Luk
Logo for FC Orenburg

Om FC Orenburg

Land: Rusland
Stadion: Gazovik Stadium
Placering: Orenburg, Rusland
Kapacitet: 4.800 tilskuere
Dimensioner: 105m x 69m
Træner: Marcel Licka


Turneringer med deltagelse af FC Orenburg

Turnering Placering Form
Football National League #1
har vundet 5 hjemmekampe i træk
Pokal Gr. 11 #2
har vundet seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 3 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om FC Orenburg fra nyhedsarkivet

Nyheder om FC Orenburg

16/03 17:54
03/02 16:47
30/11 19:00
02/07 19:44


Spillertrup for FC Orenburg

Nr. Navn Position
2. Vladimir Poluyakhtov (32 år) Forsvar
3. Mikhail Sivakov (33 år) Forsvar
5. Timur Ayupov (28 år) Midtbane
6. Saveli Kozlov (24 år) Forsvar
7. Nikolay Prudnikov (23 år) Angreb
8. Arshak Koryan (26 år) Angreb
9. Artem Shabolin (21 år) Midtbane
11. Mateo Stamatov (22 år) Forsvar
12. Andrey Malykh (33 år) Midtbane
15. Renato Gojkovic (26 år) Forsvar
17. Yuri Kovalev (28 år) Midtbane
19. Aleksandr Ektov (25 år) Midtbane
20. Joel Fameyeh (24 år) Angreb
23. Sergey Breev (34 år) Midtbane
33. David Bidlovskiy (22 år) Midtbane
38. Nikolay Titkov (21 år) Midtbane
42. Ivan Lapshov (22 år) Forsvar
55. Kirill Kaplenko (22 år) Midtbane
57. Evgeny Bolotov (20 år) Midtbane
58. Adesoye Oyevole (39 år) Forsvar
60. Vladislav Poletaev (21 år) Målmand
77. Vladimir Sychevoi (25 år) Angreb
83. Aleksey Mironov (21 år) Midtbane
84. Ilya Vorobjov (22 år) Angreb
90. Aleksey Kenyaykin (23 år) Målmand
91. Abdoulaye Diallo (25 år) Angreb
97. Evgeniy Goshev (24 år) Målmand
Dmitri Vorobyov (23 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

FC Orenburg
FC Volgar
4 – 0
10. juli 16:00
1. runde
FC Orenburg
Metalurg Lypetsk
4 – 0
17. juli 16:00
2. runde
Baltika
FC Orenburg
1 – 1
24. juli 19:00
3. runde
FC Orenburg
Fakel
0 – 2
31. juli 16:00
4. runde
Tomsk
FC Orenburg
1 – 2
8. august 12:00
5. runde
Chayka
FC Orenburg
0 – 0
8. august 16:00
5. runde
FC Orenburg
Veles Moscow
2 – 1
14. august 16:00
6. runde
FC Orenburg
Akron Togliatti
1 – 0
21. august 17:00
7. runde
Dinamo Stavropol
FC Orenburg
1 – 3
25. august 17:00
1. runde
FC Orenburg
Neftekhimik
1 – 0
29. august 16:00
8. runde
FC Orenburg
FC Rotor Volgograd
0 – 3
5. september 16:00
9. runde
KamAZ
FC Orenburg
0 – 4
11. september 15:30
10. runde
FC Orenburg
FC Krasnodar II
2 – 0
15. september 16:00
11. runde
Torpedo Moskva
FC Orenburg
2 – 1
19. september 16:00
12. runde
FC Orenburg
Yenisey Krasnoyarsk
2 – 0
25. september 15:00
13. runde
PFC Kuban
FC Orenburg
0 – 1
29. september 16:00
14. runde
FC Orenburg
Spartak Moskva II
2 – 1
3. oktober 14:00
15. runde
FC Alania Vladikavkaz
FC Orenburg
1 – 0
9. oktober 16:00
16. runde
FC Orenburg
Tekstilshchik
2 – 0
13. oktober 15:00
17. runde
Olimp Dolgoprudny
FC Orenburg
0 – 0
17. oktober 12:00
18. runde
FC Orenburg
SKA-Khabarovsk
2 – 0
23. oktober 13:00
19. runde
FC Orenburg
Dynamo Moskva
vs
26. oktober 14:00
3. runde
Metalurg Lypetsk
FC Orenburg
vs
31. oktober 13:00
20. runde
FC Orenburg
Baltika
vs
6. november 16:00
21. runde
Fakel
FC Orenburg
vs
13. november 16:00
22. runde
FC Orenburg
Chayka
0 – 0
17. november 16:00
23. runde
FC Orenburg
Tomsk
vs
17. november 16:00
23. runde
Veles Moscow
FC Orenburg
vs
21. november 16:00
24. runde
Akron Togliatti
FC Orenburg
vs
27. november 16:00
25. runde
Neftekhimik
FC Orenburg
vs
6. marts 16:00
26. runde
FC Rotor Volgograd
FC Orenburg
vs
12. marts 16:00
27. runde
FC Orenburg
KamAZ
vs
19. marts 16:00
28. runde
FC Krasnodar II
FC Orenburg
vs
26. marts 16:00
29. runde
FC Orenburg
Torpedo Moskva
vs
2. april 16:00
30. runde
Yenisey Krasnoyarsk
FC Orenburg
vs
6. april 16:00
31. runde
FC Orenburg
PFC Kuban
vs
10. april 16:00
32. runde
Spartak Moskva II
FC Orenburg
vs
16. april 16:00
33. runde
FC Orenburg
FC Alania Vladikavkaz
vs
23. april 16:00
34. runde
Tekstilshchik
FC Orenburg
vs
30. april 16:00
35. runde
FC Orenburg
Olimp Dolgoprudny
vs
7. maj 16:00
36. runde
SKA-Khabarovsk
FC Orenburg
vs
15. maj 16:00
37. runde
FC Volgar
FC Orenburg
vs
21. maj 16:00
38. runde