Luk
Logo for Differdang03

Om Differdang03

Land: Luxembourg
Stadion: Stade Municipal de Differdange
Placering: Differdange, Luxembourg
Træner: Paolo Amodio


Turneringer med deltagelse af Differdang03

Turnering Placering Form
Europa League Kvalifikation 1. Runde
har tabt seneste kamp
National Division #6
har vundet seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Differdang03 fra nyhedsarkivet

Nyheder om Differdang03

25/01 17:18
18/07 13:47
25/08 23:19


Spillertrup for Differdang03

Nr. Navn Position
1. Andrea Amodio (23 år) Målmand
2. Gianni Medina (19 år) Midtbane
3. Maxime De Taddeo (26 år) Forsvar
4. Kevin d'Anzico (20 år) Midtbane
5. Theo Brusco (21 år) Forsvar
8. Yannick Cervellera (20 år) Midtbane
9. Aurelien Joachim (34 år) Angreb
10. Goncalo Almeida (30 år) Angreb
11. Hugo Komano (21 år) Midtbane
16. Max Scherschel (19 år) Målmand
17. William Ferreira da Cruz (20 år) Midtbane
18. Sanoussy Balde (26 år) Midtbane
19. Shean Garlito (27 år) Midtbane
21. Dylan Lempereur (22 år) Forsvar
22. Andreas Buch (28 år) Angreb
23. Kilian Gulluni (22 år) Midtbane
25. Geoffrey Franzoni (30 år) Angreb
30. Kevin Straus (31 år) Målmand
41. Fadel Gobitaka (23 år) Midtbane
71. Joel Lopes (19 år) Midtbane
80. Bruno Nogueira (19 år) Forsvar
90. Edin Osmanovic (19 år) Forsvar
92. Quentin Pereira (29 år) Midtbane
Moise Sakava (20 år) Midtbane
Lucas Prudhomme (22 år) Midtbane
Martin Ramos (18 år) Midtbane
Ryan Lohei (20 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Swift Hesperange
Differdang03
3 – 1
22. august 19:30
1. runde
Zrinjski Mostar
Differdang03
3 – 0
27. august 20:00
1. runde
Differdang03
FC Victoria Rosport
2 – 3
30. august 19:00
2. runde
US Mondorf les Bains
Differdang03
1 – 3
13. september 16:00
3. runde
Differdang03
FC Etzella Ettelbruck
3 – 0
19. september 19:00
4. runde
US Hostert
Differdang03
4 – 5
23. september 20:00
5. runde
Differdang03
FC Rodange 91
1 – 0
27. september 16:00
6. runde
Differdang03
FC Wiltz 71
1 – 1
3. oktober 19:30
7. runde
Jeunesse Esch
Differdang03
1 – 4
21. oktober 20:00
8. runde
Differdang03
Racing FC Union Luxembourg
2 – 1
22. november 16:00
9. runde
RM Hamm Benfica
Differdang03
1 – 1
21. februar 16:00
12. runde
Differdang03
Union Titus Petange
2 – 2
24. februar 19:30
13. runde
FC Progres Niederkorn
Differdang03
1 – 1
28. februar 16:00
14. runde
Una Strassen
Differdang03
1 – 1
3. marts 19:30
10. runde
Differdang03
Fola
1 – 4
7. marts 16:00
15. runde
Differdang03
Dudelange
1 – 0
10. marts 19:30
11. runde
FC Victoria Rosport
Differdang03
3 – 2
14. marts 16:00
16. runde
Differdang03
US Mondorf les Bains
1 – 2
21. marts 16:00
17. runde
FC Etzella Ettelbruck
Differdang03
0 – 3
28. marts 16:00
18. runde
Differdang03
US Hostert
0 – 1
5. april 18:00
19. runde
FC Rodange 91
Differdang03
1 – 3
11. april 16:00
20. runde
Differdang03
Jeunesse Esch
1 – 2
21. april 19:30
22. runde
Racing FC Union Luxembourg
Differdang03
3 – 0
25. april 16:00
23. runde
Differdang03
Una Strassen
1 – 1
28. april 19:30
24. runde
Dudelange
Differdang03
3 – 1
2. maj 16:00
25. runde
Differdang03
RM Hamm Benfica
3 – 0
9. maj 16:00
26. runde
Union Titus Petange
Differdang03
0 – 2
12. maj 19:30
27. runde
Differdang03
FC Progres Niederkorn
0 – 3
16. maj 16:00
28. runde
FC Wiltz 71
Differdang03
0 – 2
19. maj 19:30
21. runde
Fola
Differdang03
5 – 0
22. maj 16:00
29. runde
Differdang03
Swift Hesperange
3 – 1
30. maj 16:00
30. runde