LeoVegas.dk bold.dk Bethard Casino24
Logo for Salzburg

Om Salzburg

Land: Østrig
Stadion: Red Bull Arena
Placering: Salzburg, Østrig
Kapacitet: 31.895 tilskuere
Træner: Marco Rose


Turneringer med deltagelse af Salzburg

Turnering Placering Form
Bundesliga #1
er ubesejret i samtlige kampe
Europa League Slutspil 1/16-finale
har tabt seneste kamp
Pokal Semifinale
har vundet samtlige kampe
Træningskamp 1. Runde
er ubesejret i samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret i samtlige hjemmekampe


Se flere relaterede nyheder om Salzburg fra nyhedsarkivet

Nyheder om Salzburg

14/02 22:58
06/02 18:41
23/01 15:04
17/01 23:02
16/01 18:29
13/12 22:57
29/11 20:59
08/11 22:53
25/10 20:49
04/10 20:51


Spillertrup for Salzburg

Nr. Navn Position
1. Cican Stankovic (26 år) Målmand
6. Jerome Onguene (21 år) Forsvar
8. Diadie Samassekou (23 år) Midtbane
9. Munas Dabbur (26 år) Angreb
11. Smail Prevljak (23 år) Angreb
13. Hannes Wolf (19 år) Midtbane
14. Dominik Szoboszlai (18 år) Midtbane
15. Andre Ramalho Silva (27 år) Forsvar
16. Zlatko Junuzovic (31 år) Midtbane
17. Andreas Ulmer (33 år) Forsvar
18. Takumi Minamino (24 år) Midtbane
19. Hee-Chan Hwang (23 år) Angreb
20. Patson Daka (20 år) Midtbane
21. Fredrik Gulbrandsen (26 år) Angreb
22. Stefan Lainer (26 år) Forsvar
23. Philipp Köhn (20 år) Målmand
24. Christoph Leitgeb (33 år) Midtbane
25. Patrick Farkas (26 år) Midtbane
27. Mahamadou Dembele (19 år) Forsvar
31. Carlos Miguel (22 år) Målmand
33. Alexander Walke (35 år) Målmand
34. Marin Pongracic (21 år) Forsvar
42. Xaver Schlager (21 år) Midtbane
45. Enock Mwepu (21 år) Midtbane
55. Darko Todorovic (21 år) Forsvar
Airton (24 år) Målmand
Asger Sørensen (22 år) Forsvar
Luca Meisl (19 år) Forsvar
Igor (21 år) Forsvar
Albert Vallci (23 år) Midtbane
David Atanga (22 år) Midtbane
Masaya Okugawa (22 år) Midtbane
Antoine Bernede (19 år) Midtbane
Majeed Ashimeru (21 år) Midtbane
Mathias Honsak (22 år) Angreb
Mergim Berisha (20 år) Angreb
Samuel Tetteh (22 år) Angreb
Erling Braut Håland (18 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

ASKOe Oedt
Salzburg
0 – 6
22. juli 17:15
1. runde
Salzburg
LASK
3 – 1
29. juli 17:00
1. runde
Mattersburg
Salzburg
0 – 2
4. august 17:00
2. runde
Salzburg
KF Shkendija
3 – 0
8. august 19:00
3. runde
Salzburg
Austria Wien
2 – 0
11. august 17:00
3. runde
KF Shkendija
Salzburg
0 – 1
14. august 20:15
3. runde
Salzburg
Hartberg
2 – 0
18. august 17:00
4. runde
Røde Stjerne
Salzburg
0 – 0
21. august 21:00
Playoff
Altach
Salzburg
2 – 3
25. august 17:00
5. runde
Salzburg
Røde Stjerne
2 – 2
29. august 21:00
Playoff
Salzburg
Admira
3 – 1
2. september 17:00
6. runde
SKN St. Pölten
Salzburg
1 – 3
15. september 17:00
7. runde
RB Leipzig
Salzburg
2 – 3
20. september 21:00
1. runde
Salzburg
Rapid Wien
2 – 1
23. september 17:00
8. runde
Schwaz
Salzburg
0 – 6
26. september 20:30
2. runde
Wolfsberger AC
Salzburg
1 – 4
29. september 17:00
9. runde
Salzburg
Celtic
3 – 1
4. oktober 18:55
2. runde
Sturm Graz
Salzburg
1 – 2
7. oktober 17:00
10. runde
Salzburg
FC Wacker Innsbruck
1 – 1
20. oktober 17:00
11. runde
Salzburg
Rosenborg
3 – 0
25. oktober 18:55
3. runde
LASK
Salzburg
3 – 3
28. oktober 17:00
12. runde
Austria Lustenau
Salzburg
0 – 1
31. oktober 18:30
3. runde
Salzburg
Mattersburg
2 – 1
4. november 14:30
13. runde
Rosenborg
Salzburg
2 – 5
8. november 21:00
4. runde
Austria Wien
Salzburg
0 – 2
11. november 17:00
14. runde
Hartberg
Salzburg
0 – 4
24. november 17:00
15. runde
Salzburg
RB Leipzig
1 – 0
29. november 18:55
5. runde
Salzburg
Altach
1 – 0
2. december 14:30
16. runde
Admira
Salzburg
2 – 2
8. december 17:00
17. runde
Celtic
Salzburg
1 – 2
13. december 21:00
6. runde
Salzburg
SKN St. Pölten
5 – 1
16. december 14:30
18. runde
Salzburg
USK Anif
8 – 2
18. januar 17:00
Færdig
Salzburg
BW Linz
3 – 2
22. januar 15:00
Færdig
Salzburg
Altach
0 – 0
6. februar 15:00
Færdig
Salzburg
Vorwärts Steyr
3 – 2
8. februar 17:05
Færdig
Club Brugge
Salzburg
2 – 1
14. februar 21:00
1/16-finaler
Wiener Neustadt
Salzburg
1 – 2
17. februar 15:00
Kvartfinaler
Salzburg
Club Brugge
vs
21. februar 18:55
1/16-finaler
Rapid Wien
Salzburg
vs
24. februar 17:00
19. runde
Salzburg
Wolfsberger AC
vs
2. marts 17:00
20. runde
Salzburg
Sturm Graz
vs
10. marts 17:00
21. runde
FC Wacker Innsbruck
Salzburg
vs
17. marts 17:00
22. runde
Grazer AK
Salzburg
vs
2. april 18:00
Semifinaler