Luk
Logo for Sport Chavelines Juniors

Om Sport Chavelines Juniors

Land: Peru


Turneringer med deltagelse af Sport Chavelines Juniors

Turnering Placering Form
Liga 2 - Fase 1 #1
er ubesejret 6 kampe i træk
Liga 2 - Fase 2 #7
er ubesejret 2 kampe i træk
Liga 2 Oprykning Playoff Finale
har tabt seneste kamp
Liga 2 Championship Playoff Finale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 3 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Sport Chavelines Juniors fra nyhedsarkivet

Nyheder om Sport Chavelines Juniors

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Sport Chavelines Juniors
Atletico Grau
2 – 2
19. maj 20:15
1. runde
Santos
Sport Chavelines Juniors
2 – 1
26. maj 20:15
2. runde
Sport Chavelines Juniors
Deportivo Llacuabamba
4 – 2
29. maj 18:00
3. runde
Los Chankas
Sport Chavelines Juniors
0 – 3
3. juni 20:15
4. runde
Sport Chavelines Juniors
Carlos Stein
3 – 4
28. juni 20:00
5. runde
Union Huaral
Sport Chavelines Juniors
1 – 3
2. juli 20:00
6. runde
Sport Chavelines Juniors
Unión Comercio
2 – 1
8. juli 17:30
7. runde
Sport Chavelines Juniors
Deportivo Coopsol
1 – 0
12. juli 17:30
8. runde
Juan Aurich
Sport Chavelines Juniors
1 – 1
15. juli 18:00
9. runde
Sport Chavelines Juniors
Pirata FC
3 – 2
22. juli 22:30
10. runde
Comerciantes Unidos
Sport Chavelines Juniors
1 – 5
29. juli 22:00
11. runde
Atletico Grau
Sport Chavelines Juniors
2 – 2
6. august 01:00
1. runde
Sport Chavelines Juniors
Santos
3 – 0
10. august 01:00
2. runde
Deportivo Llacuabamba
Sport Chavelines Juniors
2 – 5
12. august 22:30
3. runde
Sport Chavelines Juniors
Los Chankas
2 – 5
20. august 01:00
4. runde
Carlos Stein
Sport Chavelines Juniors
1 – 2
26. august 03:30
5. runde
Sport Chavelines Juniors
Union Huaral
1 – 2
31. august 22:30
6. runde
Unión Comercio
Sport Chavelines Juniors
1 – 1
7. september 22:30
7. runde
Deportivo Coopsol
Sport Chavelines Juniors
0 – 0
11. september 01:00
8. runde
Pirata FC
Sport Chavelines Juniors
2 – 1
20. september 20:00
10. runde
Sport Chavelines Juniors
Juan Aurich
3 – 2
27. september 20:15
9. runde
Sport Chavelines Juniors
Comerciantes Unidos
1 – 1
30. september 22:30
11. runde
Sport Chavelines Juniors
Atletico Grau
1 – 2
10. oktober 02:30
Finale
Sport Chavelines Juniors
Carlos Stein
1 – 2
15. oktober 22:00
Finale