Luk
Logo for Florø

Om Florø

Land: Norge


Turneringer med deltagelse af Florø

Turnering Placering Form
2. Divisjon Avd. 1 #12
er ubesejret 3 kampe i træk
Pokal 2. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 3 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Florø fra nyhedsarkivet

Nyheder om Florø

06/03 15:11
30/01 09:26
29/01 14:35
24/11 10:30
22/11 19:06
11/11 15:03
04/11 13:53
30/09 18:13
15/03 08:51
13/03 11:55


Spillertrup for Florø

Nr. Navn Position
1. Maciej Raniowski (25 år) Målmand
2. Torkel Aaroenes (21 år) Forsvar
3. Daniel Hamde (18 år) Forsvar
4. Akim Sairinen (27 år) Forsvar
5. Christer Husa (32 år) Forsvar
7. Even Vetaas (23 år) Midtbane
8. Dino Omerovic (25 år) Midtbane
10. Sofiane Dia (27 år) Angreb
11. Vetle Fiskerstrand (21 år) Angreb
15. Leander-Nikolai Hoeyvik (18 år) Forsvar
16. Olawale Tanimowo (24 år) Angreb
17. Kim Vik (35 år) Angreb
18. Even Johan Pereira Haslerud (20 år) Midtbane
19. Joni Mäkelä (28 år) Midtbane
20. Adan Abadala Hussein (19 år) Midtbane
23. Halvor Solheim Olsen (27 år) Midtbane
24. Oscar Nordal (18 år) Midtbane
25. Kim-Christian Liset (17 år) Angreb
Haavard Hetle (18 år) Målmand
Matias Finnestrand (22 år) Målmand
Lars Yonas Larsen (20 år) Forsvar
Sergio Oulu (28 år) Forsvar
Alexander Roenning-Olsen (22 år) Midtbane
Rodrigo Lima (22 år) Midtbane
Kristoffer Haukaas Steinset (16 år) Midtbane
Vladan Radojkic (24 år) Midtbane
Enok Naustdal (16 år) Angreb
Nelsinho (26 år) Angreb
George Nuah Gibson (21 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Eidsvold TF
Florø
4 – 1
19. juni 15:00
1. runde
Florø
Kvik Halden
0 – 1
26. juni 14:00
2. runde
Brattvåg
Florø
3 – 1
30. juni 18:00
3. runde
Tromsdalen
Florø
3 – 0
4. juli 14:00
4. runde
Florø
Moss
0 – 2
7. juli 16:30
5. runde
Kongsvinger
Florø
4 – 0
11. juli 15:00
6. runde
Florø
Fløya
1 – 1
17. juli 19:30
7. runde
Florø
Hødd
1 – 4
21. juli 18:00
8. runde
Årdal
Florø
0 – 1
24. juli 16:00
1. runde
Asker
Florø
2 – 0
28. juli 18:00
9. runde
Florø
Sogndal
1 – 5
31. juli 15:00
2. runde
Florø
Vålerenga 2
1 – 2
3. august 18:00
10. runde
Senja
Florø
1 – 2
15. august 14:00
11. runde
Florø
Bærum
1 – 1
18. august 17:00
12. runde
Alta
Florø
3 – 0
22. august 14:00
13. runde
Florø
Asker
2 – 1
28. august 14:00
14. runde
Hødd
Florø
7 – 1
1. september 18:00
15. runde
Florø
Senja
3 – 0
4. september 15:00
16. runde
Bærum
Florø
3 – 2
11. september 15:00
17. runde
Florø
Alta
1 – 2
18. september 16:00
18. runde
Vålerenga 2
Florø
3 – 2
27. september 18:00
19. runde
Florø
Kongsvinger
0 – 5
2. oktober 15:00
20. runde
Kvik Halden
Florø
3 – 2
9. oktober 14:00
21. runde
Florø
Brattvåg
1 – 2
16. oktober 14:00
22. runde
Moss
Florø
3 – 1
23. oktober 16:00
23. runde
Florø
Tromsdalen
1 – 1
31. oktober 13:00
24. runde
Fløya
Florø
1 – 2
6. november 13:00
25. runde
Florø
Eidsvold TF
3 – 1
14. november 13:00
26. runde