AaB har solgt Marti Cifuentes til Hammarby og skal nu på jagt efter en ny cheftræner.
Ekstra Bladet skrev forleden, at Randers FC-træner Thomas Thomasberg var AaB's førsteprioritet, men også at Viborg-træner Lars Friis var én af kandidaterne på nordjydernes liste.
bold.dk fangede onsdag Lars Friis for at høre, hvorvidt han har hørt fra AaB, og det er ikke tilfældet, fastslår han.
- Nej, altså.. Jeg er sindssygt glad for at blive nævnt, for det betyder et eller andet sted, at jeg har gjort noget, der er er godt, siger Lars Friis til bold.dk.
- Men jeg har egentlig ikke ret meget andet at sige, end at jeg er i Viborg FF og det er jeg også fremover, som tingene er.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Så der er ikke så meget at sige. Hvad der sker i andre klubber, det er ude af mine hænder. Men jeg har ikke været en del af noget endnu.
Så du har ikke haft kontakt med AaB?
- Jeg har ikke været i kontakt med AaB, siger Lars Friis.
Udover Lars Friis skrev Ekstra Bladet også, at den tidligere AaB-træner Jacob Friis, der nu er U19-landstræner for kvinderne, var på blokken hos nordjyderne.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere

AaB
Viborg FF
3F Superliga




























