Luk

Vendsyssel henter Mathias Schlie hjem

| Danmark | 0 kommentarer

Infoboks

AC Horsens - Vendsyssel FF
NordicBet Liga (17/10)
Oddset 1,52 4,10 6,00
bet365 1,53 4,00 6,50

Vendsyssel henter Mathias Schlie tilbage til klubben, hvor han skal indgå i klubbens salgsafdeling, mens han spiller fodbold.

Vendsyssel har sikret sig forstærkning til midtbanen, da Mathias Schlie vender tilbage til klubben.

Schlie, som de seneste sæsoner har spillet for Hobro og spillede foråret i Brabrand, vender tilbage til Vendsyssel, hvor han ansættes på fuldtid og skal indgå i klubbens salgsafdeling, mens han spiller fodbold.

- Det er et utroligt stærkt team, vi har fået sammensat. Det betyder meget for klubben, at der sidder ildsjæle som dem vi har placeret i vores salgsteam. Det gør, at vi som klub har store forventninger til det arbejde, de kommer til at yde. Vi glæder os og ser frem til den kommende sæson, udtaler sportsdirektør Jacob Krüger til klubbens hjemmeside.

28-årige Schlie har tidligere spillet både ungdoms- og seniorfodbold for klubben.


Af Mikkel Nøhr
Lørdag 16. oktober