Luk
Logo for Fløya

Om Fløya

Land: Norge


Turneringer med deltagelse af Fløya

Turnering Placering Form
2. Divisjon Avd. 1 #13
har ikke vundet 8 udekampe i træk
Pokal 2. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har tabt 6 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Fløya fra nyhedsarkivet

Nyheder om Fløya

06/05 19:56


Spillertrup for Fløya

Nr. Navn Position
1. Markus Strige Hardy (20 år) Målmand
2. Håvard Mannsverk (23 år) Midtbane
4. Trygve Kristoffersen (20 år) Forsvar
8. Abdikani Mohammed Midtbane
9. Scott Alexander Fitzgerald (28 år) Angreb
11. Birk Berg-Johansen (22 år) Angreb
13. Henrik Fløgum (22 år) Forsvar
15. Mads Aimar Bakkeby (23 år) Forsvar
16. Mathias Johnsen Warvik (21 år) Angreb
17. Kristoffer Mikalsen (27 år) Angreb
18. Vebjørn Atle Skorpen (24 år) Angreb
19. Magnus Mikkelsen (22 år) Angreb
20. Jørgen Rafaelsen (30 år) Midtbane
23. Yngvar Johansen (28 år) Forsvar
24. Martin Rydningen (22 år) Angreb
25. Marcus Ellingsen Andersen (20 år) Målmand
68. Øyvind Sandnes Olsen (24 år) Forsvar
80. Christer Johansen (22 år) Forsvar
96. Mikkel Aarseth (20 år) Midtbane
Tom-Erik Bang Kristiansen (29 år) Forsvar
Fredrik Michalsen (25 år) Midtbane
Tobias Schjetne (30 år) Midtbane
Tobias Lind (20 år) Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Kongsvinger
Fløya
4 – 1
20. juni 16:00
1. runde
Fløya
Eidsvold TF
0 – 3
26. juni 15:30
2. runde
Fløya
Tromsdalen
1 – 1
30. juni 19:00
3. runde
Fløya
Moss
2 – 5
3. juli 13:00
4. runde
Fløya
Asker
1 – 4
7. juli 16:30
5. runde
Florø
Fløya
1 – 1
17. juli 19:30
7. runde
Fløya
Kvik Halden
1 – 1
21. juli 16:30
8. runde
Fløya
Tromsdalen
6 – 5
24. juli 14:00
1. runde
Vålerenga 2
Fløya
1 – 1
28. juli 16:00
9. runde
Fløya
KFUM
1 – 5
31. juli 16:00
2. runde
Fløya
Senja
1 – 1
4. august 19:00
10. runde
Hødd
Fløya
1 – 0
14. august 19:30
11. runde
Fløya
Alta
2 – 4
18. august 19:00
12. runde
Bærum
Fløya
1 – 2
22. august 16:00
13. runde
Moss
Fløya
6 – 0
5. september 16:00
16. runde
Brattvåg
Fløya
3 – 1
8. september 14:00
6. runde
Senja
Fløya
1 – 1
11. september 16:00
17. runde
Asker
Fløya
3 – 2
15. september 16:30
15. runde
Fløya
Hødd
2 – 6
19. september 13:00
18. runde
Fløya
Vålerenga 2
1 – 1
23. september 16:45
14. runde
Kvik Halden
Fløya
2 – 2
26. september 16:00
19. runde
Fløya
Brattvåg
4 – 3
3. oktober 12:30
20. runde
Tromsdalen
Fløya
6 – 0
6. oktober 19:00
21. runde
Fløya
Bærum
1 – 2
16. oktober 16:00
22. runde
Fløya
Kongsvinger
0 – 3
23. oktober 16:00
23. runde
Eidsvold TF
Fløya
2 – 0
31. oktober 16:00
24. runde
Fløya
Florø
1 – 2
6. november 13:00
25. runde
Alta
Fløya
5 – 1
14. november 13:00
26. runde