SønderjyskE rokerer i talentafdelingen, og det betyder blandt andet, at to velkendte ansigter bliver tilknyttet klubben.
Den tidligere SønderjyskE- og Kolding-målmand Jens Rinke bliver således tilknyttet målmandstræningen i talentafdelingen som en ekstra ressource, skriver Haderslev-klubben på sin hjemmeside.
30-årige Rinke stoppede i Kolding IF for knap et år tilbage og har siden stået uden klub.
Artiklen fortsætter efter billedet

Derudover vender rutinerede Boye Habekost tilbage til SønderjyskE, hvor han fremover skal være ny assistent for U17-holdet.
Den 52-årige pensionerede målmand spillede som aktiv for Vejle Boldklub, FC Fredericia og Esbjerg og har blandt andet været træner for Kolding IF samt SønderjyskE's U19-hold.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
Sønderjyske
3F Superliga

































