Luk
Logo for Skeid

Om Skeid

Land: Norge


Turneringer med deltagelse af Skeid

Turnering Placering Form
2. Divisjon Avd. 1 Oprykning Gruppe #5
har vundet seneste kamp
2. Divisjon Avd. 1 #3
er ubesejret 6 kampe i træk
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 6 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Skeid fra nyhedsarkivet

Nyheder om Skeid

02/11 18:48
27/10 19:59
31/03 16:55
24/05 20:37
16/08 20:10
04/11 16:14
14/10 20:08
10/04 08:22
12/07 22:35


Spillertrup for Skeid

Nr. Navn Position
1. Lars Kvarekvål (20 år) Målmand
2. Mats Andersen (23 år) Forsvar
4. Fredrik Tobias Berglie (23 år) Midtbane
5. Håkon Butli Hammer (20 år) Midtbane
6. Simen Hestnes (24 år) Midtbane
7. Hassan Mohamed Yusuf (24 år) Midtbane
8. Stian Pettersen (29 år) Angreb
9. Johnny Per Buduson (29 år) Angreb
10. Felix Anthonessen (21 år) Midtbane
11. David Hickson Gyedu (23 år) Angreb
12. Emil Fiskvik (28 år) Målmand
14. Henning Tønsberg Andresen (23 år) Midtbane
15. Marcus Victorio (20 år) Angreb
16. Abel William Stensrud (18 år) Angreb
17. Hayder Altai (22 år) Forsvar
19. Matarr Kah (25 år) Forsvar
20. Adonai Kidane (22 år) Forsvar
21. Taofeek Ismaheel (20 år) Angreb
22. Marius Brinck Rygel (21 år) Forsvar
23. Rasmus Rude Lone (20 år) Angreb
25. Daniel Omoya Braaten (38 år) Angreb
26. Theodor Kramarics (20 år) Angreb
30. Idar Nordby Lysgård (26 år) Målmand
31. Michael Lie (24 år) Målmand
32. Hans Jacob Thomsen (19 år) Forsvar
33. Christoffer Vie Angell (24 år) Forsvar
Öystein Vestvatn (28 år) Midtbane
Shadi Ali (25 år) Midtbane
Jonas Bergersen (26 år) Midtbane
Anders Johansen (21 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Skeid
Brattvåg
2 – 1
12. juli 13:00
1. runde
Skeid
Kvik Halden
0 – 0
12. juli 16:00
14. runde
Alta
Skeid
0 – 0
19. juli 14:00
15. runde
Fløya
Skeid
0 – 6
19. juli 16:30
2. runde
Skeid
Kvik Halden
0 – 1
25. juli 16:00
3. runde
Fredrikstad
Skeid
2 – 1
1. august 16:00
4. runde
Skeid
Eidsvold TF
2 – 0
8. august 14:00
5. runde
Skeid
Hødd
0 – 0
16. august 15:00
16. runde
Hødd
Skeid
1 – 0
16. august 17:00
6. runde
Vålerenga 2
Skeid
2 – 2
23. august 16:00
7. runde
Vålerenga 2
Skeid
0 – 0
24. august 19:00
17. runde
Skeid
Florø
2 – 1
29. august 13:00
8. runde
Skeid
Senja
0 – 0
30. august 16:00
18. runde
Moss
Skeid
2 – 5
5. september 16:00
9. runde
Moss
Skeid
0 – 0
6. september 18:00
19. runde
Skeid
Kjelsås
0 – 0
12. september 14:00
20. runde
Skeid
Tromsdalen
3 – 2
13. september 17:00
10. runde
Eidsvold TF
Skeid
0 – 0
19. september 15:00
21. runde
Alta
Skeid
3 – 1
20. september 14:30
11. runde
Skeid
Brattvåg
0 – 0
27. september 16:00
22. runde
Skeid
Senja
2 – 0
27. september 16:00
12. runde
Florø
Skeid
0 – 0
3. oktober 14:00
23. runde
Kjelsås
Skeid
2 – 3
3. oktober 15:00
13. runde
Skeid
Tromsdalen
0 – 0
11. oktober 17:00
24. runde
Fløya
Skeid
0 – 0
17. oktober 13:00
25. runde
Hødd
Skeid
1 – 2
18. oktober 14:00
2. runde
Skeid
Fredrikstad
0 – 0
24. oktober 13:00
26. runde
Skeid
Kvik Halden
vs
24. oktober 16:00
3. runde
Alta
Skeid
vs
31. oktober 16:00
4. runde
Skeid
Tromsdalen
vs
8. november 13:00
5. runde
Skeid
Fredrikstad
vs
14. november 16:00
6. runde
Brattvåg
Skeid
vs
21. november 13:00
7. runde