Luk
Logo for Arendal

Om Arendal

Land: Norge


Turneringer med deltagelse af Arendal

Turnering Placering Form
2. Divisjon Avd. 2 #2
er ubesejret i samtlige hjemmekampe
Pokal 3. Runde
har tabt seneste kamp
1. Division Kvalifikation Semifinale
har ikke vundet i samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret i samtlige hjemmekampe


Se flere relaterede nyheder om Arendal fra nyhedsarkivet

Nyheder om Arendal

24/07 17:40
18/02 10:15
21/12 17:54
15/12 10:51
25/09 09:51
28/03 12:00
23/03 16:02
21/03 14:06
19/03 17:15
22/12 07:00


Spillertrup for Arendal

Nr. Navn Position
1. Jonathan Strand Byttingsvik (23 år) Målmand
2. Kristian Strande (24 år) Forsvar
3. Olav Hovstad (26 år) Angreb
5. Ilir Kukleci (23 år) Forsvar
6. Avni Pepa (33 år) Forsvar
7. Preben Skeie (27 år) Midtbane
8. Rasmus Lynge Christensen (30 år) Angreb
9. Andreas Hellum (24 år) Angreb
10. Jakob Rasmussen (34 år) Midtbane
11. Ermal Hajdari (29 år) Midtbane
13. Sune Kiilerich (30 år) Forsvar
16. Kim Kvaalen (30 år) Midtbane
17. Håvard Meinseth (22 år) Midtbane
18. Markus Jørgensen Håbestad (22 år) Angreb
19. Ole Marius Håbestad (25 år) Angreb
21. Tobias Hafstad (19 år) Angreb
22. Magnus Noerby Madsen (20 år) Forsvar
77. Mads Nørby Rønn Madsen (27 år) Forsvar
Lars Jendal (22 år) Målmand
Sebastian Remme Berge (26 år) Midtbane
Stefan Mladenovic (27 år) Midtbane
Redon Pllana (18 år) Midtbane
Dirirsa Gamachis (20 år) Midtbane
Kristian Eriksen (23 år) Angreb
Mathias Johansen (26 år) Angreb
Daniel Roppestad (21 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Skeid
Arendal
1 – 2
19. juni 16:00
1. runde
Arendal
Oeygarden FK
3 – 1
26. juni 15:00
2. runde
Vard Haugesund
Arendal
0 – 1
30. juni 17:00
3. runde
Rosenborg 2
Arendal
0 – 4
5. juli 16:00
4. runde
Arendal
Fram Larvik
2 – 1
8. juli 19:00
5. runde
Notodden
Arendal
1 – 2
11. juli 16:00
6. runde
Arendal
Nardo
2 – 2
18. juli 13:00
7. runde
Egersund
Arendal
3 – 0
21. juli 18:00
8. runde
Mandalskameratene
Arendal
1 – 2
24. juli 15:00
1. runde
Arendal
Flekkerøy
1 – 1
28. juli 19:00
9. runde
Arendal
Sandefjord
5 – 4
1. august 18:00
2. runde
Sotra Sportsklubb
Arendal
4 – 1
4. august 16:00
10. runde
Arendal
Levanger
1 – 1
14. august 12:00
11. runde
Kjelsås
Arendal
2 – 2
18. august 19:00
12. runde
Arendal
Odds Ballklubb 2
3 – 0
23. august 19:00
13. runde
Flekkerøy
Arendal
2 – 2
28. august 15:00
14. runde
Arendal
Sotra Sportsklubb
4 – 1
1. september 16:00
15. runde
Levanger
Arendal
3 – 1
5. september 15:00
16. runde
Arendal
Kjelsås
0 – 0
11. september 16:00
17. runde
Nardo
Arendal
2 – 2
19. september 16:00
18. runde
Nardo
Arendal
7 – 5
22. september 18:00
3. runde
Arendal
Skeid
2 – 2
25. september 16:00
19. runde
Fram Larvik
Arendal
1 – 1
2. oktober 15:00
20. runde
Arendal
Notodden
2 – 1
9. oktober 16:00
21. runde
Arendal
Rosenborg 2
9 – 2
14. oktober 16:30
22. runde
Oeygarden FK
Arendal
3 – 1
23. oktober 13:30
23. runde
Arendal
Vard Haugesund
1 – 0
30. oktober 14:00
24. runde
Odds Ballklubb 2
Arendal
2 – 3
6. november 13:00
25. runde
Arendal
Egersund
5 – 2
14. november 13:00
26. runde
Hødd
Arendal
2 – 1
20. november 16:00
Semifinaler
Arendal
Hødd
2 – 2
27. november 15:00
Semifinaler