Luk
Logo for Arka Gdynia

Om Arka Gdynia

Land: Polen
Stadion: Stadion Miejski Gosir
Placering: Gdynia, Polen
Kapacitet: 15.139 tilskuere
Træner: Ireneusz Mamrot


Turneringer med deltagelse af Arka Gdynia

Turnering Placering Form
1. Division #5
er ubesejret 3 kampe i træk
Pokal 1/8-finale
har vundet samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 3 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Arka Gdynia fra nyhedsarkivet

Nyheder om Arka Gdynia

21/07 08:24
06/07 21:01
06/05 12:12
06/05 08:08
15/03 07:30
14/03 08:00
16/01 13:18
19/12 22:46
14/06 18:20
16/05 14:56


Spillertrup for Arka Gdynia

Nr. Navn Position
8. Marcus Vinicius (36 år) Angreb
16. Patryk Soboczynski (17 år) Midtbane
17. Adam Marciniak (32 år) Forsvar
18. Kamil Antonik (22 år) Angreb
21. Michael Olczyk (23 år) Forsvar
26. Adam Danch (33 år) Forsvar
30. Kacper Krzepisz (21 år) Målmand
31. Dawid Markiewicz (21 år) Midtbane
35. Mateusz Mlynski (20 år) Angreb
36. Kacper Tomczak (18 år) Forsvar
37. Mateusz Stepien (18 år) Midtbane
38. Jakub Wilczynski (19 år) Forsvar
46. Jakub Wawszczyk (23 år) Forsvar
77. Mateusz Zebrowski (25 år) Forsvar
97. Marcin Staniszewski (24 år) Målmand
Rogelio Chavez (36 år) Forsvar
Michal Marcjanik (26 år) Forsvar
Daniel Chmielnicki (21 år) Forsvar
Damian Slesicki (21 år) Forsvar
Szymon Drewniak (27 år) Midtbane
Kamil Mazek (26 år) Midtbane
Nabil Aankour (27 år) Midtbane
Juliusz Letniowski (22 år) Midtbane
Szymon Nowicki (21 år) Midtbane
Rafal Wolsztynski (26 år) Angreb
Mateusz Wesierski (22 år) Angreb
Maciej Rosolek (19 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Polkowice
Arka Gdynia
0 – 5
23. august 12:40
1/32-finaler
GKS Jastrzebie
Arka Gdynia
0 – 4
28. august 17:00
1. runde
Arka Gdynia
Puszcza Niepolomice
3 – 2
4. september 18:00
2. runde
Arka Gdynia
Miedz Legnica
4 – 0
18. september 17:40
4. runde
Nieciecza
Arka Gdynia
0 – 1
25. september 18:00
5. runde
Arka Gdynia
GKS Tychy 71
0 – 2
29. september 20:40
6. runde
Odra Opole
Arka Gdynia
0 – 0
4. oktober 15:00
7. runde
Arka Gdynia
LKS Lodz
0 – 0
10. oktober 12:40
8. runde
Stomil Olsztyn
Arka Gdynia
1 – 1
17. oktober 14:00
9. runde
Gornik Leczna
Arka Gdynia
2 – 0
21. oktober 17:40
3. runde
Arka Gdynia
Korona Kielce
2 – 0
4. november 17:30
1/16-finaler
Sandecja Nowy Sacz
Arka Gdynia
1 – 5
8. november 16:00
11. runde
Arka Gdynia
GKS Belchatow
1 – 2
13. november 16:00
12. runde
Arka Gdynia
Zaglebie Sosnowiec
2 – 0
18. november 16:00
10. runde
Resovia
Arka Gdynia
1 – 2
21. november 12:00
13. runde
Widzew Lodz
Arka Gdynia
2 – 1
29. november 12:40
14. runde
Arka Gdynia
Korona Kielce
1 – 0
3. december 12:00
15. runde
Radomiak Radom
Arka Gdynia
0 – 0
6. december 12:40
16. runde
Arka Gdynia
Chrobry Glogow
1 – 1
12. december 14:00
17. runde
Arka Gdynia
Gornik Leczna
vs
10. februar 18:00
1/8-finaler
Arka Gdynia
GKS Jastrzebie
vs
27. februar 18:00
18. runde
Puszcza Niepolomice
Arka Gdynia
vs
6. marts 18:00
19. runde
Arka Gdynia
Gornik Leczna
vs
13. marts 18:00
20. runde
Miedz Legnica
Arka Gdynia
vs
20. marts 18:00
21. runde
Arka Gdynia
Nieciecza
vs
27. marts 18:00
22. runde
GKS Tychy 71
Arka Gdynia
vs
3. april 18:00
23. runde
Arka Gdynia
Odra Opole
vs
10. april 18:00
24. runde
LKS Lodz
Arka Gdynia
vs
17. april 18:00
25. runde
Arka Gdynia
Stomil Olsztyn
vs
24. april 18:00
26. runde
Zaglebie Sosnowiec
Arka Gdynia
vs
28. april 18:00
27. runde
Arka Gdynia
Sandecja Nowy Sacz
vs
1. maj 18:00
28. runde
GKS Belchatow
Arka Gdynia
vs
8. maj 18:00
29. runde
Arka Gdynia
Resovia
vs
15. maj 18:00
30. runde
Arka Gdynia
Widzew Lodz
vs
22. maj 18:00
31. runde
Korona Kielce
Arka Gdynia
vs
29. maj 18:00
32. runde
Arka Gdynia
Radomiak Radom
vs
5. juni 18:00
33. runde
Chrobry Glogow
Arka Gdynia
vs
12. juni 18:00
34. runde