Nicolai Boilesen har intet hørt til FC København om en mulig forlængelse.
Den danske forsvarsspiller har kontraktudløb i hovedstaden næste sommer, Boilesen fortæller nu til bold.dk, at han intet har hørt fra klubben.
- De sidste to uger har jeg haft fuldt fokus på at være afsted med landsholdet. Mine præstationer her er det eneste, som jeg selv kan kontrollere, og nu skal jeg på en velfortjent ferie.
- Jeg har ikke snakket med FCK overhovedet.
Har de ikke rakt ud til dig?
Artiklen fortsætter efter billedet

- Der er det, man kalder radiotavshed. Men det har jeg ikke brugt min energi på. Jeg har brugt min energi på at være med landsholdet, hvor jeg har prøvet at give den fuld gas, fortæller Nicolai Boilesen til bold.dk.
Boilesen brokkede sig i løbet af sæsonen over, at han i omring fire kampe var røget på bænken, og det var noget der mødte kritik fra holdkammeraten Denis Vavro.
Boilesen fik dog kæmpet sig tilbage i startopstillingen, og det hele endte også lykkeligt, da FC København løb med det danske mesterskab.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere

FC København


































