Luk
Logo for Binacional

Om Binacional

Land: Peru
Træner: Javier Arce


Turneringer med deltagelse af Binacional

Turnering Placering Form
Liga 1 - Fase 1 #18
har ikke vundet 6 kampe i træk
Liga 1 - Fase 2 #12
har ikke vundet 4 kampe i træk
Liga 1 Kvalifikation Finale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 4 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Binacional fra nyhedsarkivet

Nyheder om Binacional

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Binacional

Nr. Navn Position
1. Luis Araujo (40 år) Målmand
5. Eder Fernandez (33 år) Forsvar
8. Yorkman Tello (32 år) Midtbane
10. Andy Polar (24 år) Midtbane
11. Héctor Zeta (27 år) Angreb
15. Paolo Mendez (23 år) Midtbane
17. Edson Lopez (25 år) Midtbane
20. Diego Carabano (24 år) Midtbane
24. Angel Perez (32 år) Forsvar
25. Felipe Mesones (27 år) Forsvar
29. Michael Sotillo (37 år) Målmand
32. Anthony Rosell (26 år) Forsvar
33. Nicolas Marotta (24 år) Forsvar
Raul Fernandez (36 år) Målmand
Yulio Ampuero (33 år) Målmand
Diego Angles (25 år) Forsvar
Nery Bareiro (33 år) Forsvar
Adrian Zela (32 år) Forsvar
Yhirbis Cordova (30 år) Forsvar
Angel Ojeda Allauca (29 år) Midtbane
Carlos Uribe (29 år) Midtbane
Angel Romero (31 år) Midtbane
Johan Arango (30 år) Midtbane
Mario Palomino (27 år) Midtbane
Roque Guachire (26 år) Midtbane
Marlon De Jesus (30 år) Angreb
Jean Deza (28 år) Angreb
Camilo Mancilla (28 år) Angreb
Joaquin Astorga (20 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Binacional
Sporting Cristal
0 – 4
13. marts 00:00
1. runde
Sport Huancayo
Binacional
3 – 0
22. marts 17:00
2. runde
Sport Boys
Binacional
3 – 2
29. marts 20:15
3. runde
Binacional
Alianza Universidad
2 – 1
13. april 22:30
4. runde
Deportivo Municipal
Binacional
2 – 1
23. april 22:30
5. runde
Binacional
FBC Melgar
1 – 1
1. maj 18:00
6. runde
Carlos Stein
Binacional
0 – 0
2. maj 22:00
7. runde
Alianza Lima
Binacional
2 – 0
7. maj 22:30
7. runde
Binacional
Universidad Cesar Vallejo
1 – 2
15. maj 18:00
8. runde
Cusco FC
Binacional
3 – 1
21. maj 20:15
9. runde
Binacional
Alianza Universidad
1 – 1
19. juli 18:00
1. runde
Cusco FC
Binacional
2 – 2
25. juli 18:00
2. runde
Binacional
FBC Melgar
1 – 5
1. august 20:15
3. runde
Alianza Atletico
Binacional
0 – 3
4. august 19:00
4. runde
Binacional
CD UT Cajamarca
1 – 0
7. august 20:15
5. runde
Carlos A. Mannucci
Binacional
3 – 1
13. august 22:30
6. runde
Cienciano
Binacional
2 – 0
22. august 18:00
8. runde
Binacional
Ayacucho FC
3 – 1
27. august 18:00
9. runde
Alianza Lima
Binacional
3 – 2
12. september 20:15
10. runde
Binacional
Sport Boys
1 – 2
18. september 22:30
11. runde
Academia Cantolao
Binacional
1 – 2
23. september 20:15
12. runde
Binacional
Universidad San Martin
1 – 0
27. september 22:30
13. runde
Deportivo Municipal
Binacional
1 – 2
2. oktober 20:00
14. runde
Binacional
Sporting Cristal
3 – 4
8. oktober 22:30
7. runde
Binacional
Universitario de Deportes
1 – 2
18. oktober 20:15
15. runde
Sport Huancayo
Binacional
2 – 0
23. oktober 18:00
16. runde
Binacional
Universidad Cesar Vallejo
0 – 0
30. oktober 22:00
17. runde
Carlos Stein
Binacional
0 – 1
4. november 21:00
Finale
Binacional
Carlos Stein
2 – 5
7. november 21:00
Finale