Luk
Logo for FC Floresti

Om FC Floresti

Land: Moldova


Turneringer med deltagelse af FC Floresti

Turnering Placering Form
National Division #8
har tabt samtlige kampe


Se flere relaterede nyheder om FC Floresti fra nyhedsarkivet

Nyheder om FC Floresti

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for FC Floresti

Navn Position
Igor Bondarenko (26 år) Forsvar
Ivan Voropai (23 år) Forsvar
Vladimir Covcenco (21 år) Forsvar
Vladimir Ghenaitis (26 år) Forsvar
Nicolai Bacalov (19 år) Forsvar
Andrei Cobet (24 år) Midtbane
Dmitri Semirov (25 år) Midtbane
Serghei Bobrov (30 år) Midtbane
Anatoli Cheptine (31 år) Midtbane
Artiom Zeleniuc (24 år) Midtbane
Laur Chitanu (21 år) Midtbane
Dimitru Maneacov (29 år) Angreb
Eugeniu Rebenja (26 år) Angreb
Igor Bugayev (37 år) Angreb
Grigore Coscodan (21 år) Angreb
Amobi Ifechukwu (24 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

FC Floresti
CS Petrocub
0 – 1
1. juli 17:00
1. runde
Zimbru
FC Floresti
4 – 0
17. juli 19:00
2. runde
FC Floresti
Dinamo-Auto
0 – 1
24. juli 17:00
3. runde
FC Floresti
FC Sheriff
1 – 3
31. juli 17:00
4. runde
FC Milsami Orhei
FC Floresti
4 – 1
8. august 19:00
5. runde
FC Floresti
FC Sfintul Gheorghe
1 – 5
15. august 17:00
6. runde
FC Balti
FC Floresti
3 – 1
20. august 19:00
7. runde
CS Petrocub
FC Floresti
2 – 0
25. august 19:00
8. runde
FC Floresti
Zimbru
1 – 3
11. september 16:00
9. runde
Dinamo-Auto
FC Floresti
1 – 0
18. september 16:00
10. runde
FC Sheriff
FC Floresti
4 – 0
22. september 18:00
11. runde
FC Floresti
FC Milsami Orhei
0 – 3
26. september 15:00
12. runde
FC Sfintul Gheorghe
FC Floresti
4 – 1
1. oktober 14:00
13. runde
FC Floresti
FC Balti
1 – 3
16. oktober 14:00
14. runde
FC Floresti
CS Petrocub
3 – 4
23. oktober 13:00
15. runde
Zimbru
FC Floresti
3 – 0
30. oktober 13:00
16. runde
FC Floresti
Dinamo-Auto
1 – 5
6. november 12:00
17. runde
FC Floresti
FC Sheriff
1 – 3
20. november 12:00
18. runde
FC Milsami Orhei
FC Floresti
5 – 0
28. november 12:00
19. runde
FC Floresti
FC Sfintul Gheorghe
vs
13. marts 16:00
20. runde
FC Balti
FC Floresti
vs
19. marts 16:00
21. runde
CS Petrocub
FC Floresti
vs
3. april 16:00
22. runde
FC Floresti
Zimbru
vs
9. april 16:00
23. runde
Dinamo-Auto
FC Floresti
vs
16. april 16:00
24. runde
FC Sheriff
FC Floresti
vs
21. april 16:00
25. runde
FC Floresti
FC Milsami Orhei
vs
29. april 16:00
26. runde
FC Sfintul Gheorghe
FC Floresti
vs
7. maj 16:00
27. runde
FC Floresti
FC Balti
vs
14. maj 16:00
28. runde