Luk
Logo for Sepsi OSK

Om Sepsi OSK

Land: Rumænien
Stadion: Stadionul Municipal, Sfantu Gheorghe
Placering: Sfantu Gheorghe, Rumænien
Kapacitet: 5.200 tilskuere
Træner: Leontin Grozavu


Turneringer med deltagelse af Sepsi OSK

Turnering Placering Form
Liga I Nedrykningsgruppe #3
er ubesejret 4 hjemmekampe i træk
Pokal Finale
har tabt seneste kamp
Træningskamp 1. Runde
har vundet seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 3 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Sepsi OSK fra nyhedsarkivet

Nyheder om Sepsi OSK

01/08 21:21
26/07 12:34


Spillertrup for Sepsi OSK

Nr. Navn Fysik Position
3. Hrvoje Barisic (29 år) 193 cm / 84 kg Midtbane
4. Razvan Tincu (33 år) 184 cm / 80 kg Forsvar
5. Lorant Kovacs (27 år) 177 cm / 77 kg Midtbane
6. Daniel Celea (25 år) 187 cm / 82 kg Forsvar
7. George Dragomir (17 år) Midtbane
8. Gabriel Vasvari (33 år) 178 cm / 72 kg Midtbane
9. Ioan Dumiter (21 år) 180 cm / 78 kg Angreb
11. Marius Stefanescu (22 år) 178 cm / 72 kg Angreb
13. Ronaldo Deaconu (23 år) 178 cm / 73 kg Midtbane
14. Tomas Diaz (23 år) 178 cm / 72 kg Angreb
17. Calin Popescu (18 år) 180 cm / 64 kg Midtbane
18. Pavol Safranko (25 år) 185 cm / 80 kg Angreb
21. Peter Gal-Andrezly (30 år) 170 cm / 63 kg Midtbane
23. Anass Achahbar (26 år) 171 cm / 64 kg Angreb
24. Istvan Fulop (30 år) 182 cm / 80 kg Angreb
25. Goran Karanovic (32 år) 185 cm / 82 kg Angreb
27. Nicolae Carnat (22 år) 185 cm / 73 kg Angreb
29. Rachid Bouhenna (29 år) 191 cm / 87 kg Forsvar
33. Roland Niczuly (24 år) 181 cm / 76 kg Målmand
88. Radoslav Dimitrov (32 år) 175 cm / 72 kg Midtbane
95. Csongor Fejer (25 år) 184 cm / 80 kg Målmand
96. Florin Stefan (24 år) 177 cm / 70 kg Midtbane
98. Catalin Capatana (17 år) 185 cm / 78 kg Målmand
99. Balazs Csiszer (21 år) 176 cm / 63 kg Forsvar
Alexandru Greab (28 år) 179 cm / 70 kg Målmand
Bogdan Mitrea (32 år) 185 cm Forsvar
Andres Dumitrescu (19 år) 178 cm / 70 kg Forsvar
Jacob Adebanjo (26 år) 184 cm / 78 kg Midtbane
Zsombor Veress (20 år) 184 cm / 80 kg Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

FC Voluntari
Sepsi OSK
0 – 0
12. juli 17:30
1. runde
Sepsi OSK
Steaua Bukarest
0 – 0
22. juli 20:00
2. runde
Gaz Metan Medias
Sepsi OSK
1 – 1
27. juli 17:00
3. runde
Sepsi OSK
FC Viitorul Constanta
2 – 2
4. august 20:00
4. runde
CS Universitatea Craiova
Sepsi OSK
0 – 1
11. august 17:00
5. runde
Sepsi OSK
CFR Cluj
1 – 1
17. august 20:00
6. runde
FC Academica Clinceni
Sepsi OSK
1 – 1
24. august 14:30
7. runde
Sepsi OSK
Dinamo Bukarest
0 – 1
2. september 20:00
8. runde
Chindia Targoviste
Sepsi OSK
0 – 0
14. september 17:30
9. runde
Sepsi OSK
Hermannstadt
3 – 0
21. september 16:30
10. runde
CSM Politehnica Iasi
Sepsi OSK
1 – 1
30. september 17:00
11. runde
Botosani
Sepsi OSK
1 – 1
4. oktober 17:00
12. runde
Sepsi OSK
Astra Giurgiu
2 – 3
20. oktober 16:45
13. runde
Sepsi OSK
FC Voluntari
0 – 0
25. oktober 19:30
14. runde
Steaua Bukarest
Sepsi OSK
2 – 1
3. november 20:00
15. runde
Sepsi OSK
Gaz Metan Medias
0 – 1
10. november 15:05
16. runde
FC Viitorul Constanta
Sepsi OSK
4 – 1
25. november 19:30
17. runde
Sepsi OSK
CS Universitatea Craiova
1 – 0
30. november 16:30
18. runde
CFR Cluj
Sepsi OSK
1 – 0
4. december 17:00
19. runde
Sepsi OSK
FC Academica Clinceni
4 – 0
10. december 15:00
20. runde
Dinamo Bukarest
Sepsi OSK
1 – 2
13. december 19:30
21. runde
Sepsi OSK
Chindia Targoviste
3 – 1
22. december 15:45
22. runde
Arsenal Tula
Sepsi OSK
1 – 0
23. januar 15:00
Færdig
Hermannstadt
Sepsi OSK
2 – 2
1. februar 14:00
23. runde
Sepsi OSK
CSM Politehnica Iasi
1 – 0
9. februar 13:30
24. runde
Sepsi OSK
Botosani
0 – 1
16. februar 16:00
25. runde
Astra Giurgiu
Sepsi OSK
2 – 2
23. februar 15:30
26. runde
Sepsi OSK
CSM Politehnica Iasi
1 – 1
28. februar 17:00
1. runde
Petrolul Ploiesti
Sepsi OSK
0 – 1
4. marts 16:30
Kvartfinaler
Chindia Targoviste
Sepsi OSK
1 – 1
8. marts 16:30
2. runde
Sepsi OSK
Chindia Targoviste
2 – 1
6. juni 10:00
Færdig
Sepsi OSK
Hermannstadt
1 – 1
13. juni 19:00
3. runde
Sepsi OSK
FC Voluntari
1 – 2
16. juni 19:00
4. runde
Dinamo Bukarest
Sepsi OSK
1 – 3
21. juni 16:00
5. runde
Sepsi OSK
CSM Politehnica Iasi
5 – 1
24. juni 19:00
Semifinaler
Sepsi OSK
FC Viitorul Constanta
3 – 3
27. juni 19:00
6. runde
FC Academica Clinceni
Sepsi OSK
1 – 0
1. juli 16:00
7. runde
CSM Politehnica Iasi
Sepsi OSK
3 – 1
5. juli 12:00
8. runde
CSM Politehnica Iasi
Sepsi OSK
0 – 3
9. juli 19:00
Semifinaler
Sepsi OSK
Chindia Targoviste
2 – 0
13. juli 17:00
9. runde
Hermannstadt
Sepsi OSK
2 – 2
18. juli 17:00
10. runde
Sepsi OSK
Steaua Bukarest
0 – 1
22. juli 19:05
Finale
FC Voluntari
Sepsi OSK
2 – 0
26. juli 19:00
11. runde
FC Viitorul Constanta
Sepsi OSK
0 – 3
1. august 18:00
13. runde
Sepsi OSK
Dinamo Bukarest
0 – 0
1. august 19:00
12. runde
Sepsi OSK
FC Academica Clinceni
1 – 0
5. august 16:00
14. runde