Randers har allerede sikret sig forstærkning frem mod den kommende sæson. Edgar Babayan er vendt tilbage til Randers, og det glæder tyske Björn Kopplin.
Backen og Babayan har en fælles fortid i Hobro, og Kopplin er ikke i tvivl om, at tilgangen kommer til at forstærke kronjyderne til de kommende sæson.
- Jeg glæder mig meget til at spille sammen med Babayan igen. Vi spillede sammen i 1,5 år i Hobro, og det gik fremragende. Han var assistkonge. Det var fremragende for ham.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Han har været lidt i udlandet, og så viste han lidt af hans klasse igen i Vejle. Vi er glade for, at han kommer tilbage til Randers. Det er 100% en forstærkning. Han har dét der ekstra, man skal have på kanten. Jeg håber, vi får hans klasse at se, afslutter Kopplin til klubbens hjemmeside.
Randers starter 3F Superligaen den 15. Juli, hvor de skal møde FC Midtjylland på udebane.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
Randers FC
3F Superliga




































