LeoVegas.dk ready? betfair Casino Casino24 Advertisement
Logo for Strømsgodset

Om Strømsgodset

Land: Norge
Stadion: Marienlyst Stadion
Placering: Drammen, Norge
Kapacitet: 8.935 tilskuere
Træner: Bjørn Petter Ingebretsen


Turneringer med deltagelse af Strømsgodset

Turnering Placering Form
Eliteserien #13
har ikke vundet 3 kampe i træk
Pokal Finale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 4 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Strømsgodset fra nyhedsarkivet

Nyheder om Strømsgodset

02/12 15:09
24/11 19:55
04/11 21:53
26/08 19:58
09/08 13:14
05/08 19:53
23/07 16:55
10/07 14:31
09/07 21:35
24/06 19:53


Spillertrup for Strømsgodset

Nr. Navn Fysik Position
1. Espen Bugge Pettersen (38 år) 189 cm / 87 kg Målmand
2. Mounir Hamoud (33 år) 177 cm / 69 kg Forsvar
3. Jonathan Parr (30 år) 182 cm / 75 kg Forsvar
4. Kim André Madsen (29 år) 182 cm / 74 kg Forsvar
5. Jakob Glesnes (24 år) 187 cm / 84 kg Forsvar
6. Henning Hauger (33 år) 179 cm / 71 kg Midtbane
7. Hermann Stengel (23 år) 180 cm / 74 kg Midtbane
8. Johan Hove (18 år) 177 cm / 72 kg Midtbane
10. Marcus Pedersen (28 år) 181 cm / 79 kg Angreb
11. Kristoffer Tokstad (27 år) 185 cm / 84 kg Midtbane
13. Christian Sivodedov (21 år) 176 cm / 71 kg Midtbane
17. Christopher Lindquist (23 år) 181 cm / 69 kg Forsvar
19. Francisco Junior (26 år) 172 cm / 70 kg Midtbane
20. Pål Vestly Heigre (23 år) 188 cm / 88 kg Målmand
21. Mathias Berg Gjerstrøm (21 år) 182 cm / 78 kg Midtbane
23. Eirik Ulland Andersen (26 år) 181 cm / 73 kg Midtbane
25. Stian Ringstad (27 år) 188 cm / 82 kg Forsvar
26. Lars-Christopher Vilsvik (30 år) 180 cm / 73 kg Forsvar
30. Mostafa Abdellaoue (30 år) 181 cm / 68 kg Angreb
39. Lars Sætra (27 år) 195 cm / 86 kg Forsvar
40. Morten Sætra (21 år) 198 cm Målmand
66. Andreas Hoven (20 år) 184 cm / 84 kg Angreb
90. Amahl Pellegrino (28 år) 190 cm / 68 kg Angreb
93. Tokmac Chol Nguen (25 år) 174 cm / 60 kg Midtbane
Martin Rønning Ovenstad (24 år) 182 cm / 73 kg Midtbane
Sebastian Pedersen (19 år) 177 cm / 69 kg Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Strømsgodset
Bodø/Glimt
2 – 1
26. januar 13:00
Færdig
FK Krasnodar
Strømsgodset
2 – 1
6. februar 16:00
Færdig
Lokomotiv Moskva
Strømsgodset
2 – 2
9. februar 16:00
Færdig
Strømsgodset
Sandefjord
6 – 0
15. februar 16:00
Færdig
Strømsgodset
Sarpsborg 08
2 – 3
25. februar 14:05
Færdig
Strømsgodset
Mjøndalen
5 – 0
3. marts 16:00
Færdig
Strømsgodset
Stabæk
2 – 2
11. marts 18:00
1. runde
Strømsgodset
Notodden
3 – 2
22. marts 17:00
Færdig
Strømsgodset
Brann
1 – 1
2. april 18:00
3. runde
Vålerenga
Strømsgodset
1 – 4
7. april 18:00
4. runde
Tromsø
Strømsgodset
3 – 1
11. april 18:30
2. runde
Strømsgodset
Odd Ballklubb
3 – 0
15. april 18:00
5. runde
Vestfossen
Strømsgodset
1 – 4
18. april 18:00
1. runde
Haugesund
Strømsgodset
1 – 0
22. april 18:00
6. runde
Strømsgodset
Rosenborg
0 – 1
29. april 20:00
7. runde
Valdres FK
Strømsgodset
1 – 3
2. maj 18:00
2. runde
Bodø/Glimt
Strømsgodset
2 – 2
6. maj 18:00
8. runde
Bærum
Strømsgodset
0 – 3
9. maj 18:00
3. runde
Strømsgodset
Sarpsborg 08
1 – 2
13. maj 18:00
9. runde
Molde
Strømsgodset
2 – 0
16. maj 18:00
10. runde
Kristiansund BK
Strømsgodset
4 – 0
21. maj 18:00
11. runde
Strømsgodset
Sandefjord
2 – 0
27. maj 18:00
12. runde
Start
Strømsgodset
1 – 1
10. juni 18:00
13. runde
Strømsgodset
Ranheim
2 – 0
14. juni 18:30
4. runde
Strømsgodset
Ranheim
3 – 0
24. juni 18:00
14. runde
Lillestrøm
Strømsgodset
1 – 1
2. juli 18:00
15. runde
Strømsgodset
Kristiansund BK
2 – 3
9. juli 19:00
16. runde
Strømsgodset
Stabæk
4 – 5
29. juli 18:00
Færdig
Strømsgodset
Bodø/Glimt
4 – 0
5. august 18:00
17. runde
Odd Ballklubb
Strømsgodset
2 – 2
12. august 20:00
18. runde
Strømsgodset
Start
1 – 1
19. august 18:00
19. runde
Rosenborg
Strømsgodset
4 – 3
26. august 18:00
20. runde
Strømsgodset
Tromsø
2 – 4
1. september 15:30
21. runde
Ranheim
Strømsgodset
1 – 1
16. september 18:00
22. runde
Strømsgodset
Molde
1 – 2
23. september 18:00
23. runde
Haugesund
Strømsgodset
0 – 1
27. september 20:00
Kvartfinaler
Sarpsborg 08
Strømsgodset
0 – 1
30. september 18:00
24. runde
Strømsgodset
Haugesund
0 – 1
6. oktober 18:00
25. runde
Sandefjord
Strømsgodset
2 – 1
20. oktober 18:00
26. runde
Strømsgodset
Vålerenga
2 – 0
27. oktober 18:00
27. runde
Strømsgodset
Lillestrøm
3 – 0
31. oktober 20:00
Semifinaler
Brann
Strømsgodset
3 – 1
4. november 20:00
28. runde
Strømsgodset
Lillestrøm
2 – 2
11. november 18:00
29. runde
Stabæk
Strømsgodset
2 – 2
24. november 18:00
30. runde
Rosenborg
Strømsgodset
4 – 1
2. december 13:15
Finale