Luk
Logo for Slask Wroclaw

Om Slask Wroclaw

Land: Polen
Stadion: Stadion Miejski, Wroclaw
Bygget: 2011
Placering: Wroclaw, Polen
Kapacitet: 42.771 tilskuere
Dimensioner: 105 m x 68mm
Træner: Jacek Magiera


Turneringer med deltagelse af Slask Wroclaw

Turnering Placering Form
Ekstraklasa #6
er ubesejret 2 hjemmekampe i træk
Europa Conference League Kvalifikation 3. Runde
har tabt seneste kamp
Pokal 1/32-finale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 2 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Slask Wroclaw fra nyhedsarkivet

Nyheder om Slask Wroclaw

16/08 15:04
22/07 12:44
28/06 19:31
06/05 12:12
06/05 08:08
29/01 11:40
02/01 11:08
07/12 22:41
28/02 22:30
08/08 22:38


Spillertrup for Slask Wroclaw

Nr. Navn Position
1. Matus Putnocky (37 år) Målmand
2. Diogo Verdasca (25 år) Forsvar
3. Jakub Iskra (19 år) Forsvar
4. Dino Stiglec (31 år) Forsvar
5. Waldemar Sobota (34 år) Midtbane
6. Rafal Makowski (25 år) Midtbane
7. Robert Pich (33 år) Angreb
8. Mateusz Praszelik (21 år) Midtbane
9. Erik Exposito (25 år) Angreb
10. Bartlomiej Pawlowski (29 år) Midtbane
12. Maksymilian Boruc (19 år) Målmand
14. Wojciech Golla (29 år) Midtbane
15. Mark Tamas (28 år) Forsvar
16. Javier Hyjek (20 år) Midtbane
17. Petr Schwarz (30 år) Midtbane
19. Patryk Janasik (24 år) Midtbane
21. Lukasz Bejger (19 år) Forsvar
22. Kacper Radkowski (20 år) Midtbane
23. Victor (27 år) Forsvar
24. Caye Quintana (27 år) Angreb
25. Marcel Zylla (21 år) Midtbane
27. Przemyslaw Bargiel (21 år) Midtbane
29. Krzysztof Maczynski (34 år) Midtbane
32. Sebastian Bergier (21 år) Angreb
33. Adrian Lyszczarz (22 år) Midtbane
34. Konrad Poprawa (23 år) Forsvar
35. Bartosz Borun (21 år) Midtbane
39. Szymon Lewkot (22 år) Midtbane
Milosz Tysiak (19 år) Målmand
Mateusz Mackowiak (20 år) Forsvar
Szymon Krocz (21 år) Midtbane
Damian Gaska (25 år) Angreb
Fabian Piasecki (26 år) Angreb
Piotr Samiec-Talar (20 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Paide Linnameeskond
Slask Wroclaw
1 – 2
8. juli 20:00
1. runde
Slask Wroclaw
Paide Linnameeskond
2 – 0
15. juli 21:00
1. runde
Ararat
Slask Wroclaw
2 – 4
22. juli 15:00
2. runde
Slask Wroclaw
Warta Poznan
2 – 2
25. juli 17:30
1. runde
Slask Wroclaw
Ararat
3 – 3
29. juli 20:00
2. runde
Cracovia
Slask Wroclaw
1 – 2
1. august 17:30
2. runde
Slask Wroclaw
Hapoel Beer Sheva
2 – 1
5. august 20:00
3. runde
Slask Wroclaw
Lechia Gdansk
1 – 1
8. august 20:00
3. runde
Hapoel Beer Sheva
Slask Wroclaw
4 – 0
12. august 19:00
3. runde
Slask Wroclaw
Gornik Leczna
0 – 0
15. august 17:30
4. runde
Piast Gliwice
Slask Wroclaw
1 – 1
22. august 15:00
5. runde
Zaglebie Lubin
Slask Wroclaw
1 – 3
29. august 15:00
6. runde
Slask Wroclaw
Legia Warszawa
1 – 0
11. september 20:00
7. runde
Radomiak Radom
Slask Wroclaw
1 – 1
18. september 17:30
8. runde
Slask Wroclaw
Nieciecza
0 – 1
23. september 20:30
1/32-finaler
Slask Wroclaw
Wisla Plock
3 – 1
26. september 15:00
9. runde
Lech Poznan
Slask Wroclaw
4 – 0
2. oktober 17:30
10. runde
RB Leipzig
Slask Wroclaw
1 – 2
6. oktober 15:30
Færdig
Slask Wroclaw
Rakow Czestochowa
1 – 2
16. oktober 20:00
11. runde
Wisla Krakow
Slask Wroclaw
0 – 5
23. oktober 20:00
12. runde
Nieciecza
Slask Wroclaw
4 – 3
30. oktober 12:30
13. runde
Slask Wroclaw
Jagiellonia Bialystok
2 – 2
5. november 20:30
14. runde
Pogon Szczecin
Slask Wroclaw
2 – 1
21. november 15:00
15. runde
Slask Wroclaw
Stal Mielec
2 – 1
27. november 15:00
16. runde
Gornik Zabrze
Slask Wroclaw
vs
3. december 20:30
17. runde
Warta Poznan
Slask Wroclaw
vs
13. december 18:00
18. runde
Slask Wroclaw
Cracovia
vs
18. december 17:30
19. runde
Lechia Gdansk
Slask Wroclaw
vs
5. februar 18:00
20. runde
Gornik Leczna
Slask Wroclaw
vs
12. februar 18:00
21. runde
Slask Wroclaw
Piast Gliwice
vs
19. februar 18:00
22. runde
Slask Wroclaw
Zaglebie Lubin
vs
26. februar 18:00
23. runde
Legia Warszawa
Slask Wroclaw
vs
5. marts 18:00
24. runde
Slask Wroclaw
Radomiak Radom
vs
12. marts 18:00
25. runde
Wisla Plock
Slask Wroclaw
vs
19. marts 18:00
26. runde
Slask Wroclaw
Lech Poznan
vs
2. april 18:00
27. runde
Rakow Czestochowa
Slask Wroclaw
vs
9. april 18:00
28. runde
Slask Wroclaw
Wisla Krakow
vs
16. april 18:00
29. runde
Slask Wroclaw
Nieciecza
vs
23. april 18:00
30. runde
Jagiellonia Bialystok
Slask Wroclaw
vs
30. april 18:00
31. runde
Slask Wroclaw
Pogon Szczecin
vs
7. maj 18:00
32. runde
Stal Mielec
Slask Wroclaw
vs
14. maj 18:00
33. runde
Slask Wroclaw
Gornik Zabrze
vs
21. maj 18:00
34. runde