoul Aziz Kabore (28 år) Midtbane
23. Ryan Klapp (29 år) Forsvar
24. Mehdi Kirch (32 år) Angreb
27. Adel Bettaieb (25 år) Angreb
28. Charles Morren (30 år) Midtbane
39. Edvin Muratovic (25 år) Angreb
45. Salif Drame (25 år) Forsvar
77. Rayane Medjkoune (20 år) Midtbane
95. Jordann Yeye (33 år) Midtbane
98. Laurent Mendy (23 år) Angreb
Enzo Esposito (23 år) Målmand
Jules Diouf (30 år) Forsvar
Sofiane Ikene (17 år) Forsvar
Dejvid Sinani (29 år) Midtbane
Joel Rodrigues da Cruz (21 år) Midtbane
Nelito Da Cruz (36 år) Midtbane
Ian Fialho Santos (19 år) Midtbane
Samir Hadji (32 år) Angreb
Abdoul-Moustapha Kabore (28 år) Angreb
Filip Bojic (29 år) Angreb
Eliot Gashi (27 år) Angreb
Brian Mwila (28 år) Angreb
Magnus Hansen (21 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

FC Progres Niederkorn
Dudelange
2 – 2
14. august 18:00
2. runde
Dudelange
FC Wiltz 71
3 – 0
18. august 20:00
1. runde
Jeunesse Esch
Dudelange
0 – 3
22. august 16:00
3. runde
Dudelange
US Hostert
2 – 2
28. august 18:00
4. runde
Racing FC Union Luxembourg
Dudelange
3 – 4
12. september 16:00
5. runde
Dudelange
Union Titus Petange
3 – 1
18. september 18:00
6. runde
US Mondorf les Bains
Dudelange
0 – 1
22. september 20:00
7. runde
Dudelange
FC Etzella Ettelbruck
6 – 1
26. september 16:00
8. runde
Differdang03
Dudelange
3 – 2
17. oktober 16:00
9. runde
Dudelange
FC Victoria Rosport
4 – 1
24. oktober 16:00
10. runde
Fola
Dudelange
0 – 3
6. november 18:00
11. runde
Dudelange
Una Strassen
1 – 1
21. november 16:00
12. runde
Swift Hesperange
Dudelange
1 – 0
28. november 16:00
13. runde
Dudelange
FC Rodange 91
5 – 1
4. december 17:00
14. runde
RM Hamm Benfica
Dudelange
0 – 4
11. december 18:00
15. runde
CSKA Moskva
Dudelange
0 – 1
24. januar 12:00
Færdig
Molde
Dudelange
1 – 0
27. januar 15:00
Færdig
Dudelange
FC Progres Niederkorn
1 – 2
5. februar 16:00
16. runde
Dudelange
Jeunesse Esch
1 – 0
13. februar 16:00
17. runde
US Hostert
Dudelange
1 – 3
20. februar 16:00
18. runde
Dudelange
Racing FC Union Luxembourg
1 – 1
26. februar 16:00
19. runde
Union Titus Petange
Dudelange
0 – 1
6. marts 16:00
20. runde
Dudelange
US Mondorf les Bains
2 – 1
12. marts 16:00
21. runde
FC Etzella Ettelbruck
Dudelange
0 – 4
20. marts 16:00
22. runde
Dudelange
Differdang03
1 – 0
3. april 16:00
23. runde
FC Victoria Rosport
Dudelange
0 – 5
10. april 16:00
24. runde
Dudelange
Fola
2 – 3
16. april 18:00
25. runde
Una Strassen
Dudelange
3 – 1
24. april 16:00
26. runde
Dudelange
Swift Hesperange
1 – 0
1. maj 16:00
27. runde
FC Rodange 91
Dudelange
0 – 2
8. maj 16:00
28. runde
Dudelange
RM Hamm Benfica
7 – 0
15. maj 16:00
29. runde
FC Wiltz 71
Dudelange
0 – 3
22. maj 16:00
30. runde
Dudelange
Racing FC Union Luxembourg
2 – 3
27. maj 20:00
Finale
Dudelange
KF Tirana
vs
6. juli 19:30
1. runde
KF Tirana
Dudelange
vs
12. juli 20:00
1. runde