Luk
Logo for FC Sfintul Gheorghe

Om FC Sfintul Gheorghe

Land: Moldova
Træner: Serghei Cebotari


Turneringer med deltagelse af FC Sfintul Gheorghe

Turnering Placering Form
National Division #4
er ubesejret 5 kampe i træk
Europa Conference League Kvalifikation 1. Runde
har tabt samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 5 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om FC Sfintul Gheorghe fra nyhedsarkivet

Nyheder om FC Sfintul Gheorghe

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for FC Sfintul Gheorghe

Nr. Navn Position
1. Maxim Railean (21 år) Målmand
3. Maxim Focsa (29 år) Forsvar
5. Vitalie Plamadeala (37 år) Midtbane
7. Alexandru Suvorov (35 år) Midtbane
8. Renat Mochulyak (23 år) Midtbane
9. Roman Volkov (35 år) Angreb
13. Valeriy Stepanenko (23 år) Forsvar
15. Victor Stina (23 år) Midtbane
17. Petru Ojog (31 år) Midtbane
18. Ion Dragan (25 år) Angreb
19. Serghei Svinarenco (25 år) Forsvar
21. Eugen Slivca (32 år) Midtbane
22. Gian Luca (27 år) Forsvar
24. Sidy Sagna (32 år) Midtbane
25. Marius Maritoi (23 år) Målmand
33. Nicolae Calancea (35 år) Målmand
97. Anatolie Prepelita (24 år) Forsvar
Alexandru Osipov (21 år) Midtbane
Teodor Lungu (26 år) Midtbane
Maximilian Ihekuna (20 år) Midtbane
Jibril Ibrahimi (19 år) Midtbane
Ilie Damascan (26 år) Angreb
Artiom Carastoian (22 år) Angreb
Nicolai Solodovnicov (21 år) Angreb
Artyom Litvyakov (25 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

FC Milsami Orhei
FC Sfintul Gheorghe
1 – 1
2. juli 19:00
1. runde
Partizani
FC Sfintul Gheorghe
5 – 2
8. juli 20:00
1. runde
FC Sfintul Gheorghe
Partizani
2 – 3
15. juli 19:00
1. runde
Dinamo-Auto
FC Sfintul Gheorghe
2 – 2
18. juli 17:00
2. runde
FC Sfintul Gheorghe
FC Balti
1 – 1
25. juli 17:00
3. runde
CS Petrocub
FC Sfintul Gheorghe
5 – 0
1. august 19:00
4. runde
FC Sfintul Gheorghe
Zimbru
1 – 0
8. august 19:00
5. runde
FC Floresti
FC Sfintul Gheorghe
1 – 5
15. august 17:00
6. runde
FC Sfintul Gheorghe
FC Sheriff
vs
21. august 19:00
7. runde
FC Sfintul Gheorghe
FC Milsami Orhei
3 – 4
25. august 16:00
8. runde
FC Sfintul Gheorghe
Dinamo-Auto
0 – 1
12. september 16:00
9. runde
FC Balti
FC Sfintul Gheorghe
1 – 2
17. september 18:00
10. runde
FC Sfintul Gheorghe
CS Petrocub
0 – 1
21. september 15:00
11. runde
Zimbru
FC Sfintul Gheorghe
1 – 1
25. september 18:00
12. runde
FC Sfintul Gheorghe
FC Floresti
4 – 1
1. oktober 14:00
13. runde
FC Sheriff
FC Sfintul Gheorghe
4 – 0
16. oktober 17:00
14. runde
FC Milsami Orhei
FC Sfintul Gheorghe
2 – 2
23. oktober 16:00
15. runde
Dinamo-Auto
FC Sfintul Gheorghe
0 – 1
31. oktober 12:00
16. runde
FC Sfintul Gheorghe
FC Balti
1 – 0
5. november 12:00
17. runde
CS Petrocub
FC Sfintul Gheorghe
1 – 1
21. november 16:00
18. runde
Zimbru
FC Sfintul Gheorghe
1 – 1
27. november 16:00
19. runde
FC Floresti
FC Sfintul Gheorghe
vs
13. marts 16:00
20. runde
FC Sfintul Gheorghe
FC Sheriff
vs
19. marts 16:00
21. runde
FC Sfintul Gheorghe
FC Milsami Orhei
vs
3. april 16:00
22. runde
FC Sfintul Gheorghe
Dinamo-Auto
vs
8. april 16:00
23. runde
FC Balti
FC Sfintul Gheorghe
vs
17. april 16:00
24. runde
FC Sfintul Gheorghe
CS Petrocub
vs
22. april 16:00
25. runde
FC Sfintul Gheorghe
Zimbru
vs
30. april 16:00
26. runde
FC Sfintul Gheorghe
FC Floresti
vs
7. maj 16:00
27. runde
FC Sheriff
FC Sfintul Gheorghe
vs
14. maj 16:00
28. runde