Luk
Logo for Hartberg

Om Hartberg

Land: Østrig
Stadion: Profertil Arena Hartberg
Kapacitet: 4.500 tilskuere
Træner: Markus Schopp


Turneringer med deltagelse af Hartberg

Turnering Placering Form
Bundesliga #8
er ubesejret 2 kampe i træk
Træningskamp 1. Runde
har tabt seneste kamp
Pokal 3. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 2 udekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Hartberg fra nyhedsarkivet

Nyheder om Hartberg

17/09 21:55
01/09 13:17
31/05 10:03


Spillertrup for Hartberg

Nr. Navn Position
1. Rene Swete (30 år) Målmand
4. Michael Huber (31 år) Forsvar
5. Manfred Gollner (30 år) Forsvar
6. Andreas Lienhart (35 år) Forsvar
7. Julius Ertlhaler (23 år) Midtbane
8. Samson Tijani (18 år) Midtbane
9. Rajko Rep (30 år) Midtbane
10. Stefan Rakowitz (30 år) Midtbane
14. Christian Klem (29 år) Midtbane
15. Marcel Schantl (20 år) Midtbane
16. Hamidou Maiga (24 år) Forsvar
17. Abdoul Yoda (20 år) Midtbane
18. Philipp Sturm (21 år) Angreb
21. Florian Faist (31 år) Målmand
22. Alexander Burgstaller (21 år) Forsvar
23. Tobias Kainz (28 år) Midtbane
24. Dario Tadic (30 år) Angreb
26. Borna Petrovic (23 år) Angreb
27. Lukas Ried (25 år) Midtbane
28. Jürgen Heil (23 år) Midtbane
29. Sascha Horvath (24 år) Midtbane
31. Thomas Rotter (29 år) Forsvar
32. Felix Luckeneder (26 år) Forsvar
35. Raphael Sallinger (25 år) Målmand
37. Michael John Lema (21 år) Midtbane
39. Stefan Gölles (29 år) Forsvar
40. Sandro Gotal (29 år) Angreb
42. Bakary Nimaga (26 år) Midtbane
44. Maximilian Pusswald (18 år) Målmand
45. Seifeddin Chabbi (27 år) Angreb
Marc Andre Schmerböck (26 år) Midtbane
Abdul Razak Isa (30 år) Midtbane
Lukas Fadinger (20 år) Midtbane
David Graf (18 år) Midtbane
Emmanuel Igbonekwu (19 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Dornbirner SV
Hartberg
0 – 7
30. august 11:00
1. runde
Altach
Hartberg
1 – 1
12. september 17:00
1. runde
Piast Gliwice
Hartberg
3 – 2
17. september 20:00
2. runde
Hartberg
Wolfsberger AC
0 – 2
20. september 14:30
2. runde
Hartberg
Sturm Graz
1 – 1
27. september 14:30
3. runde
Salzburg
Hartberg
7 – 1
4. oktober 14:30
4. runde
ASKÖ Gmünd
Hartberg
3 – 4
17. oktober 15:00
2. runde
WSG Swarovski Tirol
Hartberg
1 – 1
25. oktober 14:30
5. runde
Hartberg
Austria Wien
2 – 1
31. oktober 17:00
6. runde
Ried
Hartberg
2 – 0
7. november 17:00
7. runde
Hartberg
LASK
1 – 1
21. november 17:00
8. runde
Austria Wien
Hartberg
5 – 3
25. november 17:15
3. runde
Admira
Hartberg
2 – 3
28. november 17:00
9. runde
Hartberg
Rapid Wien
1 – 3
6. december 14:30
10. runde
SKN St. Pölten
Hartberg
2 – 2
12. december 17:00
11. runde
Hartberg
Altach
1 – 0
19. december 17:00
12. runde
Hartberg
BW Linz
4 – 2
12. januar 15:00
1. runde
Hartberg
Amstetten
3 – 0
13. januar 15:00
1. runde
Hartberg
SK Austria Klagenfurt
1 – 3
16. januar 14:30
1. runde
Wolfsberger AC
Hartberg
vs
23. januar 17:00
13. runde
Sturm Graz
Hartberg
vs
26. januar 18:30
14. runde
Hartberg
Salzburg
vs
30. januar 17:00
15. runde
Hartberg
WSG Swarovski Tirol
vs
9. februar 18:30
16. runde
Austria Wien
Hartberg
vs
14. februar 14:30
17. runde
Hartberg
Ried
vs
20. februar 17:00
18. runde
LASK
Hartberg
vs
27. februar 17:00
19. runde
Hartberg
Admira
vs
6. marts 17:00
20. runde
Rapid Wien
Hartberg
vs
14. marts 17:00
21. runde
Hartberg
SKN St. Pölten
vs
21. marts 17:00
22. runde