LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for Skeid

Om Skeid

Land: Norge
Træner: Tom Nordlie


Turneringer med deltagelse af Skeid

Turnering Placering Form
1. Division #12
har ikke vundet i samtlige udekampe
Pokal 2. Runde
har vundet samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Skeid fra nyhedsarkivet

Nyheder om Skeid

31/03 16:55
24/05 20:37
16/08 20:10
04/11 16:14
14/10 20:08
10/04 08:22
12/07 22:35


Spillertrup for Skeid

Nr. Navn Position
1. Adrian Jonuzi Møller (22 år) Målmand
2. Mats Andersen (22 år) Forsvar
3. Stian Pettersen (28 år) Midtbane
4. Kim Eugen Skogsrud (26 år) Forsvar
5. Tom Even Skogsrud (26 år) Forsvar
6. Mohammed Mahnin (26 år) Midtbane
7. Hassan Mohamed Yusuf (22 år) Angreb
8. Mustafa Hassan Ahmad (29 år) Angreb
9. David Tavakoli (26 år) Angreb
10. Mesut Can (27 år) Angreb
11. Johnny Per Buduson (27 år) Angreb
12. Emil Fiskvik Målmand
15. Sander Flåte (23 år) Angreb
16. Johannes Andres Nunez Godoy (22 år) Angreb
17. Ayoub Aleesami (23 år) Forsvar
19. Ahmed El-Amrani (27 år) Forsvar
20. Morten Berre (43 år) Angreb
22. Henning Tønsberg Andresen (22 år) Midtbane
23. Mathias Dahl Abelsen (24 år) Midtbane
24. David Hickson Gyedu (21 år) Angreb
25. Jonas Bergersen (24 år) Midtbane
29. Matarr Kah Forsvar
30. Idar Nordby Lysgård (24 år) Målmand
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Skeid
Hamarkameratene
1 – 0
31. marts 15:00
1. runde
Notodden
Skeid
1 – 1
7. april 18:00
2. runde
Skeid
Jerv
0 – 0
14. april 15:00
3. runde
Aalesund
Skeid
4 – 2
22. april 18:00
4. runde
Skeid
Tromsdalen
3 – 0
28. april 18:00
5. runde
Ready
Skeid
0 – 9
1. maj 18:00
1. runde
Ull/Kisa
Skeid
3 – 2
5. maj 18:00
6. runde
Skeid
Raufoss
2 – 3
12. maj 18:00
7. runde
Sandefjord
Skeid
1 – 0
16. maj 18:00
8. runde
Kjelsås
Skeid
3 – 4
22. maj 18:00
2. runde
Skeid
Sandnes
vs
26. maj 18:00
9. runde
Start
Skeid
vs
2. juni 18:00
10. runde
Skeid
KFUM
vs
16. juni 18:00
11. runde
Sogndal
Skeid
vs
23. juni 18:00
12. runde
Skeid
Nest Sotra
vs
30. juni 18:00
13. runde
Strømmen
Skeid
vs
21. juli 18:00
14. runde
Kongsvinger
Skeid
vs
28. juli 18:00
15. runde
Skeid
Aalesund
vs
4. august 18:00
16. runde
Tromsdalen
Skeid
vs
11. august 18:00
17. runde
Skeid
Sandefjord
vs
18. august 18:00
18. runde
Skeid
Start
vs
21. august 18:00
19. runde
Jerv
Skeid
vs
25. august 18:00
20. runde
Skeid
Kongsvinger
vs
1. september 18:00
21. runde
KFUM
Skeid
vs
15. september 15:00
22. runde
Skeid
Sogndal
vs
18. september 15:00
23. runde
Nest Sotra
Skeid
vs
22. september 15:00
24. runde
Skeid
Strømmen
vs
29. september 15:00
25. runde
Hamarkameratene
Skeid
vs
6. oktober 18:00
26. runde
Skeid
Ull/Kisa
vs
20. oktober 15:00
27. runde
Sandnes
Skeid
vs
27. oktober 18:00
28. runde
Skeid
Notodden
vs
3. november 18:00
29. runde
Raufoss
Skeid
vs
10. november 18:00
30. runde