Luk
Logo for KF Shkendija

Om KF Shkendija

Land: Nordmakedonien
Stadion: City Stadium Tetovo


Turneringer med deltagelse af KF Shkendija

Turnering Placering Form
Champions League Kvalifikation 1. Runde
har tabt samtlige kampe
Europa Conference League Kvalifikation 2. Runde
har tabt samtlige kampe
Prva Liga #3
er ubesejret 7 hjemmekampe i træk
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 7 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om KF Shkendija fra nyhedsarkivet

Nyheder om KF Shkendija

25/09 09:45
24/09 21:49
04/02 15:20
30/07 19:58
07/06 19:03
05/05 19:34
30/08 22:10
23/08 22:50
14/08 22:22
24/08 22:41


Spillertrup for KF Shkendija

Nr. Navn Position
1. Kostadin Zahov (34 år) Målmand
3. Antonio Pavic (27 år) Midtbane
4. Egzon Bejtulai (27 år) Forsvar
5. Armend Alimi (34 år) Midtbane
9. Dashmir Elezi (17 år) Angreb
10. Valmir Nafiu (27 år) Angreb
13. Igor Wanderson (25 år) Angreb
14. Ljupche Doriev (26 år) Forsvar
15. Leard Sadriu (20 år) Forsvar
16. Mevlan Murati (27 år) Forsvar
17. Arbin Zejnulai (22 år) Midtbane
19. Bruno Dita (28 år) Forsvar
20. Jan Krivak (28 år) Forsvar
21. Sabit Bilalli (24 år) Midtbane
22. Zija Merdjani (26 år) Forsvar
24. Medzit Neziri (31 år) Forsvar
25. Astrit Amzai (19 år) Målmand
30. Ferat Ramani (27 år) Målmand
32. Angelce Timovski (27 år) Midtbane
40. Bekim Redjepi (25 år) Målmand
55. Oktaj Rakipi (18 år) Midtbane
77. Florent Ramadani (21 år) Midtbane
95. Kamer Qaka (26 år) Midtbane
99. Rubin Hebaj (23 år) Angreb
Arlind Aliti (22 år) Forsvar
Jessie Guera Djou (24 år) Midtbane
Sindri Guri (28 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

KF Shkendija
Mura
0 – 1
6. juli 20:00
1. runde
Mura
KF Shkendija
5 – 0
13. juli 20:00
1. runde
Riga FC
KF Shkendija
2 – 0
22. juli 19:00
2. runde
KF Shkendija
Riga FC
0 – 1
29. juli 20:00
2. runde
GFK Tikves Kavadarci
KF Shkendija
0 – 0
8. august 17:30
1. runde
KF Shkendija
Renova
1 – 2
15. august 17:00
2. runde
FK Bregalnica Stip
KF Shkendija
3 – 3
18. august 17:00
3. runde
KF Shkendija
Makedonija GjP
4 – 0
22. august 16:00
4. runde
Pelister
KF Shkendija
2 – 2
28. august 16:00
5. runde
KF Shkendija
Shkupi
0 – 0
14. september 15:00
6. runde
FK Skopje
KF Shkendija
0 – 2
19. september 15:00
7. runde
FK Struga
KF Shkendija
1 – 1
26. september 15:00
8. runde
KF Shkendija
FK Borec
3 – 0
2. oktober 15:00
9. runde
FC Academy Pandev
KF Shkendija
2 – 1
16. oktober 14:00
10. runde
KF Shkendija
Rabotnicki
2 – 0
24. oktober 14:00
11. runde
KF Shkendija
GFK Tikves Kavadarci
1 – 1
30. oktober 14:00
12. runde
Renova
KF Shkendija
0 – 1
6. november 13:00
13. runde
KF Shkendija
FK Bregalnica Stip
1 – 0
21. november 13:00
14. runde
Makedonija GjP
KF Shkendija
1 – 2
28. november 13:00
15. runde
KF Shkendija
Pelister
2 – 1
5. december 13:00
16. runde
Shkupi
KF Shkendija
vs
8. december 13:00
17. runde
KF Shkendija
FK Skopje
vs
12. december 13:00
18. runde
KF Shkendija
FK Struga
vs
13. februar 14:00
19. runde
FK Borec
KF Shkendija
vs
20. februar 14:00
20. runde
KF Shkendija
FC Academy Pandev
vs
27. februar 14:00
21. runde
Rabotnicki
KF Shkendija
vs
6. marts 14:00
22. runde