LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for KFUM

Om KFUM

Land: Norge
Stadion: KFUM Arena
Placering: Oslo, Norge
Kapacitet: 1.500 tilskuere
Træner: Jørgen Isnes


Turneringer med deltagelse af KFUM

Turnering Placering Form
1. Division #5
har vundet 3 hjemmekampe i træk
Pokal 2. Runde
har vundet samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om KFUM fra nyhedsarkivet

Nyheder om KFUM

29/05 20:08


Spillertrup for KFUM

Nr. Navn Position
1. Simon Thomas (29 år) Målmand
3. Dadi Dodou Gaye (24 år) Forsvar
5. Håkon Aalmen (28 år) Forsvar
6. Daniel Fredheim Holm (33 år) Midtbane
7. Robin Rasch (25 år) Forsvar
8. Stian Sortevik (30 år) Midtbane
9. Abdul-Basit Agouda (20 år) Angreb
11. Moses Mawa (22 år) Angreb
12. Knut-André Skjærstein (23 år) Målmand
15. Mansour Gueye (25 år) Forsvar
16. Fisnik Kastrati (22 år) Midtbane
18. Olav Øby (24 år) Midtbane
21. Tore André Sørås (20 år) Midtbane
22. Fredrik Levorstad (25 år) Midtbane
23. Marius Brevig (28 år) Forsvar
25. Tobias Collett (22 år) Midtbane
26. Lars Olden Larsen (20 år) Midtbane
28. Emmanuel Troudart (25 år) Midtbane
31. Kristian Brix (28 år) Midtbane
33. Jørgen Hammer (28 år) Forsvar
37. Håkon Stavrum (20 år) Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Sandefjord
KFUM
1 – 0
31. marts 18:00
1. runde
KFUM
Start
1 – 2
7. april 15:00
2. runde
Kongsvinger
KFUM
0 – 0
14. april 15:00
3. runde
KFUM
Nest Sotra
2 – 1
22. april 15:00
4. runde
Sandnes
KFUM
2 – 3
28. april 18:00
5. runde
Nordstrand
KFUM
0 – 1
1. maj 15:00
1. runde
KFUM
Jerv
5 – 0
5. maj 18:00
6. runde
Sogndal
KFUM
4 – 2
11. maj 15:30
7. runde
KFUM
Strømmen
1 – 0
16. maj 18:00
8. runde
Asker
KFUM
2 – 3
22. maj 18:00
2. runde
Tromsdalen
KFUM
vs
25. maj 15:30
9. runde
KFUM
Notodden
vs
2. juni 18:00
10. runde
Skeid
KFUM
vs
16. juni 18:00
11. runde
KFUM
Hamarkameratene
vs
23. juni 18:00
12. runde
Ull/Kisa
KFUM
vs
30. juni 18:00
13. runde
KFUM
Aalesund
vs
21. juli 18:00
14. runde
KFUM
Raufoss
vs
28. juli 18:00
15. runde
Nest Sotra
KFUM
vs
4. august 18:00
16. runde
KFUM
Sandnes
vs
11. august 18:00
17. runde
Hamarkameratene
KFUM
vs
18. august 18:00
18. runde
Jerv
KFUM
vs
21. august 18:00
19. runde
KFUM
Ull/Kisa
vs
25. august 18:00
20. runde
Notodden
KFUM
vs
1. september 18:00
21. runde
KFUM
Skeid
vs
15. september 15:00
22. runde
Aalesund
KFUM
vs
18. september 18:00
23. runde
KFUM
Sandefjord
vs
22. september 15:00
24. runde
Raufoss
KFUM
vs
29. september 15:00
25. runde
KFUM
Tromsdalen
vs
6. oktober 15:00
26. runde
Start
KFUM
vs
20. oktober 18:00
27. runde
KFUM
Kongsvinger
vs
27. oktober 14:00
28. runde
Strømmen
KFUM
vs
3. november 18:00
29. runde
KFUM
Sogndal
vs
10. november 18:00
30. runde