Luk

Luk
Logo for Arka Gdynia

Om Arka Gdynia

Land: Polen
Stadion: Stadion Miejski Gosir
Placering: Gdynia, Polen
Kapacitet: 15.139 tilskuere


Turneringer med deltagelse af Arka Gdynia

Turnering Placering Form
I Liga #3
er ubesejret 2 kampe i træk
Pokal Kvartfinale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Arka Gdynia fra nyhedsarkivet

Nyheder om Arka Gdynia

21/07 08:24
06/07 21:01
06/05 12:12
06/05 08:08
15/03 07:30
14/03 08:00
16/01 13:18
19/12 22:46
14/06 18:20
16/05 14:56


Spillertrup for Arka Gdynia

Nr. Navn Position
1. Kacper Krzepisz (22 år) Målmand
3. Haris Memic (27 år) Midtbane
4. Martin Dobrotka (37 år) Forsvar
6. Sebastian Milewski (24 år) Midtbane
7. Adam Deja (28 år) Midtbane
8. Marcus Vinicius (38 år) Angreb
9. Artur Siemaszko (25 år) Angreb
10. Christian Aleman (26 år) Midtbane
11. Hubert Adamczyk (24 år) Midtbane
13. Piotr Zmorzynski (27 år) Midtbane
17. Fabian Hiszpanski (28 år) Midtbane
18. Pawel Sasin (38 år) Forsvar
19. Olaf Kobacki (20 år) Midtbane
20. Gordan Bunoza (34 år) Forsvar
21. Kacper Skora (18 år) Midtbane
22. Daniel Kajzer (30 år) Målmand
29. Michal Marcjanik (27 år) Forsvar
31. Jerzy Tomal (19 år) Forsvar
34. Michal Molenda (21 år) Målmand
36. Michal Bednarski (22 år) Midtbane
37. Mateusz Stepien (20 år) Midtbane
68. Karol Czubak (22 år) Angreb
77. Mateusz Zebrowski (26 år) Angreb
Elhadji Pape Diaw (27 år) Forsvar
Jakub Wilczynski (20 år) Forsvar
Jakub Chojnowski (19 år) Midtbane
Mikolaj Labojko (21 år) Midtbane
Kasjan Lipkowski (19 år) Midtbane
Jakub Staniszewski (16 år) Midtbane
Mateusz Kuzimski (30 år) Angreb
Marcel Szymanski (17 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Arka Gdynia
Zaglebie Sosnowiec
1 – 1
31. juli 20:30
1. runde
Arka Gdynia
Chrobry Glogow
0 – 2
7. august 20:30
2. runde
Stomil Olsztyn
Arka Gdynia
0 – 1
14. august 18:00
3. runde
Arka Gdynia
Widzew Lodz
3 – 1
18. august 20:30
4. runde
Polkowice
Arka Gdynia
2 – 1
22. august 15:00
5. runde
Arka Gdynia
Odra Opole
3 – 0
28. august 12:40
6. runde
Arka Gdynia
GKS Tychy 71
0 – 1
12. september 12:40
8. runde
GKS Katowice
Arka Gdynia
2 – 4
16. september 18:00
7. runde
SKRA Czestochowa
Arka Gdynia
2 – 1
20. september 18:00
9. runde
Arka Gdynia
Puszcza Niepolomice
2 – 0
25. september 18:00
10. runde
GKS Belchatow
Arka Gdynia
0 – 5
29. september 15:00
1/32-finaler
GKS Jastrzebie
Arka Gdynia
1 – 5
4. oktober 18:00
11. runde
Arka Gdynia
Korona Kielce
0 – 0
8. oktober 17:30
12. runde
LKS Lodz
Arka Gdynia
1 – 0
17. oktober 12:40
13. runde
Arka Gdynia
Resovia
2 – 0
23. oktober 15:00
14. runde
Lechia Zielona Gora
Arka Gdynia
0 – 1
26. oktober 13:30
1/16-finaler
Miedz Legnica
Arka Gdynia
1 – 0
31. oktober 12:40
15. runde
Arka Gdynia
TS Podbeskidzie Bielsko-Biala
1 – 0
5. november 20:30
16. runde
Sandecja Nowy Sacz
Arka Gdynia
3 – 1
14. november 15:00
17. runde
Zaglebie Sosnowiec
Arka Gdynia
1 – 0
20. november 12:40
18. runde
Chrobry Glogow
Arka Gdynia
1 – 0
27. november 12:40
19. runde
Arka Gdynia
Zaglebie Lubin
2 – 1
1. december 17:15
1/8-finaler
Arka Gdynia
Stomil Olsztyn
6 – 0
5. december 12:40
20. runde
Widzew Lodz
Arka Gdynia
2 – 5
25. februar 20:30
21. runde
Arka Gdynia
Rakow Czestochowa
0 – 2
1. marts 20:45
Kvartfinaler
Arka Gdynia
Polkowice
2 – 0
6. marts 15:00
22. runde
Odra Opole
Arka Gdynia
1 – 3
12. marts 12:40
23. runde
Arka Gdynia
GKS Katowice
2 – 2
19. marts 20:30
24. runde
Arka Gdynia
SKRA Czestochowa
3 – 2
3. april 18:00
26. runde
GKS Tychy 71
Arka Gdynia
0 – 2
7. april 20:30
25. runde
Puszcza Niepolomice
Arka Gdynia
2 – 3
10. april 12:40
27. runde
Arka Gdynia
GKS Jastrzebie
3 – 2
14. april 18:00
28. runde
Korona Kielce
Arka Gdynia
1 – 2
23. april 12:40
29. runde
Arka Gdynia
LKS Lodz
2 – 0
27. april 20:30
30. runde
Resovia
Arka Gdynia
4 – 1
1. maj 15:00
31. runde
Arka Gdynia
Miedz Legnica
0 – 2
8. maj 12:40
32. runde
TS Podbeskidzie Bielsko-Biala
Arka Gdynia
1 – 1
13. maj 20:30
33. runde
Arka Gdynia
Sandecja Nowy Sacz
2 – 1
22. maj 12:40
34. runde
Arka Gdynia
Chrobry Glogow
vs
26. maj 20:45
Semifinaler