LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for Arna-Bjørnar (k)

Om Arna-Bjørnar (k)

Land: Norge


Turneringer med deltagelse af Arna-Bjørnar (k)

Turnering Placering Form
Toppserien (k) #8
har vundet 2 udekampe i træk
Pokal (k) 3. Runde
har vundet seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet 3 udekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Arna-Bjørnar (k) fra nyhedsarkivet

Nyheder om Arna-Bjørnar (k)

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Arna-Bjørnar (k)

Nr. Navn Position
1. Oda Bogstad (23 år) Målmand
2. Ngozi Ebere (27 år) Forsvar
3. Helene Gloppen (25 år) Forsvar
4. Kristine Karstad (18 år) Forsvar
5. Kristin Risnes (22 år) Midtbane
6. Rikke Bogetveit Nygard (19 år) Midtbane
7. Elise Isolde Stenevik (19 år) Angreb
8. Andrine Mo (19 år) Midtbane
9. Karoline Haugland (21 år) Forsvar
10. Andrea Wilmann (20 år) Midtbane
11. Emilie Nautnes (20 år) Angreb
12. Josefine Ervik (24 år) Målmand
17. Madelen Koldal Holme Angreb
20. Augustine Ejangue (30 år) Forsvar
21. Thea Bjelde (18 år) Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Trondheims-Ørn (k)
Arna-Bjørnar (k)
0 – 0
24. marts 14:30
1. runde
Arna-Bjørnar (k)
Lyn Fotball (k)
1 – 1
30. marts 14:00
2. runde
LSK Kvinner (k)
Arna-Bjørnar (k)
3 – 1
13. april 15:10
3. runde
Arna-Bjørnar (k)
Klepp (k)
1 – 0
22. april 15:00
4. runde
Vålerenga (k)
Arna-Bjørnar (k)
1 – 0
28. april 15:00
5. runde
Arna-Bjørnar (k)
Sandviken (k)
1 – 2
1. maj 14:00
6. runde
Fart (k)
Arna-Bjørnar (k)
1 – 3
5. maj 14:00
7. runde
Arna-Bjørnar (k)
Kolbotn (k)
1 – 3
12. maj 14:00
8. runde
Åsane (k)
Arna-Bjørnar (k)
1 – 6
15. maj 18:00
2. runde
Stabæk (k)
Arna-Bjørnar (k)
0 – 1
18. maj 13:30
9. runde
Arna-Bjørnar (k)
Røa (k)
vs
28. juli 16:00
10. runde
Arna-Bjørnar (k)
Stabæk (k)
vs
31. juli 18:00
3. runde
Avaldsnes (k)
Arna-Bjørnar (k)
vs
3. august 15:00
11. runde
Arna-Bjørnar (k)
Fart (k)
vs
10. august 15:00
12. runde
Kolbotn (k)
Arna-Bjørnar (k)
vs
17. august 14:00
13. runde
Arna-Bjørnar (k)
LSK Kvinner (k)
vs
25. august 15:00
14. runde
Arna-Bjørnar (k)
Stabæk (k)
vs
7. september 15:00
15. runde
Røa (k)
Arna-Bjørnar (k)
vs
14. september 14:00
16. runde
Arna-Bjørnar (k)
Avaldsnes (k)
vs
21. september 15:00
17. runde
Sandviken (k)
Arna-Bjørnar (k)
vs
28. september 15:00
18. runde
Lyn Fotball (k)
Arna-Bjørnar (k)
vs
12. oktober 14:00
19. runde
Arna-Bjørnar (k)
Trondheims-Ørn (k)
vs
20. oktober 14:00
20. runde
Klepp (k)
Arna-Bjørnar (k)
vs
2. november 13:00
21. runde
Arna-Bjørnar (k)
Vålerenga (k)
vs
16. november 12:00
22. runde