Luk
Logo for Baltika

Om Baltika

Land: Rusland
Stadion: Kaliningrad Stadion
Bygget: 12. maj 2018
Placering: Kaliningrad, Rusland (Se på Google Maps)
Kapacitet: 35.000 tilskuere
Dimensioner: 105m x 68m
Træner: Sergey Ignashevich


Turneringer med deltagelse af Baltika

Turnering Placering Form
Football National League #7
er ubesejret 6 hjemmekampe i træk
Pokal Gr. 8 #1
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 5 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Baltika fra nyhedsarkivet

Nyheder om Baltika

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Baltika

Nr. Navn Position
1. Evgeny Latishonok (23 år) Målmand
5. Mutalip Alibekov (24 år) Forsvar
6. Maksim Kuzmin (25 år) Midtbane
7. Sultan Dzhamilov (26 år) Angreb
8. Artem Popov (29 år) Midtbane
9. Artyom Makarchuk (26 år) Midtbane
10. Ilnur Alshin (28 år) Angreb
11. Miroslav Markovic (32 år) Angreb
18. Mladen Kascelan (38 år) Midtbane
21. Ivan Ostojic (32 år) Forsvar
22. Tamerlan Musaev (20 år) Angreb
26. Artem Meshchaninov (25 år) Forsvar
27. Ivan Maklakov (23 år) Forsvar
29. Vitali Denisov (34 år) Forsvar
33. Sergei Karpovich (27 år) Forsvar
38. Yan Kazaev (30 år) Midtbane
44. Maksim Tyshkin (32 år) Forsvar
67. Maksim Borisko (21 år) Målmand
70. Ishkhan Geloyan (29 år) Midtbane
71. Vladislav Zernaev (21 år) Målmand
88. Yuriy Petrovskiy (21 år) Midtbane
89. Vladislav Lazarev (20 år) Forsvar
99. Djamal Dibirgadzhiev (25 år) Angreb
David Volk (20 år) Målmand
Nikita Zheymo (20 år) Målmand
Vitali Shakhov (30 år) Forsvar
Oleg Igorevich Aleinik (32 år) Midtbane
Danil Klenkin (31 år) Midtbane
Evgeniy Butakov (23 år) Midtbane
Dmitri Zakharov (21 år) Midtbane
Roman Murtazaev (28 år) Angreb
Maksim Artemchuk (22 år) Angreb
Daniil Shamkin (19 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

FC Ufa
Baltika
2 – 0
19. juni 11:00
Færdig
FC Ufa
Baltika
0 – 0
19. juni 15:00
Aflyst
Fakel
Baltika
3 – 3
10. juli 17:00
1. runde
Tomsk
Baltika
1 – 0
17. juli 13:00
2. runde
Chayka
Baltika
0 – 0
17. juli 18:00
2. runde
Baltika
FC Orenburg
1 – 1
24. juli 19:00
3. runde
Akron Togliatti
Baltika
0 – 0
31. juli 16:00
4. runde
Baltika
Neftekhimik
0 – 0
8. august 18:00
5. runde
FC Rotor Volgograd
Baltika
1 – 1
14. august 18:00
6. runde
KamAZ
Baltika
0 – 1
21. august 16:30
7. runde
FK Saransk
Baltika
1 – 2
25. august 17:00
1. runde
Baltika
FC Krasnodar II
2 – 1
29. august 18:00
8. runde
Baltika
Torpedo Moskva
1 – 1
5. september 18:00
9. runde
Yenisey Krasnoyarsk
Baltika
1 – 0
10. september 14:00
10. runde
Baltika
PFC Kuban
0 – 0
15. september 19:00
11. runde
Spartak Moskva II
Baltika
1 – 2
19. september 14:00
12. runde
Baltika
FC Alania Vladikavkaz
1 – 1
25. september 18:00
13. runde
Tekstilshchik
Baltika
3 – 2
29. september 17:00
14. runde
Baltika
Olimp Dolgoprudny
1 – 1
3. oktober 18:00
15. runde
SKA-Khabarovsk
Baltika
0 – 2
9. oktober 07:00
16. runde
Baltika
FC Volgar
0 – 2
13. oktober 19:00
17. runde
Metalurg Lypetsk
Baltika
0 – 4
17. oktober 14:00
18. runde
Baltika
Veles Moscow
1 – 0
23. oktober 18:00
19. runde
Baltika
Khimki
4 – 5
27. oktober 19:00
3. runde
Baltika
Chayka
0 – 0
31. oktober 16:00
20. runde
Baltika
Tomsk
4 – 0
31. oktober 17:00
20. runde
FC Orenburg
Baltika
2 – 1
6. november 12:00
21. runde
Baltika
Akron Togliatti
2 – 0
13. november 16:00
22. runde
Neftekhimik
Baltika
0 – 0
17. november 15:00
23. runde
Baltika
FC Rotor Volgograd
2 – 1
21. november 16:00
24. runde
Baltika
KamAZ
0 – 0
27. november 16:00
25. runde
Baltika
Chayka
vs
2. marts 17:00
1/8-finaler
FC Krasnodar II
Baltika
vs
6. marts 16:00
26. runde
Torpedo Moskva
Baltika
vs
12. marts 16:00
27. runde
Baltika
Yenisey Krasnoyarsk
vs
19. marts 16:00
28. runde
PFC Kuban
Baltika
vs
26. marts 16:00
29. runde
Baltika
Spartak Moskva II
vs
2. april 16:00
30. runde
FC Alania Vladikavkaz
Baltika
vs
6. april 16:00
31. runde
Baltika
Tekstilshchik
vs
10. april 16:00
32. runde
Olimp Dolgoprudny
Baltika
vs
16. april 16:00
33. runde
Baltika
SKA-Khabarovsk
vs
23. april 16:00
34. runde
FC Volgar
Baltika
vs
30. april 16:00
35. runde
Baltika
Metalurg Lypetsk
vs
7. maj 16:00
36. runde
Veles Moscow
Baltika
vs
15. maj 16:00
37. runde
Baltika
Fakel
vs
21. maj 16:00
38. runde