Luk
Logo for Alta

Om Alta

Land: Norge


Turneringer med deltagelse af Alta

Turnering Placering Form
2. Divisjon Avd. 1 #5
har ikke vundet 7 kampe i træk
2. Divisjon Avd. 1 Oprykning Gruppe #3
er ubesejret i samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 6 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Alta fra nyhedsarkivet

Nyheder om Alta

19/10 20:02
25/05 19:56
11/05 19:51
19/06 19:53
26/01 13:48
01/05 07:48


Spillertrup for Alta

Nr. Navn Position
1. Maris Eltermanis (39 år) Målmand
3. Øivind V. Olsen (30 år) Forsvar
4. Mats Frede Hansen (28 år) Forsvar
7. Dag Andreas Balto (28 år) Midtbane
8. Magnus Nikolaisen (31 år) Angreb
9. Håvard Nome (30 år) Midtbane
10. Svein Ove Thomassen (31 år) Midtbane
12. Morten Gamst Pedersen (39 år) Midtbane
14. Felix Adrian Jacobsen (23 år) Midtbane
16. Niklas Antonsen (22 år) Angreb
19. Runar Overvik (26 år) Forsvar
20. Hans Norbye (33 år) Forsvar
22. Joergen Hammari Angreb
23. Christian Reginiussen (31 år) Midtbane
24. Tom Emaus (18 år) Angreb
26. Marco Johannessen (19 år) Midtbane
27. Paal Even Heggelund Angreb
34. Hikmat Nazari (19 år) Forsvar
Grzegorz Flasza (32 år) Målmand
Andreas Markussen (33 år) Forsvar
Nikita Kolesovs (24 år) Forsvar
Mathias Dahl Abelsen (26 år) Midtbane
Sondre Laugsand (25 år) Midtbane
Rickard Ellingsen Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Alta
Tromsdalen
1 – 0
10. juli 19:30
1. runde
Fløya
Alta
0 – 0
12. juli 16:00
14. runde
Kjelsås
Alta
2 – 3
18. juli 16:00
2. runde
Alta
Skeid
0 – 0
19. juli 14:00
15. runde
Alta
Brattvåg
1 – 1
25. juli 16:00
3. runde
Moss
Alta
0 – 2
1. august 16:00
4. runde
Florø
Alta
1 – 2
8. august 15:00
5. runde
Alta
Senja
4 – 1
15. august 14:00
6. runde
Alta
Moss
0 – 0
16. august 14:00
16. runde
Kvik Halden
Alta
0 – 0
22. august 18:00
17. runde
Fløya
Alta
1 – 4
23. august 18:30
7. runde
Alta
Kvik Halden
4 – 1
30. august 14:00
8. runde
Alta
Vålerenga 2
0 – 0
31. august 18:00
18. runde
Hødd
Alta
2 – 0
5. september 14:00
9. runde
Hødd
Alta
0 – 0
5. september 14:00
19. runde
Alta
Senja
0 – 0
12. september 14:00
20. runde
Fredrikstad
Alta
3 – 0
12. september 16:00
10. runde
Brattvåg
Alta
0 – 0
19. september 14:00
21. runde
Alta
Skeid
3 – 1
20. september 14:30
11. runde
Eidsvold TF
Alta
2 – 0
26. september 16:00
12. runde
Alta
Eidsvold TF
0 – 0
27. september 14:00
22. runde
Alta
Vålerenga 2
1 – 2
3. oktober 15:00
13. runde
Kjelsås
Alta
0 – 0
3. oktober 16:00
23. runde
Brattvåg
Alta
2 – 3
10. oktober 16:30
1. runde
Alta
Florø
0 – 0
11. oktober 13:00
24. runde
Fredrikstad
Alta
0 – 0
17. oktober 13:00
25. runde
Alta
Kvik Halden
4 – 4
18. oktober 14:00
2. runde
Alta
Tromsdalen
0 – 0
24. oktober 13:00
26. runde
Alta
Skeid
vs
31. oktober 16:00
4. runde
Fredrikstad
Alta
vs
7. november 16:00
5. runde
Alta
Hødd
vs
14. november 16:00
6. runde
Tromsdalen
Alta
vs
21. november 13:00
7. runde