Luk
Logo for SKN St. Pölten

Om SKN St. Pölten

Land: Østrig
Stadion: NV Arena
Placering: St. Polten, Østrig
Kapacitet: 8.000 tilskuere
Træner: Stephan Helm


Turneringer med deltagelse af SKN St. Pölten

Turnering Placering Form
1. Liga #9
er ubesejret 4 hjemmekampe i træk
Pokal 3. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 3 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om SKN St. Pölten fra nyhedsarkivet

Nyheder om SKN St. Pölten

07/03 16:23
21/09 18:53
17/08 18:51
08/04 20:34
18/07 13:47


Spillertrup for SKN St. Pölten

Nr. Navn Position
1. Christoph Riegler (29 år) Målmand
6. Karim Conte (22 år) Midtbane
8. Christoph Messerer (20 år) Midtbane
9. Bernd Gschweidl (26 år) Angreb
10. Deni Alar (31 år) Angreb
11. George Davies (25 år) Midtbane
12. Marcel Tanzmayr (19 år) Angreb
13. Fabian Steininger (19 år) Forsvar
15. Christian Ramsebner (32 år) Forsvar
17. Mario Vucenovic (22 år) Angreb
20. Daniel Schütz (30 år) Midtbane
21. Michael Lang (23 år) Forsvar
22. Christoph Halper (23 år) Midtbane
24. Kresimir Kovacevic (27 år) Angreb
25. Thomas Salamon (32 år) Midtbane
26. Lukas Tursch (25 år) Midtbane
27. Pirmin Strasser (31 år) Målmand
29. Daniel Drescher (32 år) Forsvar
30. David Sauer (23 år) Midtbane
32. Thomas Vollnhofer (37 år) Målmand
34. Julian Tomka (24 år) Midtbane
37. Julian Keiblinger (20 år) Midtbane
39. Franz Stolz (20 år) Målmand
77. Din Birlov (18 år) Midtbane
Lino Kasten (20 år) Målmand
Thomas Alexiev (20 år) Forsvar
David Riegler (18 år) Forsvar
Ulysses Llanez (20 år) Midtbane
Yun-Sang Hong (19 år) Angreb
Din Barlov (18 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

SKN St. Pölten
Vorwärts Steyr
2 – 1
9. januar 13:00
Færdig
SKN St. Pölten
BW Linz
0 – 1
16. januar 14:00
Færdig
SKN St. Pölten
FC Wacker Innsbruck
2 – 1
5. februar 15:00
Færdig
Rapid Wien
SKN St. Pölten
2 – 2
7. juli 17:00
Færdig
FC Lauterach
SKN St. Pölten
0 – 5
16. juli 18:00
1. runde
FC Liefering
SKN St. Pölten
2 – 1
30. juli 18:30
2. runde
SKN St. Pölten
Rapid Wien (A)
1 – 2
3. august 18:30
1. runde
BW Linz
SKN St. Pölten
1 – 1
6. august 20:25
3. runde
SKN St. Pölten
SV Horn
1 – 3
15. august 10:30
4. runde
Floridsdorfer AC
SKN St. Pölten
2 – 0
20. august 18:30
5. runde
SKN St. Pölten
Austria Wien (A)
2 – 0
27. august 18:30
6. runde
SKN St. Pölten
Dornbirn
0 – 3
11. september 14:30
7. runde
SV Lafnitz
SKN St. Pölten
1 – 0
17. september 18:30
8. runde
Schwaz
SKN St. Pölten
2 – 3
21. september 18:30
2. runde
SKN St. Pölten
Amstetten
4 – 0
24. september 18:10
9. runde
LASK Juniors OÖ
SKN St. Pölten
1 – 3
1. oktober 18:30
10. runde
SKN St. Pölten
Grazer AK
6 – 1
15. oktober 18:30
11. runde
Kapfenberger SV
SKN St. Pölten
2 – 0
24. oktober 10:30
12. runde
SKN St. Pölten
Salzburg
0 – 3
27. oktober 19:00
3. runde
SKN St. Pölten
Austria Lustenau
1 – 1
31. oktober 12:30
13. runde
FC Wacker Innsbruck
SKN St. Pölten
1 – 2
5. november 18:30
14. runde
SKN St. Pölten
Vorwärts Steyr
1 – 1
19. november 18:30
15. runde
Rapid Wien (A)
SKN St. Pölten
0 – 0
25'
27. november 14:30
16. runde
SKN St. Pölten
FC Liefering
vs
18. februar 14:00
17. runde
SKN St. Pölten
BW Linz
vs
25. februar 14:00
18. runde
SV Horn
SKN St. Pölten
vs
4. marts 14:00
19. runde
SKN St. Pölten
Floridsdorfer AC
vs
11. marts 14:00
20. runde
Austria Wien (A)
SKN St. Pölten
vs
18. marts 14:00
21. runde
Dornbirn
SKN St. Pölten
vs
1. april 18:30
22. runde
SKN St. Pölten
SV Lafnitz
vs
8. april 18:30
23. runde
Amstetten
SKN St. Pölten
vs
15. april 18:30
24. runde
SKN St. Pölten
LASK Juniors OÖ
vs
18. april 18:30
25. runde
Grazer AK
SKN St. Pölten
vs
22. april 18:30
26. runde
SKN St. Pölten
Kapfenberger SV
vs
29. april 18:30
27. runde
Austria Lustenau
SKN St. Pölten
vs
6. maj 18:30
28. runde
SKN St. Pölten
FC Wacker Innsbruck
vs
13. maj 18:30
29. runde
Vorwärts Steyr
SKN St. Pölten
vs
22. maj 18:30
30. runde