Luk
Logo for Guarani

Om Guarani

Land: Paraguay
Stadion: Rogelio Lorenzo Livieres
Placering: Asuncion, Paraguay
Kapacitet: 8.000 tilskuere
Træner: Gustavo Costas


Turneringer med deltagelse af Guarani

Turnering Placering Form
Clausura #10
har ikke vundet i samtlige kampe
Apertura #4
er ubesejret 8 hjemmekampe i træk
Copa Libertadores Gruppe B #2
er ubesejret 4 kampe i træk
Copa Libertadores Slutspil 1/8-finale Guarani har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Guarani fra nyhedsarkivet

Nyheder om Guarani

14/06 10:38
14/06 10:15
12/06 00:32
06/08 15:57
04/08 09:24


Spillertrup for Guarani

Nr. Navn Position
2. Alexis Villalva (22 år) Midtbane
8. Jorge Morel (22 år) Midtbane
12. Ignacio Don (38 år) Målmand
14. Rodrigo Fernandez (24 år) Midtbane
19. Milton Maciel (21 år) Midtbane
20. Roberto Fernandez (20 år) Forsvar
23. Jose (23 år) Midtbane
24. Christian Baez (30 år) Forsvar
25. Antonio Franco (29 år) Målmand
29. Albert Aquino (21 år) Midtbane
30. Jose Ortigoza (33 år) Angreb
34. Felix Llano (19 år) Midtbane
Jorge Rodrigo Bava (39 år) Målmand
Gaspar Servio (28 år) Målmand
Aldo Perez (20 år) Målmand
Devis Vasquez (22 år) Målmand
Hernan Lopes (29 år) Forsvar
Fernando Leon (30 år) Forsvar
Cristovam (30 år) Forsvar
Rolando Garcia (30 år) Forsvar
Guillermo Benitez (26 år) Forsvar
Miguel Benitez (23 år) Forsvar
Jhohan Romana (22 år) Forsvar
Fernando Barrientos (28 år) Midtbane
Angel Benitez (24 år) Midtbane
Walter Clar (26 år) Midtbane
Bautista Merlini (25 år) Midtbane
Jose Florentin (24 år) Midtbane
Raul Marcelo Bobadilla (33 år) Angreb
Edgar Benitez (33 år) Angreb
Cecilio Dominguez (26 år) Angreb
Nicolas Mana (26 år) Angreb
Fernando Fernandez (28 år) Angreb
Rodney Redes (20 år) Angreb
Estiven Perez (20 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Guarani
Sportivo San Lorenzo
0 – 0
17. januar 22:00
1. runde
San Jose
Guarani
0 – 1
22. januar 23:15
1. runde
Guarani
Cerro Porteno
1 – 0
27. januar 00:15
2. runde
Guarani
San Jose
4 – 0
29. januar 23:15
1. runde
12 de Octubre
Guarani
1 – 3
1. februar 22:00
3. runde
Guarani
Corinthians
1 – 0
6. februar 01:30
2. runde
Guarani
Olimpia
0 – 3
9. februar 00:15
4. runde
Corinthians
Guarani
2 – 1
13. februar 01:30
2. runde
Nacional
Guarani
1 – 2
16. februar 01:30
5. runde
Palestino
Guarani
0 – 1
20. februar 23:15
Finale
Guarani
Palestino
2 – 1
27. februar 23:15
Finale
Luqueno
Guarani
0 – 3
2. marts 00:15
7. runde
Guarani
Bolivar
2 – 0
5. marts 01:30
1. runde
Guarani
Sol de America
1 – 1
8. marts 00:45
8. runde
Palmeiras
Guarani
3 – 1
11. marts 01:30
2. runde
Guairena
Guarani
1 – 1
24. juli 00:00
9. runde
Guarani
General Diaz
0 – 0
28. juli 00:30
10. runde
Libertad
Guarani
1 – 3
2. august 00:30
11. runde
Guarani
Club River Plate Asunción
3 – 0
6. august 00:30
6. runde
Sportivo San Lorenzo
Guarani
1 – 1
10. august 00:30
12. runde
Cerro Porteno
Guarani
1 – 0
13. august 22:00
13. runde
Guarani
12 de Octubre
2 – 2
17. august 00:30
14. runde
Olimpia
Guarani
1 – 2
21. august 23:15
15. runde
Guarani
Nacional
1 – 0
25. august 22:30
16. runde
Club River Plate Asunción
Guarani
1 – 0
29. august 22:30
17. runde
Guarani
Luqueno
3 – 0
5. september 01:30
18. runde
Sol de America
Guarani
1 – 2
12. september 23:30
19. runde
Guarani
Tigre
4 – 1
18. september 04:00
3. runde
Guarani
Guairena
0 – 0
20. september 23:00
20. runde
Guarani
Palmeiras
0 – 0
24. september 02:30
4. runde
General Diaz
Guarani
0 – 1
28. september 01:30
21. runde
Tigre
Guarani
1 – 3
2. oktober 02:00
5. runde
Guarani
Libertad
1 – 1
5. oktober 00:45
22. runde
Sol de America
Guarani
1 – 0
17. oktober 23:00
1. runde
Bolivar
Guarani
2 – 3
22. oktober 02:30
6. runde
Guarani
Cerro Porteno
1 – 1
26. oktober 23:30
2. runde
Club River Plate Asunción
Guarani
vs
1. november 22:15
3. runde
Guarani
General Diaz
vs
7. november 00:30
4. runde
Guarani
Gremio
vs
27. november 01:30
1/8-finaler
Gremio
Guarani
vs
4. december 01:30
1/8-finaler