Luk
Logo for Moss

Om Moss

Land: Norge


Turneringer med deltagelse af Moss

Turnering Placering Form
2. Divisjon Avd. 1 #10
har ikke vundet 7 udekampe i træk
Pokal 3. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet 2 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Moss fra nyhedsarkivet

Nyheder om Moss

24/05 20:37
23/09 12:53
28/05 09:32
06/01 12:42
23/12 15:33
12/10 20:58
28/07 11:34
30/06 12:19
07/11 08:18
14/10 20:08


Spillertrup for Moss

Nr. Navn Position
1. Andreas Wasenius (21 år) Målmand
3. Christoffer Guttulsroed (22 år) Forsvar
4. Stian Andersen (22 år) Forsvar
5. Emmanuel Troudart (28 år) Forsvar
6. Jørgen Nilsen (26 år) Midtbane
7. Mikkel Aleksander Aarstrand (25 år) Angreb
8. Endreas Tesfai (20 år) Midtbane
9. Christoffer Skårn (28 år) Angreb
10. Thomas Klaussen (33 år) Angreb
11. Thomas Klemetsen Jakobsen (22 år) Angreb
14. Adonai Kidane (23 år) Forsvar
15. Besian Kadri (23 år) Forsvar
18. Leonard Getz (22 år) Midtbane
20. Willy Sanneh (24 år) Forsvar
21. Dani Mederos (31 år) Målmand
22. Uno Kristian Pedersen (21 år) Forsvar
23. Fredrik Wasenius (21 år) Midtbane
24. Magnus Fagernes (20 år) Angreb
25. Momodou Lion Njie (19 år) Forsvar
26. Aleksander Andresen (16 år) Angreb
Mathias Eriksen (26 år) Målmand
Nicklas Lagesen (20 år) Målmand
Aksel Baran Potur (19 år) Forsvar
Wachirawut Phudithip (22 år) Midtbane
Noah Alexandersson (20 år) Midtbane
Sebastian Pedersen (22 år) Angreb
Oliver Aaser Midtgaard (20 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Alta
Moss
3 – 1
19. juni 18:00
1. runde
Moss
Vålerenga 2
2 – 5
26. juni 16:00
2. runde
Senja
Moss
0 – 0
30. juni 18:00
3. runde
Fløya
Moss
2 – 5
3. juli 13:00
4. runde
Florø
Moss
0 – 2
7. juli 16:30
5. runde
Moss
Bærum
2 – 2
11. juli 18:00
6. runde
Hødd
Moss
1 – 1
17. juli 16:00
7. runde
Moss
Asker
0 – 4
22. juli 19:00
8. runde
Vestfossen
Moss
1 – 3
25. juli 18:00
1. runde
Moss
Eidsvold TF
1 – 3
28. juli 19:00
9. runde
Moss
Fredrikstad
3 – 1
1. august 18:00
2. runde
Tromsdalen
Moss
3 – 0
4. august 15:00
10. runde
Moss
Kongsvinger
0 – 4
14. august 16:00
11. runde
Brattvåg
Moss
3 – 3
18. august 14:00
12. runde
Moss
Kvik Halden
0 – 2
21. august 16:00
13. runde
Kongsvinger
Moss
5 – 1
28. august 15:00
14. runde
Moss
Brattvåg
1 – 0
1. september 14:00
15. runde
Moss
Fløya
6 – 0
5. september 16:00
16. runde
Eidsvold TF
Moss
2 – 2
18. september 16:00
18. runde
Moss
Sandnes
1 – 7
22. september 18:00
3. runde
Bærum
Moss
4 – 1
25. september 15:00
19. runde
Moss
Alta
3 – 0
2. oktober 16:00
20. runde
Moss
Senja
4 – 0
10. oktober 16:30
21. runde
Asker
Moss
2 – 1
16. oktober 16:00
22. runde
Moss
Florø
vs
23. oktober 16:00
23. runde
Moss
Tromsdalen
vs
27. oktober 16:30
17. runde
Kvik Halden
Moss
vs
30. oktober 13:00
24. runde
Moss
Hødd
vs
6. november 13:00
25. runde
Vålerenga 2
Moss
vs
14. november 13:00
26. runde