3F Superliga -Ståle: Toutouh skulle være solgt nu
2017-11-04 09:24:00
Foto: Lars Rønbøg / Getty Images

Ståle: Toutouh skulle være solgt nu

Ståle Solbakken fortæller til BT, at Youssef Toutouh allerede nu skulle være solgt, og at han kan blive solgt i januar.

Artiklen fortsætter efter annoncen
Annonce

Youssef Toutouh har siddet ude i store dele af efteråret på grund af en skade. Nu er han ved at være omdrejninger igen, og hvis han viser sig så godt frem i resten af efteråret, at der tikker tilbud ind på ham, så kan han være fortid i FC København.

Det siger manager Ståle Solbakken.

- Toutouh vil ikke skrive ny kontrakt. Han kan blive solgt til januar, men han skulle være solgt nu. Det var aftalen. Men vi får ikke solgt nogen, der ikke kommer tilbud på, siger Ståle Solbakken til BT.

Youssef Toutouh har en kontrakt, der løber ud til sommer, hvor han altså vil være i stand til at gå gratis. Derfor skal han af sted i januar, hvis FCK skal have penge for ham.

Annonce
Annonce

16 kommentarer

Se kommentarer
Annonce