LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for Aalesund

Om Aalesund

Land: Norge
Stadion: Color Line Stadion
Placering: Aalesund, Norge
Kapacitet: 10.778 tilskuere
Træner: Lars Bohinen


Turneringer med deltagelse af Aalesund

Turnering Placering Form
1. Division #1
er ubesejret i samtlige kampe
Pokal 2. Runde
har vundet samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret i samtlige kampe


Se flere relaterede nyheder om Aalesund fra nyhedsarkivet

Nyheder om Aalesund

02/04 09:55
19/02 13:04
09/12 20:21
25/11 17:56
30/09 19:50
25/09 21:05
26/08 20:23
21/02 19:33
16/02 09:05
14/02 09:12


Spillertrup for Aalesund

Nr. Navn Position
1. Andreas Lie (31 år) Målmand
3. Daniel Gretarsson (23 år) Forsvar
4. Jonas Grønner (25 år) Forsvar
5. Oddbjørn Lie (31 år) Forsvar
6. Kaj Ramsteijn (29 år) Forsvar
7. Erikson Lima (23 år) Midtbane
8. Fredrik Carlsen (29 år) Midtbane
9. Niklas Castro (23 år) Angreb
10. Holmbert Aron Fridjonsson (26 år) Midtbane
11. Aron Elis Thrandarson (24 år) Midtbane
13. Tarjei Aase Omenås (27 år) Målmand
14. Pape Habib Gueye (19 år) Angreb
15. Ståle Steen Sæthre (26 år) Midtbane
16. Jørgen Hatlehol (21 år) Midtbane
17. Sondre Brunstad Fet (22 år) Midtbane
18. David Kristjan Olafsson (24 år) Midtbane
19. Jernade Meade (26 år) Forsvar
20. Robert Sandnes (29 år) Forsvar
21. Peter Orry Larsen (29 år) Midtbane
22. Tega George Forsvar
23. Torbjørn Agdestein (27 år) Angreb
25. Kristoffer Hay (20 år) Forsvar
30. Izunna Uzochukwu (29 år) Midtbane
41. Markus Seehusen Karlsbakk (19 år) Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Start
Aalesund
0 – 1
30. marts 15:30
1. runde
Aalesund
Kongsvinger
1 – 0
6. april 15:30
2. runde
Sandefjord
Aalesund
1 – 1
13. april 15:30
3. runde
Aalesund
Skeid
4 – 2
22. april 18:00
4. runde
Notodden
Aalesund
0 – 1
28. april 15:00
5. runde
Bergsøy
Aalesund
0 – 3
1. maj 17:00
1. runde
Aalesund
Sogndal
3 – 1
4. maj 15:30
6. runde
Strømmen
Aalesund
1 – 2
12. maj 15:00
7. runde
Aalesund
Tromsdalen
5 – 0
16. maj 18:00
8. runde
Florø
Aalesund
0 – 1
22. maj 18:00
2. runde
Jerv
Aalesund
vs
26. maj 18:00
9. runde
Aalesund
Ull/Kisa
vs
2. juni 18:00
10. runde
Hamarkameratene
Aalesund
vs
16. juni 15:00
11. runde
Raufoss
Aalesund
vs
23. juni 18:00
12. runde
Aalesund
Sandnes
vs
30. juni 18:00
13. runde
KFUM
Aalesund
vs
21. juli 18:00
14. runde
Aalesund
Nest Sotra
vs
28. juli 18:00
15. runde
Skeid
Aalesund
vs
4. august 18:00
16. runde
Aalesund
Strømmen
vs
11. august 18:00
17. runde
Sogndal
Aalesund
vs
18. august 18:00
18. runde
Sandnes
Aalesund
vs
25. august 18:00
20. runde
Aalesund
Hamarkameratene
vs
28. august 18:00
19. runde
Aalesund
Jerv
vs
1. september 18:00
21. runde
Kongsvinger
Aalesund
vs
15. september 18:00
22. runde
Aalesund
KFUM
vs
18. september 18:00
23. runde
Aalesund
Notodden
vs
22. september 18:00
24. runde
Ull/Kisa
Aalesund
vs
29. september 18:00
25. runde
Aalesund
Raufoss
vs
6. oktober 18:00
26. runde
Tromsdalen
Aalesund
vs
20. oktober 18:00
27. runde
Aalesund
Start
vs
27. oktober 18:00
28. runde
Nest Sotra
Aalesund
vs
3. november 18:00
29. runde
Aalesund
Sandefjord
vs
10. november 18:00
30. runde